Ml. Dorost - reportáž

Piráti na úvod čtvrtfinále srazili v úžasném utkání Spartu

Napsal 18.03.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Mladší dorost vyzval v rámci čtvrtfinále play-off ELIOD extraligy Spartu. Po první třetině Piráti vedli 3:1, ale Pražané se ve druhé části na domácí celek dotáhli. Rozhodující moment pak přišel v jednapadesáté minutě, kdy rozhodl o výhře Pirátů odchovanec Michael Prokeš, podobu výsledku pak dal krásným zakončením Dominik Vaněk. Chomutovští jsou tak jeden krok od semifinále.
ČF1 ne 18.3.2018
5:3(3:1, 0:2, 2:0)
SPA
Šatný – Petrásek, Němec, Martínek, Vaněk, Pöschl, Kovár – Prokeš, Gut, Koláček, Holka, Vrhel, Štefančík, Spudich, Svoboda, Príhoda, Kulich.
Sparta
Sluka (18. Krbeček) – Bláha, Zemchenkov, Hamara, Ducháč, Guryevsky, Adam – Kubánek, Adamec, Krupička, Potůček, Broš, Slavíček, Vitouch, Tomek, Theimer, Kuracina.

1. Vrhel (Holka), 17. Gut (Prokeš), 18. Štefančík (Vrhel), 51. Prokeš (Spudich), 59. Vaněk
Sparta
8. Bláha (Kubánek), 21. Zemchenkov (Adamec, Bláha), 35. Broš (Bláha)

7:8
0:2
0:0
200
Kostourek – Gerát, Hřebík

Piráti vstoupili do utkání snově a již v první minutě se ujali vedení. Stanislav Vrhelse zmocnil kotouče, natlačil se před branku a střelou k levé tyčce překonal bezmocného Josefa Sluka - 1:0. Vyrovnání Sparty přišlo v osmé minutě, kdy Marek Bláha dostal přihrávku na levý kruh a ztečovanou střelou překonal Šatného pod víko - 1:1. Následovaly šance Michala Guta. Nejdříve nezakončil přihrávku zpoza branky gólově, poté v úniku kličkou nepřekvapil Sluku.

Odchovanec kadaňského hokeje se radoval až o pár minut později. Michal Gut vybojoval kotouč před brankou, najel si mezi kruhy a pokusem po ledě vrátil svému cellku jednogólové vedení - 2:1. Ani ne o minutu později přišla třetí branka Pirátů, Stanislav Vrhel sice vhazování prohrál, Marcel Štefančík se ale dostal ke kotouči a pokusem mezi betony zvýšil již na 3:1. Po následně velké šanci v úplném závěru třetiny se strhla velká mela, potrestáno bylo hned pět hráčů a Sparta začínala druhou periodu výhodou.

A hned se jí povedlo vstřelit kontaktní branku. Semen Zemčenkov obdržel přihrávku mezi kruhy a tvrdou střelou pod víko snížil stav utkání na 3:2. Vrátit domácímu celku dvoubrankové vedení mohl Marcel Štefančík, tomu se ale v úniku nepovedlo dát kotouč mezi betony Krbečka. Následně byla hra hodně vyrovnaná a ani jeden celek nechtěl chybovat. Hosté měli ovšem k dispozici několik přesilovek a povedlo se jim vyrovnat. Střela Marka Bláhy byla před brankou tečována Josefem Brošem, jenž dal utkání opět nerozhodný stav - 3:3.

Oba celky byly aktivní a hrálo se z jedné strany na druhou. Stanislav Vrhel před brankou tečoval v přesilové hře jen těsně vedle, později se Michael Prokeš neprosadil v blízkosti Krbečka. Solidně zaplněná Pirátská aréna byla rozradnostněna až v jednapadesáté minutě, kdy Michael Prokeš vymíchal brankáře a střelou mezi betony vrátil svému celku vedení - 4:3! Následně měli Piráti k dispozici dvě přesilové hry, ale nic nevymysleli. Největší šanci měl unikající Marek Bláha, toho ale skvěle vychytal Oliver Šatný.

Místo závěrečného tlaku přišla pojišťující branka domácího celku. Dominik Vaněk individuální akcí prošel do útočné třetiny a zjevil se sám před Krbečkem, pokusem do šibenice pak utnul naděje Sparty na vyrovnání stavu - 5:3. Piráti tak zvládli první utkání a jsou krůček od postupu do semifinále.

Bedřich Pastyřík (Piráti Chomutov): „Na tenhle okamžik jsme už dlouho čekali, v podstatě dva měsíce jsme se na play-off chystali. Po dobré první třetině to vypadalo, že na kluky sedla ještě větší nervozita a strach z vítězství, takže jsme ztráceli hrozně moc kotoučů. Přesilovky vypadaly, jako bychom je nikdy nehráli. Ve třetí třetině jsme se zase zvedli a myslím, že zaslouženě vyhráli, což podpořil i výborný výkon brankáře.“

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): „Myslím, že diváci viděli krásný zápas, kterému nechybělo nic, co k play-off patří. Hodně se dohrávalo, utkání bylo hodně tvrdé. Řekl bych, že vyhrál šťastnější tým.“