Piráti po třech nezdarech zabrali, potřetí v sezoně zdolali Mountfield

Napsal 28.12.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté dokázali v rámci třiačtyřicátého kola Tipsport extraligy porazit tým HC Mountfield v základní hrací době. Do vedení šli již v první třetině díky brance Michaela Frolíka. Budějovičtí sice ještě dokázali vyrovnat, ale Piráti poté začali přidávat další a další branky. Jejich počet se zastavil na číslovce pět. Budějovice vstřelili o dvě branky méně a odjíždějí tedy bez bodu.
34.kolo pá 28.12.2012
5:3(1:0, 2:2, 2:1)
CEB
Hanuljak - Mrázek, Trefný, Macháček, Rutta, Rýgl, Bartejs, Pavlas, Pulpán - Treille, Hromas, Zálešák, Kraft, Sikora, Hřebejk, Procházka, Lušňák, Hruška, Frolík, Gajovský, Důras
Č. Budějovice
Kovář - Ptáček, Kolarz, Toman, Vráblík, Suja, Kotalík, Kohn, Prokop, Prospal, Šimánek, Dej, Rousek, Podlešák, Květoň, Michálek, Jank, Vydarený, Langhammer, Mertl, Knotek

Pro domácí zápas nezačal nijak ideálně. Již ve druhé minutě poslal Piráty do oslabení Michal Důras. Mountfield však netrestal, jelikož chomutovští početní nevýhodu bez větších problémů ubránili. Stačila však krátká chvíle a Chomutov se radoval z první branky. Ve 4. minutě se pod víko Kovářovy klece trefil MICHAEL FROLÍK a bylo to 1:0. Brzké vedení se hosté snažili co nejdříve zlikvidovat, ale nedostali se do vyložených šancí. Brankář Hanuljak tedy neměl příliš těžkou práci. Pomalu se schylovalo ke konci třetiny, když v tom si domácí vytvořili obrovský tlak, skóre se však neměnilo ani proti šancím Hrušky a Zálešáka, když stáli prakticky před prázdnou bránou.

Do středního dějství vstoupil Motor aktivně, což Chomuov stálo vyrovnání. Dluh splácel LUKÁŠ KVĚTOŇ po tom, co využil chyby domácí obrany a přesně zakončil. Krušnohorci však přidali a téměř u konce třetiny si připsali dvě branky. Lukáš Pulpán dobře vyřešil situaci za domácí brankou a poslal puk po mantinelu ke startujícímu ŠTĚPÁNU HŘEBEJKOVI, který se před gólmanem Kovářem z protiútoku nemýlil. Hned na to Michael Frolík našel dobře postaveného DAVIDA HRUŠKU, který Kováře za minutu prostřelil znovu. Dvě slepené branky dopomohly k pirátské pohodě, ale ta Severočechům spíše uškodila. Zbývaly totiž necelé dvě minuty do konce druhé třetiny a hosté se dostali ke kontaktu. MILAN MICHÁLEK předvedl skutečně mistrovskou práci s holí a poslal puk do horního růžku, kam Miroslav Hanuljak nedosáhl.

Lepší začátek periody si Piráti ani přát nemohli. Již v jedenačtyřicáté minutě opět zvýšil náskok svým druhý gólem ŠTĚPÁN HŘEBEJK, když z ostrého úhlu vystřelil na Jakuba Kováře, kterému puk propadl až do branky. Netrvalo dlouho a na branku Hřebejka za dvě minuty navázal MIROSLAV ZÁLEŠÁK, který dostal puk od Hrušky a brankář Budějovic pustil další gól. Ihned po vhazování posledního dějství Piráti prakticky rozhodli zápas. Tři branky, to je už slušný náskok, ale Mountfield nepolevoval. Vytouženého gólu sevšak dočkal až dvě minuty před koncem zápasu. Postaral se o to ALEŠ KOTALÍK, jehož důraz pouze dnížil náskok Pirátů. Chomutov získal výhodu přesilové hry, což jim dopomohlo ke klidnému dohrání tohoto zápasu. Chomutov si za výhru 5:3 připisuje důležité tři body.

Za hvězdy utkání byli vybráni za Mountfield Milan Michálek a za domácí Piráty Štěpán Hřebejk, autor dvou gólů.

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): Chtěli jsme zlepšit hru ve středním pásmu, což se nám myslím povedlo. Potom v obranném pásmu jsme dokázali vyhazovat kotouče a jít do brejků. I v tomto utkání jsme dělali hloupé chyby, ale to se stane. Kluci makali, hráli zodpovědně, obětavě, drželi se taktiky, takže tři body jsou podle mě zasloužené. Bylo to opravu vydřené vítězství.

Peter Draisaitl (HC MOUNTFIELD České Budějovice): Byl to od nás velmi hloupý zápas. Chtěli jsme tu hrát nějaký svůj styl hokeje, ale nic nešlo pořádně dohromady. Soupeř se často dostával do přečíslení, což se nám v minulosti příliš nestávalo. Tento zápas jsme prostě nezvládli.