Ostuda! Debakl na ledě předposledního Prostějova

Napsal 07.01.2006 Miroslav Klimeš, Martin Bocian
C h o m u t o v - Chomutovským hokejistům se letos na hřištích soupeřů příliš nedaří, ale takový průběh, jaký měl zápas v Prostějově, zaskočil nejednoho fanouška. Až v polovině utkání se Severočeši dočkali prvního gólu. To už ale Petr Polodna pouze korigoval na 4:1. Zklamaného Luboše Horčičku nahradil Michal Podolka, ani on však kanonádě domácích nezabránil. Po dvou třetinách byl stav 7:1! V úplném závěru utkání ještě kosmeticky upravili výsledek Charousek s Jánským na konečných 7:3. Taková prohra druhého týmu tabulky na ledě předposledního se nedá nazvat jinak, než pravá a nefalšovaná ostuda!
37. so 7.1.2006
PRO
7:3(2:0, 5:1, 0:2)
Prostějov
Hamrla - Sedlák, Kučírek, Kruliš, Kameš, Chvojka, Doseděl, Hegegy - Bařica, Piecha, Luka - Saluga, Říha, Fojtík - F. Čech, Sabela, Řípa - M. Čech, Žibrita - Vymazal, Zbořil
Horčička (26. Podolka) - Martínek, Poživil, Szakal, Trefný, Révay, Jakub Šulc, Kasík, Černý - Jánský, Šíp, Polodna - Pražák, Kostourek, Charousek - Buchal, Koláček, Jan Šulc - Jíra, Mikšovic, Malát

Zápas druhého s předposledním začali lépe hosté. Nejprve se nebezpečně prosazovali Malát s Mikšovicem a zanedlouho i Poledna, který stál tváří v tvář Hamrlovi, ale ten měl všechny skulinky pokryté. Jako první se trefili domácí, stalo se tak v 9. minutě, když na modré čáře zaváhali chomutovští obránci. Vypíchnutý puk znamenal přečíslení čtyři na jednoho, krásnými nahrávkami nedali domácí hostům šanci a jako poslední se puku dotkl Jan Kruliš. Po vstřelené brance byli Jestřábi pány na ledu a chomutovské k ničemu nepouštěli. Na 2:0 zvyšoval v 13. minutě Petr Chvojka. Ten na modré u mantinelu nevěděl co s pukem a tak ho vyslal na Horčičku, který puk podcenil a propadl mu za záda. Poté se z ledu vytratil nápad a kombinace a byl to spíše boj o střední pásmo. Nebezpečná byla na obou stranách 14. minuta kdy se nejprve prosazoval sám před brankou Jan Šulc. Odražený puk od domácího gólmana se dostal ke Kučírkovi, který pelášil sám na branku, ale Horčičku nepřekonal. Domácí tedy odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Očekávaný nápor Chomutova zpočátku druhé třetiny utnul ve 22. minutě Martin Piecha, který se ihned po vyhraném buly natlačil před branku a zvýšil na 3:0 krásně provedeným blafákem. Domácí nadále pokračovali skvěle zorganizovanou hrou a Chomutov se dostával do šancí jen zřídka. Ve 26. minutě už to bylo 4:0, když Filip Čech projel před brankářem, počkal si až se položí na led a trefil se přesně pod břevno. Po čtvrté brance hosté vystřídali gólmany, do branky se tak místo Horčičky postavil Michal Podolka. Zanedlouho dostali domácí šanci hrát čtyřminutovou přesilovou hru. V té se jim nedařilo usadit v útočném pásmu, takže až na tvrdou střelu Luky z kruhů Prostějov nic nevymyslel. V 31. minutě se dokázali trefit i hosté. Bylo to po velké hrubce rozehrávajícího hráče Prostějova, který namazal před branku Petru Polodnovi, ten nabídnutou šanci neodmítl a poprvé tak na 4:1 překonal Roberta Hamrlu. Když si zanedlouho počínal nedovoleně brankář Hamrla, dostal Chomutov možnost snížit na rozdíl dvou branek Nedokázal však udržet puk ve třetině, ten se dostal k Říhovi, který nádherně za obranu hostí vysunul Martina Salugu a ten se štěstím na 5:1 Podolku překonal. Pro hosty, kteří se nadechovali k útoku to byla studená sprcha a začali dělat zbytečné fauly, které domácí trestali. V přesilovce 5 na 3 se nejprve trefil Josef Fojtík a v následující přesilovce 5 na 4 doklepával odražený puk od plexiskla za brankou na 7:1 Vladimír Luka. Druhá třetina tak vyzněla jasně pro domácí.

Poslední část hry už byla méně zajímavá, protože se Jestřábi už k ničemu nepouštěli a hráli na 4 formace, herní tempo upadlo. Z toho těžil Chomutov, který se s debaklem nechtěl smířit a snažil se ještě upravit na přijatelné skóre. To se hostům povedlo až ke konci třetiny, kdy využili naprosto zbytečných faulů domácích. Nejprve se provinil Petr Chvojka. Jeho chybu potrestal Jiří Charousek. A zanedlouho na to hrubým faulem Josef Fojtík dal příležitost Peterovi Jánskému, který upravil na konečných 7:3

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Já si myslím, že to bylo ze začátku vyrovnané utkání. Domácí hráli s větším nasazením, snažili se dostat do tlaku. Nám se nedařilo skórovat tak jako domácím, kteří využili 80% šancí. To se pak promítlo, že se dostali do takového vedení, které vypadá, že nás jasně přehráli, ale já si myslím že to bylo vyrovnané a pokud se prohrává 4:0, 5:1 tak už se hraje špatné.“

Aleš Flašar (Prostějov): „Myslím si, že dneska kluci předvedli dobrý výkon v prvních dvou třetinách. V té poslední už to nevypadalo jak by si diváci představovali, ale my jsme zapojili do hry čtvrtou lajnu a chtěli jsme aby si zahráli všichni. To nasazení ve třetí třetině už nebylo takové jako v prvních dvou, které nám dnes stačily k tomu abychom uspokojili diváky a vyhráli.“