ST. DOROST - reportáž

Piráti nestačili na Plzeň, prohráli počtvrté v řadě

Napsal 14.10.2017 Vladimír Jícha, Kateřina Kundertová
P l z e ň / C h o m u t o v - Piráti ve dvanáctém kole extraligy staršího dorostu v rámci skupiny A odjeli na led Plzně, kde nevybojovali jediný bod a prodloužili sérii porážek na čtyři po sobě jdoucí utkání. Chomutovští šli sice do vedení, o které ale přišli a poté v závěrečném dějství marně dotahovali. Za Piráty se prosadili David černý a Peter Lobodowski.
12.kolo so 14.10.2017
PLM
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
CHM
Plzeň
Altrichter – Houdek, Kaňák, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Rozsahegyi, Kolda, Malát, Krýner, Princl, Kolář, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík
Chomutov
Skokan – Rudy, Ferbas, Zeman, Viktorin, Procházka, Vícha, Štochl – Veselý, Černý, Šafránek, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Pech, Brandner

Branky a nahrávky

Plzeň
14. Lang (Malát), 37. Mužík (Lang, Malát), 49. Kolda (Mužík, Hasman), 57. Šeba (Procházka, Hajžman)
Chomutov
12. Černý (Zeman, Veselý), 55. Lobodowski (Procházka, Mežnar)

Statistiky

Vyloučení
1:1
Využití
0:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
25:32
Diváci
44
Rozhodčí
Valenta – Pešek, Charvát

Shrnutí

Zápas mezi domácí Plzní a Chomutovem dlouho žádné vzrušení nepřinesl. Ani jeden z týmů se nedokázal dostat do vyložené šance. Sporadické ohrožení své branky Skokan bez problémů zvládal a domácí Altrichter neměl téměř žádnou práci. Jako blesk z čistého nebe tak přišla hezká kombinace hostů, kdy Zeman zpoza kruhu našel před brankou volného Černého, který poslal puk z první pod horní tyčku – 0:1. O pár vteřin později to už mohlo být o dva góly. Po střele Jaroše už byl puk v brankovišti za Altrichterem, domácí jej ale stačili před dorážkou do prázdné branky odklidit do rohu.

Tohle muselo hosty mrzet, protože zanedlouho Plzeň vyhrála buly v útočném pásmu a Lang pohotově srovnal stav utkání – 1:1. Plzni ale vyrovnání klid na hokejky nepřineslo. Naopak po další chybě šli do přečíslení dva na jednoho hosté, nesehráli jej však dobře. Ještě horší řešení této situace předvedl na druhé straně Princl, který puk vyloženě zahodil. Domácí kupili chybu za chybou a pouze podobně kostrbatá souhra hostů zajistila, že další branka již do konce třetiny nepadla.

V úvodu druhé třetiny měl obrovskou šanci hostující Pech, kterého domácí zapomněli zcela osamoceného před brankou, Altrichter ale dobrým zákrokem udržel vyrovnaný stav. Jinak opět moc šancí k vidění nebylo. Až ve 27. minutě se individuálně před Skokana dostal Procházka, svoji akci však gólem nezakončil. O chvíli později měl před sebou už prázdnou branku po krásné souhře celého útoku Malát, jenže přihrávka mu přišla pod brusle a on puk nezasáhlt. Další pohlednou kombinaci už ale domácí dokázali úspěšně zakončit. Lang v dobré pozici ještě situaci vylepšil přihrávkou na Mužíka, který po kličce v pádu zasunul puk za Skokana – 2:1. Další větší šance už do konce třetiny k vidění nebyly, a tak si domácí odvezli do kabiny těsné vedení.

Hned na začátku třetí části mohl srovnat Pech, ale po pěkné přihrávce od Veselého se neprosadil. Pak se dlouho ani jeden tým mohl dostat do výraznější akce, aktivnější však byli domácí. Skórovat však mohl opět Pech, ale ani napotřetí neuspěl. Hned z protiútoku vyslal do brejku Mužík spoluhráče Koldu, který navýšil vedení domácích – 3:1. Místo uklidnění Indinánů však přišel další nedůraz před vlastní brankou a Brandner se dostal hned ke třem dorážkám. Skvělý Altrichter však udržel betonem puk před brankovou čárou. A hosté měli i další šance. Po střele Mežnara od modré se málem k dorážce dostal Lobodowski. Další zmatek kolem domácí branky vytvořili Veselý s Černým.

Tlak hostů pak ještě mohlo umocnit vyloučení Hajžmana, což byl vůbec první trest v utkání. Hosté jej ale zrovna ideálně nesehráli. Nejblíže snížení byl asi Černý, jeho teč však skončila mimo plzeňskou branku. Když už se zdálo, že je Plzeň z nejhoršího venku a hrála opět v plném počtu, zužitkoval Procházkovu přihrávku Lobodowski a vrátil hosty do zápasu – 3:2. Jenže po dvou minutách už to bylo opět o dva góly, když Šeba dokázal propašovat puk za Skokana – 4:2. Možnost zatlačit ještě v závěru na Plzeň zmařil svým faulem Mežnar, a domácí už tak dokráčeli k vítězství, které se ovšem zdaleka nerodilo tak lehce, jak by se při pohledu na tabulku ligy mohlo zdát.

Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): „Máme zraněné hráče, naše sestava není zrovna optimální. Čekali jsme ale od těch, kteří normálně nejsou tolik vytěžovaní, že budou hrát lépe. To se bohužel nestalo. Naše hra byla špatná. Sice jsme vyhráli a máme z toho samozřejmě radost, je ale rozhodně věcí, na kterých musíme pracovat. U některých hráčů nám chyběla snaha a bojovnost, chuť poprat se o výsledek. Máme teď dlouhou vítěznou šňůru a zřejmě si myslíme, že další výhry přijdou samy, což samozřejmě nepřijdou. A podle toho dnešní zápas vypadal.“

David Kočí (Piráti Chomutov): „Naše hra se postupně pomalu zvedá. Věci, které po hráčích chceme, sice plní, ale potřebují se zřejmě více vyhrát. Děláme spoustu individuálních chyb, které pramení právě z nevyzrálosti. Potřebujeme se častěji dostávat do situací, abychom se je naučili řešit. Dnešní zápas byl už mnohem povedenější, než když jsme hráli v Plzni naposled. Bohužel když jsme snížili a dali gól na 2:3, Plzeň dokázala hned opět odskočit na dvoubrankový rozdíl a naše šance pak už ochabovaly. Tým ale dobře reaguje na naše pokyny, takže doufám, že se z toho poučíme a půjdeme dál.“