Piráti po bojovném utkání podlehli Liberci o jedinou branku

Napsala 13.01.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Starší dorostenci v rámci sedmého kola nadstavby NOEN extraligy vyzvali liberecké Tygry, s kterými po první třetině prohrávali o jednu branku. Ve druhé třetině Piráti po jedenácti vteřinách prohrávali již o dva góly, ale díky gólům Tomáše Koblížka a Jakuba Veselého domácí skóre srovnali. Ve třetí třetině Kryštof Ouřada otočil vývoj utkání, avšak góly Patra Hada a Jana Jeníka rozhodly o vítězi.
N7 pá 13.1.2017
3:4(0:1, 2:1, 1:2)
LIB
Skokan – Seeman, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Viktorian – J. Veselý, D. Černý, Günther, Hradecký, Navrátil, Mežnar, T. Koblížek, Ouřada, Brandner
Liberec
Novák – Aubrecht, Žůrek, Adamec, Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Šír, Mocek, Maťátko, Litera, Damašek, Jeník, Bitman, Hájek, Kotyza, Šafařovský

31. Koblížek (Černý, Procházka), 34. Veselý (Hradecký), 53. Ouřada (Veselý, Navrátil)
Liberec
2. Jeník (Charvát), 21. Jeník (Šír, Maťátko), 56. Had (Jeník, Maťátko), 59. Jeník (Had, Šír)

7:7
1:1
0:0
27:23
Petružálek – Coubal, Toman

Do utkání vstoupili lépe Liberečtí. Ve druhé minutě Adam Charvát našel Jana Jeníka, jenž otevřel skóre – 0:1. Na druhé straně se do dobré pozice dostal Tomáš Koblížek, jenž vystihl rozehrávku hostů, ale poté v tísni nepřekonal Kristiána Nováka. V první polovině třetiny oba celky rychle přistupovaly k útočícímu soupeři, takže mnoho střeleckých pokusů k vidění nebylo.

Ve třinácté minutě se hnal do útoku Jakub Navrátil, který ale mezi dvěma obránci nezakončil ideálně. Hned poté David Černý z prostoru mezi kruhy jen těsně minul branku. Po nevyužité přesilovce, kterou si zahrála obě mužstva, měl Kristian Novák v brance více práce z propagačním nahozením Tomáše Koblížka, puk však zastavil před čárou.

I do druhé třetiny měli hosté dobrý vstup. Jan Jelínek v prvním útoku napřáhl na modré a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 0:2. Od třiadvacáté minuty hráli hosté dvounásobnou přesilovou hru, kterou však nevyužili. Výraznou šanci měl Martin Maťátko, jenž si dvakrát vyměnil puk s Janem Kotyzou a poté trefil přesouvajícího se Ondřeje Skokana.

I Piráti si zahráli přesilovku, v gól ji ale neproměnili. Až na přelomu třetiny Tomáš Koblížek dotlačil puk u pravé tyčky liberecké branky za čáru – 1:2. Vojtěch Günther neuspěl v úniku stejně jako následně ve stejné pozici Miroslav Hradecký. Volný puk po pokusu druhého jmenovaného sebral Jakub Veselý posunul si ho na pravou stranu do bekhendu a vyrovnal – 2:2.

V počátku poslední třetiny měl dobrou možnost Miroslav Litera, který však v přečíslení dva na jednoho neuspěl. Na druhé straně Kryštof Ouřada našel ve stejné situaci mezi kruhy připraveného Jakuba Navrátila, který však vysoko přestřelil. Ve třiapadesáté minutě se Kryštof Ouřada nenápadně otočil v levém kruhu, jeho lehký bekhend se doklouzal mezi betony libereckého brankáře až za čáru – 3:2.

O chvíli poději Petr Had vyrovnal po zmatku před brankou Ondřeje Skokana – 3:3. V devětapadesáté minutě měli Liberečtí možnost dvounásobné přesilovky, kterou využil Jan Jeník od modré čáry – 3:4. Hosté si poté vybrali oddechový čas. Osm vteřin před závěrečnou sirénou si time-out vzali také Piráti, ani to jinam však nepomohlo v šesti vstřelit branku.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Byl to bojovné utkání. Kluci se vydali ze všech sil. I se nám podařilo otočit vývoj utkání. Bohužel jsme prohráli 3:4, ale neodehráli jsem špatné utkání. Bojovali jsme a na konci měl soupeř štěstí, když využil přesilovku pět na tři.“

Jiří Kudrna (Bílí Tygři Liberec): „Byl to těžký a kvalitní zápas, jak bývají všechny v nadstavbě. Víme o cíle Chomutova, takže jsme strašně moc rádi, že jsme utkání zvládli. Začali jsme dobře, když jsme vedli 2:0, ale potom jsme soupeře pustili do hry, když bylo více oslabení. Ve třetí třetině jsme se vrátili k zodpovědné hře a odehráli ji moc dobře. Moc si vítězství vážíme.“