Piráti nedokázali zastavit rozjetou Slavii, hattrickem se rozloučil Bednář

Napsal 06.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Tipsport extraliga pokračovala svým sedmatřicátým kolem, v němž se Piráti představili v pražské O2 aréně, kde změřili síly s tamní Slavií. Sešívaní před zápasem drželi sérii pěti výher v řadě a právem jim tak patřilo čtvrté místo. Nutno dodat, že stále mají o dva zápasy méně, než ostatní celky z čela tabulky. Pražský celek si vítězstvím nad nováčkem soutěže prodloužil sérii vítězství už na šest v řadě. Piráti v letošním ročníku na družinu, pod vedením Vladimíra Růžičky, recept ještě nenašli a prohráli i třetí vzájemné utkání. Piráti si dokázali vytvořit několik slibných šancí na vyrovnání, ale Kopřivu se jim podařilo překonat pouze jednou, prosadil se Karel Hromas.
37.kolo ne 6.1.2013
SLA
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
Slavia
Kopřiva - Kadlec, Dresler, Kuboš, Kučný, Kolařík, Kempný, Beňovič - Bednář, V. Sobotka, Tomica - Vrdlovec, Alinč, Jelínek - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Poletín - Micka.
Kostúr - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille.

Slavia
Kuboš (Alinč), 21. Bednář (Sobotka, Kadlec), 26. Bednář (Sobotka, Růžička), 60. Bednář (Kuboš)
35. Hromas (Sikora, Důras)

4:4
2:0
0:0
37:26
3938

Navzdory původním předpokladům po uzavření kolektivní smlouvy v NHL do nedělního utkání Vladimír Sobotka v sestavě červenobílých nastoupil. Na druhé straně se v sestavě objevil kmenový hráč Chicaga Michael Frolík.

Už zkraje třetiny se slávisté rozjeli na plné otáčky. První velkou šanci měl v páté minutě v přesilovce Růzička, ale odkrytou klec minul. Slavia nadále tlačila a ve hře Chomutova nemohla být o útočení ani řeč. V 8. minutě se po střele z mezikruží osadil PETR KUBOŠ (1:0). Chvíli nato zahrozil z úniku 2 na 1 Sobotka, ale Kostúr střelu ramenem vyrazil. Ve zbytku úvodní periody Slavia pokračovala v udávání tempa a Chomutovu dovolila jen tři střely na Kopřivu.

Už třicet vteřin po prvním hvizdu prostřední části zvyšoval z levého kruhu ranou „z voleje“ JAROSLAV BEDNÁŘ (2:0). Domácí stále svírali Chomutov v drtičce a nepouštěli ho moc k puku. Ve 26. minutě zvyšoval v přesilové hře opět JAROSLAV BEDNÁŘ. V podobné pozice jako při jeho prvním zásahu napřáhl a střelou z první zužitkoval Sobotkovu přihrávku přes šířku hřiště (3:0).

Ani se nezdálo, že se hosté nadechují k nějaké velké stíhací jízdě. Utkání bylo protkáno už rutinní slávistickou převahou. Chomutovští hrozili jen z brejků. Pět minut před koncem Kopřiva zasahoval proti Důrasově tvrdé střele z mezikruží, před brankovištěm však stál KAREL HROMAS, jemuž se záhadným úderem holí podařilo dostat puk přes brankářovo rameno až do branky (3:1). Chomutov se po snížení osmělil a do úniků se dostával četněji. Ve zbývajícím čase už však se skórem nepohnul.

Chvíli po začátku poslední periody putoval hostující hráč znovu na trestnou, nic z toho ale nebylo. Velkou šanci měl ve 48. minutě Jaroslav Bednář, který si v oslabení najížděl na Sobotkovu přihrávku před prázdnou brankou. Chomutov poté trochu přidal a Slavia se přirozeně soustředila víc na obranu. V 55. minutě se před Kopřivovou brankou strhl menší závar, ale domácí gólman ho ustál.

Dvě minuty před koncem zkusili Chomutovští hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Naopak dali JAROSLAVU BEDNÁŘOVI snadnou příležitost ke zkompletování hattricku. Chomutovští si tak se Slavií nedokázali poradit a s pražským týmem prohráli i po třetí, v právě probíhající sezóně.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „Hráli jsme velice slušně do stavu 3:0, pak to najednou vypadalo, že jsme trochu přestali hrát. Soupeř nás začal trošku tlačit a přehrávat, dostali jsme gól na 1:3 a jsem rád, že pak tu třetí třetinu jsme takhle dohráli. Nedat gól do prázdné brány, byla 0:0, ale ten výsledek už jsme si trošku hlídali. Jsem hrozně rád, že se nám podařilo vyhrát další zápas.“

Stanislav Mikšovic (Piráti Chomutov): „Hodnotí se mi to těžko. Dvě třetiny jsme tady hráli ustrašený hokej. Hráli jsme špatně, Slavia hrála to, co potřebovala a za stavu 3:0 už si ten výsledek podržela. Mohu soupeři pouze pogratulovat k vítězství.“