Piráti Cháberu v brance Kladna nepřekonali a odešli znovu poraženi

Napsal 21.03.2014 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - V posledním domácím zápase play-out proti Kladnu Piráty zradily hlavně koncovky prvních dvou třetin. V 15. minutě otevřel skóre Dalecký, následoval ho Rudovský. V posledních dvou minutách druhé třetiny se prosadili Eberle a David Růžička a s Krušnohorci to vypadalo špatně. Dalšími dvěma góly pojistili Rytířům výhru znovu Eberle a Strnad. Piráti tak odešli z ledu poraženi krutým poměrem 0:6.
OUM5 pá 21.3.2014
0:6(0:2, 0:2, 0:2)
KLA
Martin Růžička (41. Kostúr) – Malec, Stehlík, Jass, Rutta, Lojek, Bartejs, Šulák, Havel – Bombersback, Svoboda, Bartečko – Kaše, Straka, Kubinčák – Hruška, Kämpf, Hřebejk – Balej, Gajovský, Sikora
Kladno
Chábera – Kaberle, David Růžička, Petr Hořava, Kolářík, Černošek, Procházka, Majeský – Miroslav Hořava, Kuchler, Tenkrát – Bílek, Lukáč, Strnad – Eberle, Patera, Rudovský – Havlíček, Machač, Dalecký

Kladno
15. Dalecký (David Růžička), 18. Rudovský (Patera), 39. Eberle (David Růžička), 40. David Růžička (Kaberle, Patera), 41. Eberle (Patera, David Růžička), 57. Strnad

9:7
0:2
0:0
32:25
1518

V úvodu utkání byli aktivnější hráči Kladna. Ti hráli hned od třiatřicáté vteřiny přesilovou hru. Blízko ke skórování měl Dalecký, ale jeho střela se otřela jen o boční síťku. I po skončení přesilové hry měli ze hry více hosté, ale skórovat nedokázali.

Piráti si vytvořili velikou příležitost v desáté minutě, kdy ujeli Bomersback a Bartečko jen proti jednomu obránci. Růžička ale obětavým pádem znemožnil Bartečkovi finální přihrávku a pravděpodobně tak zabránil brance.

Na začátku patnácté minuty se již hráči Kladna radovali. David Růžička vypálil od modré čáry, kotouč odražený od zadního mantinelu si sebral Jan Dalecký a zasunul jej za domácího brankáře. Po inkasované brance se Piráti vzchopili a během jedné minuty si vytvořili hned dvě velké šance, ale bez kýženého brankového konce.

A bylo to Kladno, které zvýšilo svůj náskok. Ihned po vhazování se kotouč dostal na hůl Jana Rudovského, který se trefil přesně k levé tyči. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0 pro kladenské Rytíře.

Ve druhé třetině byla hra již vyrovnanější. Ovšem na obou stranách docházelo k častému vylučování. Piráti měli šanci ke snížení stavu ve 27. minutě, kdy vypálil Bartejs, ale Chábera vytasil dobrý zákrok lapačkou.

Zvýšit vedení mohl na druhé straně Rudovský, ale Růžička se rychle přesunul a střelu vyrazil. Kladno se tak radovalo až v závěru třetiny, a to hned dvakrát. Ve 39. minutě v přesilové hře vypálil Růžička, domácí brankář kotouč vyrazil přesně na hůl Jana Eberleho a ten v pokleku poslal kotouč pod horní tyč.

Čtvrtou branku přidali hosté patnáct vteřin před koncem druhé části. Při hře čtyři na čtyři kotouč doputoval na modrou čáru k Davidu Růžičkovi, který dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Po dvou třetinách byl tedy stav 4:0 pro Rytíře.

Na třetí třetinu nastoupil do domácí branky Matúš Kostúr místo Martina Růžičky. A Kladno ho hned přivítalo gólem. Po zmatku v chomutovském brankovišti se puk ocitl na holi Jana Eberleho a ten se nemohl zmýlit.

Za Piráty mohl zařídit alespoň čestný úspěch Nikola Gajovský, který ujel do samostatného nájezdu. Jakkoliv jsou samostatné nájezdy specialitou Gajovského, tentokrát se nemohl radovat, protože Chábera ho výborně vybruslil.

Byli to tak Rytíři, kteří přidali šestý gól. Jakub Strnad vypíchl Šulákovi kotouč na červené čáře a svůj únik zakončil přesnou střelou pod lapačku Kostúra. Piráti tak předposlední utkání play-out prohráli vysoko 0:6.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Musím se omluvit fanouškům, kteří dorazili a doufám, že nás v baráži podpoří také, jelikož to budeme zcela jistě potřebovat. Tentokrát se nám nedařilo vůbec nic. Nedařila se nám střelba, nedáme gól vůbec z ničeho. Máme také spoustu zraněných hráčů, ale na to se nesmíme vymlouvat.“

Jan Neliba(Rytíři Kladno): „Z naší strany to bylo povedené utkání. Nijak bych to ale nepřeceňoval, protože Chomutov se na utkání v baráži zcela jistě připraví jinak. Pro nás je to samozřejmě povzbuzení.“