Piráti na úvod European Trophy seznačně vyrovnali, pak padli v nájezdech

Napsal 31.07.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Vůbec první přípravné utkání sehráli Chomutovští v rámci European Trophy se Slovanem Bratislava. Domácí se dostali do vedení, ale ještě do konce první třetiny prohrávali 1:2. Slovan přidal ve druhé třetině jednu branku a zdálo se být hotovo. Jenže Piráti předvedli neuvěřitelnou honbu za vyrovnáním a ve třetí třetině vstřelili čtyři branky. Nakonec utkání dospělo do nájezdů, které lépe zvládli hosté z Bratislavy.
ET7 út 31.7.2012
5:6sn(1:2, 0:1, 4:2 - 0:1)
BRA
Řehoř (Kostúr) - Pulpán, Palin, Mazanec, Rýgl, Mrázek, Rutta, Lučka, Macháček - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Sikora, Důras - Hrabák, Gajovský, Ondřej
Bratislava
Konrád (Hostikka) - Boumedienne, Tabaček, Ďatelinka, Printz, Švarný, Štajnoch, Mihalik, Preisinger - Vondrka, Bližňák, Miklík - Bartánus, Kytnár, Dravecký - Bakoš, Lipiansky, Kukumberg - Ölvecký, Šťastný, Daňo

3. Hruška (Zálešák), 49. Palin (Hřebejk, Kraft), 50. Hrabák (Ondřej), 51. Procházka (Hruška), 54. Palin (Pulpán)
Bratislava
10. Bližňák (Miklík, Švarný), 15. Bakoš (Lipiansky), 33. Vondrka (Boumedienne), 42. Preisinger (Dravecký, Ďatelinka), 53. Šťastný (Ölvecký), rozhodující nájezd 65. Ölvecký

7:9
3:0
0:0
31:38
3081

Do úvodního zápasu European Trophy vstoupili mnohem lépe domácí Piráti. Hned po minutě hry si vybojovali přesilovou hru, kterou dokázali využít. Po závaru před brankářem Slovanu Konrádem se ke kotouči dostal David Hruška a ten ležícího gólmana přehodil. Piráti se i po vstřeleném gólu hrnuli do útoku a ukazovali týmu ze Slovenska, že se ho nebojí.

Ačkoliv se domácí snažili výborně bránit převážně modrou čáru, dopouštěli se i chyb. Po jedné z nich se hosté dokázali prosadit. Do brejku ujeli Miklík a Mário Bližňák, který zakončoval do prázdné brány.

Domácí, pro které to bylo vůbec první přípravné utkání v této sezóně, předváděli pohledný hokej. Ve čtrnácté minutě se mohli domácí fanoušci radovat podruhé. Hřebejk s Procházkou ujeli celému týmu z Bratislavy a jeli sami na Konráda, finální přihrávka ale nebyla přesná a z šance sešlo.

Pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo. O minutu později totiž Martin Bakoš vyčkal správného okamžiku, kdy poslat kotouč mezi betony Řehoře a zařídit tak vedení svému týmu. První třetina tedy skončila za stavu 2:1 pro Slovan.

Druhá třetina již byla z obou stran méně ofenzivní. Velikou šanci měli hosté v polovině zápasu, kdy měli k dispozici téměř minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou ale domácí výborně odbránili a neinkasovali.

Ve 34. minutě došlo v domácím brankovišti k plánované výměně brankářů. Dobře chytajícího Milana Řehoře vystřídal Matúš Kostúr. Jenže toho Bratislavští moc vřele nepřivítali. Hned po 19 vteřinách v brankovišti totiž musel lovit puk ze sítě. Po souhře Boumedienna a Michala Vondrky nebyl žádný problem pro českého reprezentanta zasunout kotouč do prázdné brány.

Ačkoliv měli oba celky ještě několik příležitostí, branka v prostřední části již nepadla. Průběžný stav zápasu byl tedy 1:3.

Třetí třetina přinesla brankové hody, které se jistě líbili obzvláště domácím fanouškům, kterých přišlo přes tři tisícovky. Ačkoliv na začátku to tak nevypadalo. Po minutě hry se kotouč dostal před prázdnou bránu k Miroslavu Preisingerovi, který přidal čtvrtou branku Slovanu.

Poté ale přišla domácí chvíle. Nejprve se dokázal prosadit Brett Palin, který sám mezi kruhy vypálil naprosto přesně a jeho střela skončila v levém horním rohu hostující brány. O minutu a půl později bylo skóre již 3:4. Radek Hrabák se prosadil vleže, a to když perfektně dokázal zvednout kotouč nad Konráda.

Stíhací jízda Pirátů nebrala konce a za další minutu se domácí dočkali. Hnáni mohutnými pokřiky svých fanoušků se zabydleli v útočném pásmu. Milan Procházka přidal čtvrtou branku modrobílých po souhře s Davidem Hruškou a bylo vyrovnáno.

Radost domácího celku trochu překazil Andrej Šťastný, ke kterému se trochu šťastně odrazil kotouč - 4:5. Piráti si vyrovnání ale přecejen vybojovali. V 54. minutě vstřelil svou druhou branku Brett Palin, který propálil Konráda.

Zápas tedy dospěl do prodloužení, ve kterém měl obrovskou šanci Hřebejk, jeho střelu ale sebral z brankové čáry obránce.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy. Za domácí Piráty jeli Sikora a Gajovský, ale ani jeden neuspěl. Naopak oba hosté proměnili. Nejdříve Peter Ölvecký proměnil blafák a poté proměnil svůj nájezd i Michel Miklík. Rozhodující branku si tak připsal Peter Ölvecký.

Mikuláš Antonik (Chomutov): Měli jsme dobrý vstup do utkání, vstřelili jsme rychle branku. Slovan poté dorovnal, odjel párkrát do brejku. Pak se nám moc nevedlo a prohrávali jsme již 4:1. Ve třetí třetině ale kluci ukázali, že mají sílu a chuť, šli do brány, proměnili jsme přesilovku a dokázali vyrovnat. Nájezdy, to je už loterie, dnes nám to bohužel nevyšlo.

Rostislav Čada (Bratislava): Mrzí mě, že jsme ztratili vedení 4:1. Zdálo se, že je vše rozhodnuto, ale individuálními chybami a vyloučeními jsme pustili domácí do hry. V nájezdech jsme byli efektivnější a díky tomu jsme také vyhráli.