Piráti nedokázali využít ani druhý mečbol a Olomouci podlehli 2:3

Napsal 21.03.2012 Jan Hošic
C h o m u t o v - Piráti měli druhou možnost ukončit semifinálovou sérii a dostat se do finále. Hned od úvodní bule jejich hra byla plná nepřesností a první třetinu prohráli 1:2. Ve druhé třetině ještě obdrželi třetí branku, která byla rozhodující. Dokázali sice snížit díky brance při přesilové hře minutu a půl před koncem druhého dějství, ale i přes ohromný tlak ve třetí třetině utkání prohráli.
SF5 st 21.3.2012
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
OLO
Řehoř (Duba) - Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Mrázek, Rutta - Jíra, Kraft, Hřebejk - Hruška, Lapšanský, Rachůnek - Pacovský, Diviš, Gajovský - Orsava, Sikora, Hromas - Ondřej
Olomouc
Kašík (Žigárdy) - Ministr, Lhotský, Bartoň, Haluza, Kotvan, Kucsera, Rác, Pšurný - Dopita, Řípa, Ondrušek - Horák, Janáček, Kolouch - Kucharczyk, Nedbálek, Pekr - Selingr, Staněk, Vodný

7. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 39. Pulpán (Jíra)
Olomouc
5. Pekr, 13. Selingr (Kolouch), 29. Haluza

4:5
2:1
4515
Florian, Pešina - Beneš, Štofa

Vstup do utkání domácím Pirátům zrovna nevyšel. První branka totiž spadla právě do jejich sítě. Po vyloučení Mrázka se trefil MATĚJ PEKR. Chomutov ale o dvě minuty později vyrovnal. Tentokrát se v přesilovce prosadil ŠTĚPÁN HŘEBEJK, který kutálející se puk v brankovišti dorazil. Zaplněná chomutovská aréna znovu ožila, stejně tak se dělo i na ledě. Piráti se po vyrovnavající brance sebrali a dál ohrožovali hanáckého gólmana Kašíka. Ten však kotouč za svá záda nepustil ani po několika vážných gólových šancích. Olomouc ale neproduktivní Piráty potrestala dalším gólem. Přišel v 11. minutě po přečíslení, ve kterém se přesně trefil PAVEL SELINGR. Piráti doplatili na svojí špatnou střeleckou formu.

Ve druhé třetině byli lépe připravení hosté, kteří měli několik šancí. Řehoř odolával jen do 28. minuty, kdy na branku domácích úspěšně dorážel PETR HALUZA. Bezmocný brankář Pirátů se už nestačil zvednout. Náskok Mory už byl o dva góly a domácí se dostali do obtížné pozice, nakonec se ale snížení přeci jen dočkali. Pouhou minutu před koncem druhé třetiny se trefil také obránce Severočechů LUKÁŠ PULPÁN, jehož nahození překvapivě doletělo až do sítě. Po dvou třetinách hosté stále drželi těsné vedení.

Trenéři Krušnohorců zřejmě provedli v taktice nějaké změny, jelikož se hra domácích v poslední třetině zlepšila. Libor Kašík měl co dělat, aby udržel jednobrankové vedení Kohoutů. Chomutov postupně zvyšoval tlak, ale branka ani ve skvěle sehrané přesilovce nepadla. Necelou minutu před koncem se tedy domácí rozhodli ke hře v šesti hráčích bez brankáře. Olomouc si svůj náskok ale už pohlídala. Série se tedy přesune znovu do Olomouce za stavu 3:2 na zápasy.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Dnes se mi zápas hodnotí velmi špatně. Už v úvodu nám chyběl pohyb a důraz. Poté jsme jako první inkasovali. Byl to takový nešťastný gól, kde jsme ztratili puk a soupeř jen střílel do odkryté branky. Vlastně celé dvě třetiny jsme odehráli v takové křeči, ze které jsme se nemohli dlouho vymanit. V prvních dvou třetinách jsme asi urazili nějakého hokejového pána boha. Z naší strany se povedla pouze třetí třetina, ale i přes velké množství příležitostí se nám nepodařilo alespoň srovnat. V play-off se musí hrát každou vteřinu, minutu i střídání na doraz a to, co jsme předvedli dnes, bylo rozhodně málo. Hrát dvacet minut ze šedesáti skutečně nestačí.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Musím říct, že kluci bojovali od začátku do konce a poprvé v sérii se nám povedl vstup do zápasu. Tím jsme domácí trochu zaskočili, ale Chomutov se dostával do šancí také. Byl to oboustranně vyrovnaný zápas, ale my jsme byli o ten jeden gól lepší.