Piráti doma padli s Litvínovem i podruhé, šestka se opět vzdálila

Napsal 29.01.2017 Martin Penker, David Panuška
C h o m u t o v - V přímém souboji o šesté místo přivítali hokejisté Chomutova sousední Litvínov. Vyrovnané utkání 43. kola Tipsport extraligy nepřineslo v první třetině branky. Hned na začátku té druhé se prosadil Viktor Hübl, o osm minut později se vyrovnal Jan Rutta. Poslední tečku za utkání udělal chomutovský odchovanec Viktor Hübl, jenž se stal katem domácího celku. Tři body tak i podruhé v sezóně odjely do Litvínova.
43.kolo ne 29.1.2017
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
LIT
Laco – Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, Mrázek, Skinner – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko
Litvínov
Petrásek – Kubát, Gula, Pavelka, Pilař, Sklenička, Pavlík – Lukeš, Hübl, Gerhát – Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Válek, Hořava – Jurčík, Reichel, Martynek

29. Rutta (Sklenář, Kämpf)
Litvínov
21. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 49. V. Hübl (Kubát, Lukeš)

Hradil, Kubičík – Brejcha, Kokrment

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a už ve třetí minutě si vypracovali první vážnější šanci. Koblasa se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Petráska, kterého ale nepřekonal. O půl minuty později se Lauko dostal s kotoučem taktéž až před litvínovského brankáře, kterého ale střelou mířenou k bližší tyči nezaskočil. V deváté minutě Huml tečoval před Petráskem nahození jednoho ze spoluhráčů. Kotouč se ale otřel jen o tyč a následně skončil pod litvínovským brankářem.

Ve dvanácté minutě poprvé zahrozili také hosté. S Gulovu tvrdou střelou z mezikruží si ale Laco poradil. O půl minuty později spálil obrovskou šanci Koblasa, který se dostal ke kotouči těsně před litvínovským brankářem, jehož z mezikruží neprostřelil. Pět minut před koncem první třetiny Martin Hanzl vyslal na branku jedovatou střelu z levého kruhu, kterou zastavila tyč Lacovy branky.

Druhou třetinu začali aktivně hosté a už po čtyřiceti vteřinách otevřeli skóre zápasu. Viktor Hübl byl před chomutovskou brankou faulován, ale i přesto dokázal zakončit do pravého horního růžku Lacovy branky – 0:1. Ihned po vstřelené brance se hosté dostali do další zajímavé šance, ale Pavelka tvrdou střelou z levého kruhu na Laca nevyzrál. V osmadvacáté minutě nebezpečně střílel z mezikruží Růžička, ale Petrásek jeho pokus vyrazil mimo tři tyče.

Zhruba o minutu později Piráti vyrovnali. Jan Rutta dostal od Kämpfa skvělou přihrávku od levého mantinelu před branku, kde se střelou k levé tyči nemýlil – 1:1. V polovině druhé třetiny se dostal Gerhát ke kotouči těsně před chomutovským brankářem, ovšem skóre se tentokrát neměnilo. V třiatřicáté minutě stanul Trávníček tváří tvář odkryté brance. Střelecký pokus však namířil jen do boční sítě. V samotném závěru prostředního dějství vyslal na branku tvrdou střelu z pravého kruhu Kubát, jeho pokus ale Laco vytěsnil mimo tři tyče.

Začátek třetí třetiny žádnou větší šanci nepřinesl. Až v sedmačtyřicáté minutě šikovně tečoval před Petráskem střelu Valacha jeden z chomutovských hráčů, avšak k jeho smůle jen do litvínovského brankáře. V devětačtyřicáté minutě vyslal na branku jeden z litvínovských hráčů tvrdou střelu, kterou Laco vyrazil jen k Viktoru Hüblovi, který lehkou bekhendovou střelou poslal kotouč mezi Lacovy betony – 1:2.

V polovině třetí třetiny se dostal do zajímavé šance ve vlastním oslabení Mrázek, který avšak z mezikruží trefil jen jednoho z litvínovských obránců, jenž si lehl do jeho střely. Ve čtyřiapadesáté minutě se Hübl dostal ve vlastním oslabení do velké šance. Z levé strany zakončoval nad rameno brankáře. Střeleckým pokusem orazítkoval jen břevno. Zhruba o minutu později se dostal Račuk do samostatného úniku, ale Petráska nepřekonal. Piráti to ještě v samotném závěru utkání zkoušeli bez brankáře. Vyrovnání se ale nedočkali.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):„Bylo to bojovné a vyrovnané utkání. Škoda první třetiny, kdy jsme měli dvě tutové šance, ale bohužel jsme je nevyužili. Poté jsme dostali gól, na který jsme dokázali odpovědět. Bohužel ale ve třetí třetině jsme dostali další gól, a jak říkal kolega, tak jim zachytal skvěle brankář a my jsme bohužel vyrovnat nedokázali.“

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov):„My jsme teď měli nepříjemnou sérii a jsme strašně rádi, že se nám podařilo vyhrát, ale nebylo to vůbec jednoduché. Měli jsme i trochu štěstí. Byl to vyrovnaný zápas, ale klíč k tomu, abychom uspěli byl vynikající brankář, protože chytil samostatný nájezd, který měl Chomutov před koncem utkání, kdy mohl vyrovnat a všechno mohlo být úplně jinak. Poté oslabení a hlavně v závěru, kdy Chomutov hrál power-play šest na čtyři. Nakonec jsme to ubránili a to byla cesta k tomu, abychom uspěli. Chomutov nehrál vůbec špatně, ale nás držel výborně brankář, a proto se nám podařilo zvítězit.“