Piráti po vyrovnaném boji padli se sousedním Litvínovem

Napsal 27.08.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Další přípravný zápas byl na programu dne v úterý 27. srpna. Piráti Chomutov přivítali na svém ledě sousedního rivala z Litvínova. Ačkoliv Piráti dvakrát v zápase vedli, nakonec vedení neudrželi a prohráli 2:3. O rozhodující branku se postaral Majdan z trestného střílení.
přát. út 27.8.2013
2:3(1:1, 1:1, 0:1)
LIT
Hanuljak – Pulpán, Mrázek, Stehlík, Bartejs, Trefný, Lakos, Rýgl, Šulák – Šagát, Svoboda, Sikora – Bartečko, Račuk, Balej – Hřebejk, Hromas, Kämpf – Kubinčák, Kaše, Mainer
Litvínov
Francouz – Stříteský, Zeman, Chaloupka, Pavlík, Gula, Pavelka, Šlégr, Kousalík – Lukeš, Hübl, Majdan – Martynek, Gerhát, Trávníček – Rapáč, Černý, Pšurný – Jurčík, Piroš, Ručinský

6. Šagát (Hřebejk, Sikora), 27. Sikora (Rýgl)

3158

Severočeské derby mělo hned od začátku velký náboj. O něco aktivnější byli domácí Piráti. Na gól se nemuselo dlouho čekat. Ke konci šesté minuty otevřel skóre zápasu Martin Šagát. Ten využil spolupráce svých spoluhráčů Hřebejka a Sikory a ladnou otočkou dokázal dostat puk za záda brankáře Francouze.

Litvínovská odpověď ovšem přišla záhy. Přesně tři minuty a jednu po první brance se gólově prosadili i hosté. Litvínovský tlak nejlépe využil Petr Kousalík. Jeho střela od modré prošla až za záda chomutovského gólmana i díky tomu, že neměl úplně dobrý výhled. Do konce třetiny již žádné branky nepadly, a to i přesto že hra byla ovlivněna častým vylučováním na obou stranách.

Druhá třetina začala dohráváním dvojnásobné přesilové hry Chomutova, ale Piráti ji nedokázali patřičně využít. Piráti byli zpočátku opět aktivnější a stejně jako v první třetině šli do vedení. Běžela sedmadvacátá minuta a Marek Sikora přebral na polovině přihrávku, přejel až do útočné třetiny, když se zdálo, že akce je ztracena, z ostrého úhlu vystřelil. Gólman Francouz puk zachytil, ale i sním zajel do branky.

Chomutovští i nadále pokračovali ve svém tlaku. Nedokázali z něj ovšem vytěžit další branku, a tak se tedy radovali Litvínovští. Branka Vervy padla na podobném principu jako druhá branka Chomutovských. Útočník přebere na středu přihrávku od obránce, popojede do pásma a vystřelí a po menším zaváhání slaví gól. Tentokrát si ve dvaatřicáté minutě Tomáš Pavelka zpracoval přihrávku navrátilce Jiřího Šlégra a těsně za modrou čarou vystřelil a trefil přesný růžek chomutovské branky. Litvínov si ve zbytku druhé třetiny vypracoval slušný nátlak. Velkou šanci hostů ovšem vychytal Hanuljak. Stejně jako na druhé straně, když Svobodu vychytal svou hlavou Francouz.

Do třetí třetiny již vstoupili lépe litvínovští hráči, kteří tak navázali na tlak z konce třetiny předchozí. Ve třetí minutě poslední hrací periody byl při samostatném úniku faulován František Gerhát. Rozhodčí za faul odpískali trestné střílení a sám faulovaný se chopil exekuce. Litvínovský útočník se rozjel a bekhendovou kličkou zkušeně dostal puk do brány. Tento gól se nakonec ukázal jako rozhodující. Chomutovští se již těžko dostávali zpět do hry. Z toho mohl plynout i souboj, který mezi sebou svedli Hromas a Rapáč. Stejně tak si počínala i dvojice Stehlík a Majdan.

Třetí třetina poté již další zajímavé akce nepřinesla. Piráti sice hráli téměř tři minuty bez brankáře, ale ani jednomu týmu se skórovat nepodařilo. Litvínovští tedy slaví výhru 2:3.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): "Měli jsme ho dobře rozehrané, dostávali jsme soupeře do tlaku. Naše koncovka je ovšem špatná a myslím, že kdybychom za stavu 1:0 nebo 2:1 přidali nějaké branky, bylo by to o ničem jiném. Koncovka nás trápí již delší dobu. Na druhou stranu bylo znát nasazení a vytvořili jsme is i dostatek šancí. S hrou jako takovou můžeme být spokojeni."