DOROST - reportáž

Piráti doma prohráli s Chrudimí, o postupu rozhodne třetí zápas

Napsal 17.03.2024 Tadeáš Kožený
Dorostenci na domácím kluzišti přivítali celek z Chrudimi a v případě výhry se mohli radovat z postupu do semifinále. Jako první se také ujali vedení, když se trefil v osmé minutě Barnabáš Novák. Poté ale otěže zápasu převzali hosté a skóre čtyřmi trefami otočili na svou stranu. Za domácí už pouze v šedesáté minutě snížil Jan Matýšek. O postupujícím tak rozhodne třetí zápas, který v ROCKNET ARÉNĚ startuje v neděli znovu v pravé poledne.
ČF2 ne 17.3.2024
2:4(1:1, 0:1, 1:2)
CHR
Civiš — Š. Kříž, M. Beran, Malcovský, Havlík, Matýšek, Pokorný — Nastoupil, Jáchym, Peksa, Novák, Melančin, Havlíček, Čermák, Horák, Kharboutli, Karjakin
Chrudim
Netušil — Koudelka, Drahoš, Valkoun, Šurc, Neruda, Šanc, Řivnáč — Š. Dvořák, T. Dvořák, Štěpnička, Kopecký, Kafka, Kasal, Mandys, Smékal, Kábele, Paulus

8. Novák (Kříž, Malcovský), 60. Matýšek (Horák)
Chrudim
11. Kopecký (Řivnáč), 33. Smékal (Kopecký, Valkoun), 48. Kafka (Paulus, Štěpnička), 52. Paulus (Šanc)

7:6
1:2
0:0
100
Mareš – Goltsch, Janíček

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Měli jsme dobrý nástup do utkání a vedli 1:0, ale pak jsme si neuhlídali jednu situaci. U prvního inkasovaného gólu jsme byli ustoupení, soupeř šel do dvou, takže jsme měli jít pracovat hokejkami, ale dostali jsme nešťastný gól ze skryté střely. Ve druhé třetině jsme se začali trochu bát hrát, čehož soupeř využil, byl aktivnější a dal gól na 1:2. Po této brance jsme začali hrát náš hokej, měli jsme spoustu šancí a nějaké přesilovky, ale bohužel už jsme neměli štěstí. Do třetí třetiny jsme si řekli, že naskočíme, jako jsme uzavřeli druhou, ale padl gól na 1:3, takže jsme hru otevřeli. Chtěli jsme se skóre ještě něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo. V neděli uděláme všechno pro to, abychom dál pokračovali v sezóně.“