Piráti napodruhé Kadani podlehli po nájezdech 1:2, rozhodl Boušek

Napsal 06.09.2011 Kryštof Kousal
K a d a ň - Druhé utkání s Kadaní už nebylo pro Piráty tak šťastné, jako to první na domácím ledě. Šli sice zásluhou Štěpána Hřebejka do vedení, ale to jim dlouho nevydrželo a po gólově chudých třetinách muselo následovat prodloužení a samostatné nájezdy. Za Piráty se neprosadil nikdo, naopak Kadaň podržel Ladislav Boušek, který tak zařídil vítězství 2:1. (foto: www.hokejkv.cz)
přát. út 6.9.2011
KAD
2:1sn(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)
Kadaň
Jarina - Malinský, Rutta, Schmidt, Szakal, Trefný, Tollinger, Révay, Zmeškal, Eiselt, Chlouba, Novák, Stoklasa, Mikšovic, Boušek, Ton, Fiala, Mála, Rohan, Stehlík, Bursík.
Hanuljak - Havíř, Pavlas, Mazanec, Palin, Macháček, Grof, Pulpán, Jillson, Haffenrichter, Sikora, Davídek, Hromas, Jabrocký, Ondřej, Hřebejk, Helminen, Hruška, Procházka, Kraft, Jíra, Seman.

Kadaň
Mikšovic (Révay), rozhodující nájezd Boušek
Hřebejk (Hromas)

6:3
250

K předposlednímu přátelskému utkání před ostrým stratem 1. hokejové ligy zajeli Piráti na led sousední SK Kadaň. Do utkání vlétli Piráti jako utržení ze řetězu a ve 2. minutě se dostali zásluhou ŠTĚPÁNA HŘEBEJKA , který zakončoval rychlou kombinaci střelou do prázdné branky po přihrávce Karla Hromase, do vedení. Zaskočení hráči Kadaně se dostali k prvnímu ohrožení Hanuljaka v brance hostí až na začátku 5. minuty Standou Mikšovicem. Vyrovnat mohli domácí v přesilovce v 8. minutě, když si šel odpočinout chomutovský Jeff Jillson za krosček. Přesilovka se domácím ale moc nepovedla, hosté se Mazancem dostali i k ohrožení Kamila Jariny v domácí brance. Přesně v polovině třetiny se dostal do brejku domácí Vladimír Novák, Hanuljak si ale dokázal poradit a zabránil vyrovnání. Ve 12. minutě se po držení Szakala naskytla přesilovka i Pirátům z Chomutova. Ani hosté však svou přesilovku využít nedokázali. Po zbytek třetiny byli na ledě lepší Piráti, ale navýšit skóre se jim nepodařilo, na čemž měl hlavní zásluhu Kamil Jarina v domácí brance. Ani druhá přesilovka při vyloučení domácího Jakuba Trefného ke změně skóre nevedla a tak 1. třetina skončila těsným vítězstvím hostů.

I ve 2. třetině byli od začátku aktivnější Piráti, ale domácím brzy došlo, že takhle se jim vyrovnat nepodaří. Ve 24. minutě si dokázali vytvořit nadějné pozice, ale Hanuljak se překonat nenechal. Ve 25. minutě zazvonila po střele Karla Tona tyč Hanuljakovi branky. Tlak domácích poté vyústil sekáním a dvouminutovým trestem Marka Sikory. V následném oslabení však Piráti domácí vůbec k ničemu nepustili a s přehledem se ubránili. Přes to všechno se domácím podařilo vyrovnat. Ve 32. minutě se prosmýkl kolem obránce STANISLAV MIKŠOVIC a poslal puk mezi betony Hanuljaka za jeho záda. Hosté se vyrovnáním nenechali zaskočit a svou aktivní hrou si vynutili faul domácích. Potrestaným byl za sekání Pepa Revay. Z přesilovky hosté vytěžit nic nedokázali. Vedení mohl strhnou před koncem třetiny na stranu domácích Jan Stehlík, ale před prázdnou brankou puk trestuhodně promáchl. Ve 39. minutě hráli hosté další přesilovku po vyloučení Vladimíra Nováka. Šanci měl Jeff Jillson, ale trefil jen boční síť Jarinovi branky.

Do třetí části hry si Piráti přinesli početní výhodu jednoho muže v poli, která trvala 1:03 minuty, využita však nebyla. Chvilku poté nepotvrdil roli kanonýra hostující David Hruška, který nedokázal svůj nájezd přetavit ve vedoucí branku. Ve 45. minutě oslabil Piráty Milan Procházka, jelikož nedovoleně bránil. Následná přesilovka domácích přinesla šanci Standy Mikšovice. Přesilovku si zahráli i hosté ve 48. mintě po faulu Tomáše Rohana, využít jí však nedokázali. Aby to domácím nebylo líto, poslal rozhodčí hosty v 52. minutě také do oslabení, provinilcem byl Filip Seman za faul loktem za který dostal 4 minuty. V 54. minutě neměl správně seřízena mířidla domácí Tomáš Rohan, který netrefil odkrytou Hanuljakovu branku a tak se Piráti ubránili dlouhému oslabení. A vyloučení pokračovala jako na běžícím páse. Domácí oslabil ve 56. minutě Petr Stoklasa. Hosté si vytvořili několik šancí, Jarina ale předváděl fantastické zákroky a tak skončilo utkání po šedesáti minutách remízou.

V následném pětiminutovém prodloužení se hrálo opatrně z obou stran bez nějaké vážnější šance a tak museli přijít na řadu samostatné nájezdy. Jako první se rozjel domácí Chlouba a nedal, na druhé straně Ondřej blafákem Jarinu také nepřekonal. Ve druhé sérii LADISLAV BOUŠEK dokázal Hanuljaka prostřelit a jak se později ukázalo, byl to jediný úspěšný a tím pádem i vítězný pokus. Za hosty byl neúspěšný Grof a Kraft, za domácí Mála.