Piráti jsou stále neporažení, v šestém kole přetlačili Spartu v prodloužení

Napsal 23.09.2016 Kateřina Kundertová, Petr Kouba
C h o m u t o v - V šestém kole Tipsport extraligy se Piráti představili na domácím kluzišti proti ambiciózní Spartě. Domácím se vstup do zápasu příliš nepovedl a už v první minutě inkasovali. Zápas nakonec normální hrací době zůstal nerozhodný. Vítěze tak muselo určit prodloužení, ve kterém si lépe vedli domácí. Nakonec zdolali Pražany 4:3. Za Chomutov postupně skórovali Juraj Valach, dvěma góly se blýskl Michal Poletín a prodloužení rozhodl Marek Tomica.
6.kolo pá 23.9.2016
4:3p(3:2, 0:1, 0:0 - 1:0)
SPA
J. Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Vondrka (C) – Kaše, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Račuk, Šťovíček.
Sparta
Pöpperle – Barinka, Čajkovský, Piskáček, Eminger, Švrček, Kalina, Mikuš – Uher, P. Vrána (C), Ihnačák – Ružička, Klimek, Netík – Kumstát, Pech, Forman – Černoch, Cingel, Kudrna.

4. Valach (Skokan), 8. Poletín (Huml, Vondrka), 13. Poletín (Kämpf, Skokan), 63. Tomica (V. Růžička)
Sparta
1. Piskáček, 11. P. Vrána (Čajkovský, Ihnačák), 32. Pech (Kudrna, Čajkovský)

Petružálek, Šír – Frodl, Zavřel

Do utkání vstoupili lépe Pražané, když už po osmatřiceti vteřinách otevřel skóre Jan Piskáček, jenž ve středním pásmu získal puk a projel mezi domácí obranou – 0:1. Odpověď domácích byla rychlá. Ve čtvrté minutě Juraj Valach napřáhl na modré a prostřelil vše, co měl v cestě včetně Tomáše Pöpperleho – 1:1. V čase 7:17 dostali Piráti první možnost přesilové hry, kterou po osmi vteřinách využil nejlépe postavený Michal Poletín, k němuž se odrazil puk po střele Michala Vondrky – 2:1.

Rychlé vyrovnání přišlo v polovině třetiny z hole Petra Vrány, který si najel na osu hřiště a zakončil – 2:2. Rychle vrátil vedení zpět domácím Michal Poletín, který vypálil po přejetí modré a připsal si druhou trefu v utkání – 3:2. Do konce třetiny si Piráti ještě vyzkoušeli přesilovou hru, ale skóre už se neměnilo. Do prostředního dějství šli domácí s jednobrankovým náskokem.

V první šanci stáli domácí, když Štěpán Hřebejk nastřelil sparťanského brankáře, který vyrazil puk jen na hůl Vladimíra Růžičky, jenž však netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Ve 27. minutě ujel chomutovské obraně Petr Kumstát, který však nevyzrál na Jána Laca. Krátce po polovině zápasu Sparta využila přesilovou hru a vyrovnala stav utkání z hole Lukáše Pecha – 3:3.

Po inkasované brance se do šance dostali Vladimír Růžička, Ivan Huml a opět Michal Poletín. Při signalizované výhodě po faulu Petra Koblasy Sparta hrála v šesti, odpískán byl však jen nedovolený zákrok domácího útočníka. Ani přesilovka hostům nepomohla a Piráti se vrátili do pěti. V závěru faulovali hostí, minuta a 44 vteřin početní výhody pro domácí se přesunula do poslední třetiny.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě se Michal Poletín hnal za hattrickem, ale radost mu zkazil dobrým zákrokem Tomáš Pöpperle. I v další velké příležitosti byli domácí a Ivan Huml, který v situaci tři na dva netrefil branku. Na přelomu třetiny se v palebné pozici objevili Ondřej Dlapa a Michal Poletín, oba však při svém pokusu zlomili hůl.

V 53. minutě Michal Vondrka nejprve prověřil pražského brankáře rychlou střelou. Poté vybojoval puk v obranném pásmu hostů a nahazoval na bránu. K dorážce se tlačil Jan Rutta, z těsné blízkosti však minul klec o pár decimetrů. Hned na druhou stranu ujížděl Brian Ihnačak, ale ani on nezakončil úspěšně.

Za stavu 3:3 pokračoval zápas prodloužením tři na tři. V něm nejprve ve velké šanci neuspěl Lukáš Pech, jehož vychytal Ján Laco, aby následně udeřili Piráti. V přečíslení dvou na jednoho přihrál Vladimír Růžička na Marka Tomicu, který dostal překonal sparťanského brankáře a zařídil šestou chomutovskou výhru v řadě - 4:3.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „My jsme měli špatný vstup do zápasu a hned jsme dostali gól. Potom byl zápas hodně vyrovnaný. Myslím, že první třetinu jsme byli aktivnější my a ve druhé Sparta, protože byla hodně nebezpečná v útočném pásmu. Jelikož jsme se nechali zbytečně vyloučit, Sparta hodně ožila. Od nás byla výborná třetí třetina, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a drželi si optický tlak. Ne že bychom měli nějaké výrazné šance, ale drželi jsme se na puku. V prodloužení jsme prostřídali, byli jsme čerstvější. Dva sparťanští hráči, kteří dobruslovali, už neměli tolik síly. Byli jsme šťastnější a máme dva body. Děkuji hráčům za hrozně bojovný výkon, ale musíme pracovat dál.“

Jiří Veber (HC Sparta Praha): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ve druhém střídání jsme dali gól, ale myslím, že nám to uškodilo. Potom jsme první třetinu odehráli špatně a Chomutov byl lepší. Do druhé třetiny jsme si řekli něco v kabině, takže jsme se i zlepšili, byli jsme rovnocenným soupeřem a vytvořili si nějaké gólové šance. Nakonec jsme skóre vyrovnali na 3:3. V prodloužení jsme ztratili kotouč ve středním pásmu a nevrátili se do pozic, kam jsme měli. Soupeř využil přečíslení, tím jsme prohráli.“