Očekávaný brankostroj se rozjel až v závěrečné třetině

Napsal 08.12.2007 David Matula
C h o m u t o v - Souboj prvního s posledním byl dnes k vidění na ČEZ stadiónu v Chomutově. Domácí začali dobře a již po čtyřiačtyřiceti vteřinách dal vedoucí branku Kostourek. Poté přišla řada vyloučených na domácí straně, ale bez gólového efektu pro hosty ze Šumperka. Hosté z Moravy se nakonec ale vyrovnávací branky přeci jen dočkali, když se v oslabení prosadil Meluzín. Ve druhé třetině vrátil domácím vedení Jíra, ale hosté opět srovnali zásluhou Kubici. V závěru první čtyřicetiminutovky byli vyloučeni v krátkém sledu hostující hráči a domácí nejprve využili výhodu 5 na 3 Haškem a následně i 5 na 4 Černým. Po dvou třetinách tak byl stav 4:2 pro bílomodré. Ve třetí třetině se již naplno rozjel domácí brankostroj a po dvou brankách Kostourka, Jeslínka a opět dvou trefách Heinische porazili Severočeši hosty ze Šumperka vysoko 9:2.
28.kolo so 8.12.2007
9:2(1:1, 3:1, 5:0)
SUM
Horčička (Podolka) - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Březina, Ťupa, Černý, Révay - Jíra, Kostourek, Polodna - Jeslínek, Šíp, Havlůj - Mikšovic, Heinisch, Tauš - Boušek, Charousek, Hašek
Šumperk
Lev (47. Tihlář) - Galvas, Raška, Sloboda, Ondráček, Špelda, Šindler, Novotný, Kubica - Bařica, Meluzín, Kovář - Ivan, Ambruz, Klejna - Antonovič, Piluša, Brunec - Rákos, Stejskal, Matějka

Souboj prvního s posledním byl dnes k vidění na ČEZ stadiónu v Chomutově. Domácí začali dobře a již po čtyřiačtyřiceti vteřinách dali vedoucí branku. Petr Jíra elegantně přenechal kotouč na modré MILANOVI KOSTOURKOVI , který obešel jednoho z bránících hráčů a prostřelil Lva mezi betony 1:0. Po této rychlé brance se domácí uklidnili, ale v pokračování navýšení skóre jim zabránilo 3x po sobě jdoucí vyloučení, které hostující hráči nedokázali využít ke srovnání skóre. Domácí také měli ve 13. minutě možnost přesilové hry, ale počínali si při ní stejně, jako šumperští se svými třemi předcházejícími. Velkou šanci na srovnání skóre dostali hosté v 18. minutě utkání, když bylo za faul Černého na unikajícího Klejnu nařízeno trestné střílení. Bařica ho však nedokázal proměnit, neboť vysoko přestřelil Horčičkovu svatyni. Domácí pak dostali šanci hrát hned vzápětí další přesilovku, která se jim však vůbec nepovedla. Na začátku 19. minuty překonal střelou po ledě Horčičku ROMAN MELUZÍN po asistenci Dušana Bařici. 1:1.

Začátek druhé třetiny byl ze strany domácích poznamenán vyrovnávací brankou draků, kterou navíc obdrželi ve vlastní přesilové hře a jen postupem času se dokázali dostat do tempa. K tomu jim pomohl i hostující gólman Lev, který nikým neatakován vyhodil ve 23. minutě puk mimo ledovou plochu a nabídl tak domácím šanci na vstřelení gólu. I když si domácí vytvořili tlak a šance, tak se jim nepodařilo hostujícího brankáře překonat. Ve 28. minutě předvedli domácí pěknou akci. PETR JÍRA zavezl kotouč do útočného pásma předal jej Petrovi Polodnovi, který mu jej vrátil a prvně jmenovaný překonává Lva jemnou tečí 2:1. Hned vzápětí byl za držení hole vyloučen hostující Sloboda, domácí však ani tentokráte nedokázali jindy svou silnou zbraň využít, i když se ke vstřelení branky vypracovali několik střeleckých příležitostí. Jak se přesilová hra využívá, ukázali domácím hokejistům hosté ve 32. minutě. Nejprve prchl domácím obráncům Stejskal, kterého musel zahákovat domácí Kolda a hned po 14. vteřinách si ZDENĚK KUBICA elegantně vybruslil z rohu a přesnou střelou do horního rohu srovnává skóre. 2:2 .Tentokrát se domácí ihned po vyrovnávací brance pustili do hostů s velkou vervou a s cílem opět strhnout vedení na svou stranu. Pomohla jim k tomu i nedisciplinovanost hostujících hráčů, kteří nabídli v 37. minutě domácím přesilovou hru 4 na 3. Tu domácí dokonale využili, když rozhodili bránící trojici hostů a Stanislav Mikšovic parádním pasem našel osamoceného JAROSLAVA HAŠKA u druhé tyče, který trefil odkrytý kout branky. 3:2. Hned o minutu později, to se již hrálo 5 na 4 domácí v pokračující přesilové hře zatlačili Šumperk a výsledkem je další branka. KAMIL ČERNÝ nahodil kotouč na branku, před kterou velmi dobře stínil Havlůj a kotouč skončil až za zády brankáře Lva. 4:2 Ve 39. minutě trefil ještě domácí Boušek tyč a to bylo ze druhé třetiny vše.

