Piráti obranu Linköpingu nepřekonali, na severu Evropy napoprvé prohráli

Napsal 23.08.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - První ze dvou zápasů European Trophy ve Skandinávii čekal mužstvo Pirátů Chomutov v Linköpingu. Domácím se povedly nástupy do úvodních dvou třetin, kdy si díky Jonasi Almtorpovi vypracovali dvougólový náskok. Ten Linköping po polovině utkání zdvojnásobil a připsal si výhru 4:0.
ET4 pá 23.8.2013
LIN
4:0(1:0, 2:0, 1:0)
Linköpings
Engstrand – Grillfors, Junland, Bäckman, Johansson, Rahimi, Hultström, Pettersson, Fish – Salmonsson, Almtorp, Kolarik – Hjalmarsson, Sjögren, Arlbrandt – Karlsson, Nermark, Rohdin – Hagelin, Lindhagen, Vrána
Hanuljak – Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Trefný, Bartejs, Šulák, Mainer – Svoboda, Bartečko, Balej – Račuk, Divíšek, Hruška – Kubinčák, Kämpf, Kaše – Šagát, Sikora, Hřebejk

Linköpings
6. Almtorp (Kolarik, Salmonsson), 26. Almtorp (Kolarik, Hjalmarsson), 37. Rohdin (Hultström, Nermark), 52. Arlbrandt (Hjalmarsson, Bäckman)

5:8
1:0
0:0
36:21

První větší šanci v zápase si vypracovala formace Linköpingu. Mattias Bäckman prověřil tvrdou ranou od modré, brankáře Chomutova Miroslava Hanuljaka. O necelou půl minutu později mohl otevřít skóre Daniel Grillfors, ovšem prázdnou bránu netrefil. Prosadil se, až v šesté minutě JONAS ALMTORP, který pokořil chomutovského brankáře. Následovala pasáž v zápase, kde se často vylučovalo, ale žádné šance nepřicházeli. Za zmínku stojí menší šarvátka na přelomu devatenácté minuty, do které se pustil Jesper Petterson a Jaroslav Svoboda.

Ve čtyřiadvacáté minutě mohl vyrovnat hostující Bartečko, ale lapačka brankáře Linköpingu byla rychlejší. Po velké šanci Chomutova, následoval druhý gól švédského týmu. Z brejku se prosadil JONAS ALMTORPOV. Šestadvacátá a osmadvacátá minuta patřila opět hostům, ale ani dvě obrovské šance k brance nevedli. Psala se sedmatřicátá minuta a Linköping se radoval potřetí. Zaváhání hostující obrany a samostatný únik s dokonalým bekhendovým zakončením z hole JOACHIMA ROHDINA. Po druhé třetině 3:0.

Chomutov doplácel na nevyužité příležitosti. Důkazem toho je závěrečná třetina. Marek Sikora, Ondřej Kaše a Tomáš Bartejs. Tři velké šance a žádná vstřelená branka na straně Pirátů. Poslední změna skóre nastalo v dvaapadesáté minutě. Gól v přesilovce si připsal PÄROV ARLBRANDT, kterému do prázdného prostoru nahrál Simon Hjalmarsoon. Linköping vyhrál nad Chomutovem 4:0.