Na vítězství nestačilo ani dvoubrankové vedení

Napsal 09.08.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Utkání s Jindřichovým Hradcem bylo do značné míry poznamenáno faktem, že trenéři zkouší nové adepty do kádru a některé opory šetří. Trenér Kýhos dal v brance šanci mladému Husákovi, který nezklamal. První třetina přinesla hokej plný nepřesností bez větších šancí. Branky začali padat až od druhého dějství. Na konci 27.minuty domácí získali během devíti sekund vedení 2:0. Jihočeši se však nevzdali, ještě do přestávky snížili a po změně stran otočili vývoj skóre dvěma brankami Kupce. Chomutovští v 51.minutě vyrovnali, ale Šcibran vrátil hostům vedení na počátku 53.minuty. Definitivní podobu dal výsledku 39 vteřin před koncem Martínek, jenž trefou při hře bez brankáře stanovil skóre na konečných 4:4. Chomutov si tak připsal první bod v přípravných duelech.
3.kolo út 9.8.2005
4:4(0:0, 2:1, 2:3)
JHR
Husák - Révay, Šulc Jakub, Kocek, Nosek, Martínek, Hlubuček, Černý - Stavenský, Koláček, Polanský - Pražák, Kostourek, Chyba - Gellner, Bartyzal, Řepík
Jindřichův Hradec
Kučera (31. Hovi) - Domin, Štěpán, Hanzl, Klimeš, Vašíček, Vachulka, Šcibran, Chmel - Rob, Cmunt, Šperger - Kocar, Kupec, Škoda - Ulman, Kašpárek, Mucha - Bílek, Ertel, Linduška

Další ze série přípravných střetnutí nepřineslo příliš hokejové krásy. Bitva s Jihočechy ukázal především problémy s obranou činností mužstva, které třikrát zapomnělo na osamoceného hráče hostí. S kapitánským „céčkem” přivedl na led své spoluhráče mladý Gellner.

V úvodu byli aktivnější Jindřichohradečtí. Hned po třiadvaceti sekundách se mezi kruhy objevil nekrytý Rob, ale jeho pokus skončil mimo. Ve druhé minutě pálil z pravého křídla Ulman, ale Husák byl pozorný. Hned z protiútoku se rodilo přečíslení 3 na 2, jenž zakončila střela zpoza obránce, s níž neměl Kučera větší problémy. Další zajímavý moment přišel v 7.minutě, kdy jeli hostující Kocar se Škodou na jediného obránce domácích. Druhý jmenovaný však nikým neatakován netrefil Husákovu svatyni. O dvě minuty vystihl Nosek jihočeskou rozehrávku a nepřesně pálil od modré. Poté diváky pobavil svým pádem hlavní rozhodčí, což byl jeden z posledních výraznějších momentů zbytku první třetiny. Ke konci hracího období nenašla adresáta Cmuntova přihrávka a také Kupcova teč neměla naději na úspěch.

První slovo v prostředním dějství měli opět hosté. Muchovu ránu z levého křídla zastavila Husákova vyrážečka. Ve 23.minutě „namazala” domácí obrana Škodovi, který svou příležitost nezužitkoval. Za dalších 60 sekund se mezi kruhy zjevil Polanský, ovšem minul kotouč a následně byl zpacifikován defenzivou Jihočechů. Po Ertelově snaze u levé tyče a Muchově ráně udeřili Chomutovští. Ve 27.minutě musel být v přerušené hře po dalším pádu ošetřen hlavní rozhodčí. Ihned po vhazování se puku zmocnil Josef Révay, obešel jednoho ze soupeřů a z mezikruží otevřel v čase 26:41 skóre – 1:0. Časomíra stačila ukrojit pouhých devět vteřin, když Milan Kostourek obral beka o touš, našlápl k úniku a poradil si i s gólmanem Vajgaru – 2:0. V polovině utkání došlo ke střídání ve svatyni hostí. Kučera přenechal místo finskému kolegovi Hovimu. Ve 33.minutě přestáli svěřenci trenéra Kýhose závar před vlastní brankou bez úhony. Následovala jejich přesilovka, kterou však sehráli bez vážnější možnosti ke skórování a také bez souvislejšího tlaku v útočné třetině. Trest přišel ve 39.minutě, kdy Jaroslav Kocar dotlačil za brankovou čáru Škodovu střelu, kterou Husák vyrazil před sebe – 2:1.

Závěrečná část hry přinesla nejvíce branek. Ve 42.minutě našel Škoda od pravého mantinelu Davida Kupce, kterého beci nepokryli a útočník Jindřichova Hradce se nezmýlil – 2:2. Od 42.minuty měli domácí další výhodu přesilové hry. Tentokrát ji sehráli lépe, i když se stejným výsledkem jako poprvé – bez gólového efektu. Ve 47.minutě napřáhl na modré Kocek, proti dorážce Kostourka se však Hovi vytáhl výborným zákrokem. Na začátku 49.minuty už hosté vedli. Klimeš nahazoval před bránu, kde puk tečoval mezi Husákovy betony nikým nehlídaný David Kupec – 2:3. Za dvě minuty obešel Kamil Koláček svého strážce, počkal se střelou na vhodný okamžik a do stejného místa jako Kupec před ním vyrovnal – 3:3. V 53.minutě našla Robova přihrávka od levého mantinelu na brankovišti volného Patricka Šcibrana, jenž bekhendem překonal Husáka – 3:4. Vyrovnání nepřinesl kolotoč první řady, ani spolupráce dvojice Pražák-Kostourek v 57. a 59.minutě. V čase 59:16 si Chomutov vyžádal oddechový čas a před vhazování v útočném pásmu odvolal brankáře. Koláček vyhrál buly pro Petra Martínka, jehož dělovku zastavila až zadní část konstrukce branky – 4:4.