Třetí třetina začala již zcela v režii domácích borců, neboť hosty položily do kolen dvě po sobě jdoucí využité přesilovky domácích hráčů. Domácím se jejich aktivita vyplatila hned ve 44. minutě, když po pěkné akce první formace Polodna zavezl kotouč za hostující branku přihrál volnému Jírovi a ten celou situaci ještě vylepšil přihrávkou na osamoceného MILANA KOSTOURKA, který bez problému trefuje prázdnou branku. 5:2.Ve 46. minutě odepřel hlavní rozhodčí Milanovi Kostourkovi hattrick, jelikož předčasně zapískal a vstřelená branka tudíž nebyla uznána.O minutku později však již padl zcela regulérní gól do hostující branky.Několikrát sraženou střelu doklepl za záda Lva MICHAL JESLÍNEK. 6:2. Ve 47. minutě se znovu rozsvítilo světlo za brankou hostujícího gólmana, který si srazil do sítě nahození MARTINA HEINISCHE. 7:2. Po tomto gólu si vzali hosté oddechový čas a vystřídali i brankáře. Místo Lva přišel do branky Tihlář. Jeho čisté konto však čisté příliš dlouho nevydrželo. V 50. minutě MILAN KOSTOUREK přeci jen vstřelil svůj hattrick, když jej před brankou našel Jíra a nejproduktivnější domácí hráč chladnokrevně zakončil. 8:2. O 3 minuty později chtěl Kostourek vybídnout Jíru, ten ale hostující branku o kousek minul. Závěr utkání byl zcela v režii domácích, hosté se s vypětím všech svých zbývajících sil bránili i za cenu častých zakázaných uvolnění. Přesto dovolili domácím ještě vstřelit v 58. minutě devátou branku, když Stanislav Mikšovic v brankovišti prostrčil kotouč k MARTINOVI HEINISCHOVI a ten se z blízka nemohl nemýlit. 9:2. Desátou branku se již domácím vstřelit nepodařilo, i když k tomu neměli vůbec daleko. 8 vteřin před koncem se řítil sám na Tihláře domácí Kostourek, ale byl zastaven čárovým rozhodčím pro postavení mimo hru.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Úvod utkání zejména prvních třicet minut nebyl z naší strany ideální, navíc nás srážela častá vyloučení. Na druhou stranu musím říct, že závěrečná třetina byla z naší strany výborná a věřím, že jsme divákům vynahradili úvod utkání, který se nám až tak nepovedl.“

Jiří Otoupalík (Šumperk) „Myslím si, že do sedmnácté minuty druhé třetiny jsme hráli vyrovnaný hokej s velmi kvalitním mužstvem. Potom přijde jedna, možná dvě minuty, kdy se dopustíme hrubých chyb, jdeme do čtyř, následně jdeme do tří a celá hra se nám sesype jak domeček z karet. Poslední třetina, kdy jsme inkasovali pět gólů, tak to je dost ostudný, to by se nám rozhodně stávat nemělo. Bohužel se to stalo a my to musíme co nejrychleji hodit za hlavu a připravit se na další utkání proti Berounu, které pro nás bude důležité.“