Piráti Mladou Boleslav přestříleli, utkání ale rozhodla jediná branka soupeře

Napsal 19.01.2018 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté v domácím utkání 41. kola Tipsport extraligy nestačili na Mladou Boleslav. Piráti sice většinu zápasu tlačili na hostující branku, byli ale značně neefektivní. Jediný gól utkání vstřelil už ve druhé minutě Oldrich Kotvan. Domácí pak sice tlačili ale dostat puk za záda brankáře Maxwella se jim nepodařilo ani jednou. Boleslav si tak odváží z Chomutova plný počet bodů.
41.kolo pá 19.1.2018
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
MBL
Š. Lukeš – Dietz, Flemming, Knot, Mrázek, Slovák, Grman, Valach – Vondrka, Huml, Koblasa – Sklenář, V. Růžička, Šťovíček – Lauko, Smejkal, Poletín – Skokan, J. Havel, A. Dlouhý.
Ml.Boleslav
Maxwell – Hanzlík, Hrdinka, J. Říha, Dlapa, Eminger, Němeček, Kotvan – Urban, Orsava, Žejdl – Valský, Pabiška, P. Musil – Martin Procházka, Pacovský, P. Holík – Lenc, Samuels, P. Kousal.

Jan Hribik, Roman Svoboda – Tomáš Gerát, Miroslav Kis

Do duelu měli lepší vstup Bruslaři, kteří šli ve druhé minutě do vedení zásluhou povedené rány od modré v podání Oldricha Kotvana – 0:1. O chvíli později mohli Piráti odpovědět v nabídnuté početní výhodě, ale domácí se k ohrožení brány téměř nedostali. V osmé minutě uháněl sám na branku Lukáš Žejdl, jehož ale zastavil nedovoleným zákrokem Jakub Lauko, který usedl na trestnou lavici za sekání.

V početní výhodě hostů puk jedoucí podél mantinelu najednou změnil směr a odrazil se před bránu, kde však ani jeden z hostů puk do prázdné brány nedostal. V osmnácté minutě si Chomutovští vytvořili tlak v útočném pásmu, z čehož nakonec vytěžili klasickou, a pak i dvojnásobnou přesilovku. V té Michal Vondrka hledal Ivana Humla, jemuž ale střela z první nesedla, poté Juraj Valach nastřelil Maxwellovu masku.

Na začátku druhé třetiny nejprve dorážel u pravé tyčky Jakub Lauko a o pár momentů stál na druhé straně Ivan Huml, ani jeden si však na Brandona Maxwella nepřišel. V přesilovce Mladé Boleslavi kapitán Michal Vondrka vyslal od vlastní modré Petra Koblasu, který ale bekhendovým blafákem trefil pouze beton roztaženého brankáře.

V polovině duelu usedl na trestnou lavici nominovaný olympionik Juraj Valach. Během jeho trestu měl před sebou prázdnou bránu Martin Procházka, jenž nezužitkoval přihrávku od Pavla Musila. V závěru dějství hráli ve výhodě o jednoho hráče i Piráti, za které to vzal na sebe od modré Ronald Knot. V samotném závěru si svěřenci Vladimíra Růžičky vypracovali značný tlak, jenž však pokaždé skončil na bezchybném brankáři Mladé Boleslavi.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky domácí pokračovali v tlaku, ale dopláceli na dlouhé kombinace, kterými si překazili možnost na ohrožení soupeřovy klece. Stejný obraz hry se opakoval i následující minuty, ve kterých dorážel Adam Dlouhý a několikrát pálil Stanislav Dietz. V 54. minutě mohl ukončit dlouhé čekání na gól Ivan Huml, proti byl ovšem opět Brandon Maxwell, který podržel svůj celek. Přibližně minutu před koncem opustil bránu Štěpán Lukeš a Piráti to zkoušeli v šesti hráčích v poli, čehož ale nevyužili, a tak si Bruslaři odvezli těsnou výhru.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Bylo to pro nás moc důležité utkání, které jsme nezvládli. První třetina byla z naší strany katastrofální. Neměli jsme pohyb a jenom díky Štěpánovi v bráně jsme drželi skóre 0:1. Od druhé třetiny jsme začali hrát náš hokej, bohužel jsem z velkého množství šancí výborně chytajícímu gólmanovi nedali gól. Usnadnili jsme mu to naší koncovkou, chtěli jsme dávat góly nahoru, ale trefovali jsme jenom pupík. Když nedáte gól, nemůžete vyhrát.“

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): „Takový zápas jsme hrozně moc potřebovali. Přijeli jsme s velkou pokorou a respektem k soupeři, který v posledních zápasech hrál dobře a vyhrál. Na prvním místě musím vyzdvihnout gólmana Maxwella, na kterém tým stál. Zbytek musím pochválit za ohromnou bojovnost. Měli jsme dost šancí, abychom odskočili na dva góly, ale bohužel nám produktivita hodně vázne. O to více jsme rádi, že jsme zápas zvládli na jeden gól. Vezeme si hrozně moc důležité body.“