Piráti na ledě Olomouce náskok nedohnali a podlehli o tři góly

Napsala 26.01.2018 Kateřina Kundertová
O l o m o u c / C h o m u t o v - Starší dorostenci odjeli k sedmnáctému kolu skupiny o umístění do Olomouce, kde snížili náskok domácích až v závěrečném dějství. Olomouc ve 44. minutě vedla už o čtyři góly, na což zareagoval Jakub Baier, ale domácí přidali další branku, takže bylo rozhodnuto. Konečnou podobu skóre dal dvě minuty před koncem Jakub Štochl.
N17 pá 26.1.2018
OLO
5:2(2:0, 1:0, 2:2)
Olomouc
Mokrý – Rutar, Mader, Klesla, Harabiš, Hlaváč, Pírek – Kalač, Šafránek, Andris, Štefka, Rosecký, Štědrý, Indrák, Liška, Krátký, Handl, Kořenek, Dvořák.
Skokan – Ferbas, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Pech, Brandner

Olomouc
12. Kalač (Kořenek, Štefka), 20. Štědrý (Handl, Krátký), 34. Liška (Handl), 44. Štědrý (Krátký), 56. Indrák (Liška)
44. Baier (Hofrichter), 58. Štochl (Váchal, Koláček)

Indrák (Olomouc) 10 minut

Hned na začátku duelu se Piráti museli bránit ve čtyřech proti pěti, když byl za sekání vyloučen David Černý. Olomouc nabídnutou početní výhodu nevyužila a sama byla oslabena, protože Dominik Liška se provinil napadením a následně odseděl celé dvě minuty. To už neplatilo u Erica Mežnara, jenž byl vyloučen za sekání a opustil trestnou lavici už po šestadvaceti vteřinách.

V čase 11:56 se puk přes Davida Štefka a Matěje Kořenka dostal až na hůl Davida Kalače, který otevřel brankové konto zápasu – 1:0. O ubráněném oslabení, které způsobil opět Dominik Liška, šli Kohouti do dvougólového vedení. Spojnice Jiří Krátká a Tobiáš Handl se zastavila u Jana Štědrého, který pět vteřin před koncem zasadil druhou ránu do klece Pirátů – 2:0.

Na začátku druhé třetiny se Daniel Indrák dopustil provinění, které sudí posoudil jako nesportovní chování a ohodnotili jej desetiminutovým trestem. Těsně před polovinou střetnutí oslabil své mužstvo Jiří Krátký, jenž odseděl za držení celé dvě minuty. Za pár okamžiků byl vyloučen Jakub Baier za podražení, čehož využil Dominik Liška po přihrávce od Tobiáše Handla – 3:0.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen Denis Zeman za vyhození puku mimo ledovou plochu, čehož domácí ještě nevyužili, ale hned jedenáct vteřin po vypršení trestu se puk přes dvojici Jiří Krátký – Jan Štědrý dostal k Tobiáši Handlovi – 4:0. Za dvanáct vteřin přišla chomutovská odpověď, když Michael Hofrichter přihrál Jakubu Baierovi, jenž vstřelil první gól Severočechů – 4:1.

V dalším průběhu byli vyloučeni Adam Rutar a Dominik Liška, kteří sice oslabili krátce po sobě svůj tým, ale příčinou pro druhou chomutovskou branku nebyli. Naopak se mohli o chvíli později radovat, když v nabídnuté početní výhodě zakončil spolupráci mezi Dominikem Liškou a Tomášem Andrisem střelec Daniel Indrák – 5:1. Konečnou podobu dal skóre Jakub Štochl, jenž potrestal napadaní a následný trest Jiřího Krátkého – 5:2.