Piráti porazili Slavii těsným rozdílem, rozhodl Hřebíček

Napsala 12.11.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v osmnáctém kole DHL extraligy juniorů zdolali pražskou Slavii poměrem 2:1 a spravili si chuť po předchozí porážce, kterou utrpěli na domácím ledě od Kladna. Utkání otevřel na začátku první třetiny Jakub Navrátil, na kterého navázal v prostředním dějství Martin Hřebíček. Jedinou branku hostů vstřelil Matouš Patočka.
18.kolo so 12.11.2016
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
SLA
Alexandr Strejc – Buchtela, Kopic, Gröger, Daniel Novák, M. Smutný, Hřebíček, T. Běhula, Hajič – Polák, Niňaj, Jaroslav Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Josef Rindoš, J. Svoboda, Navrátil, Adámek
Slavia
Šorf – Zderadička, Krásný, Chládek, David Novák, Valík – Matějka, Netolický, Kučera, Šteiner, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Furch, Patočka

Pavlovič – Ondráček, Gabriel

Piráti vstoupili do utkání dobře, již v páté minutě otevřel skóre mazáckou akcí Jakub Navrátil, který dostal dobrou přihrávku od Ondřeje Buchtely před bránu, kde přehrál obránce i s brankářem a zakončil do horní části branky. Od konce sedmé minuty si Chomutov vyzkoušel početní výhodu, která však skončila bez gólu.

Ve třinácté minutě ujel slávistické obraně čerstvý debutant v áčkovém týmu Pirátů Vojtěch Krejčiřík, který ale poté nevyzrál tváří v tvář na Šorfa. O chvíli později měli dobrou příležitost hosté, ale k volnému puku v brankovišti se ani jeden z hráčů nedostal. První třetina tak skončila lépe pro Piráty.

V prostředním dějství se v čase 21:49 prosadil Martin Hřebíček, který těžil z velkého tlaku před bránou. O chvíli později Rindoš vypálil v situaci dva jednoho neúspěšně. Kolem přelom zápasu měli Piráti k dispozici tři přesilové hry, ale žádnou se jim nepodařilo využít.

Po velké šanci Kulicha a Krejčiříka Slavia snížila. Strejc vyrazil několik střeleckých pokusů před sebe, nakonec našel puk Matouš Patočka, který vstřelil první gól hostů. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:1.

V úvodu periody se do šancí dostali Filip Zderadička a následně David Matějka, oba ale přečíslení nevyužili. V polovině poslední dvacetiminutovky ujel Vojtěch Krejčiřík, který ale nechal vyniknout Šofra včasným sklapnutím betonů.

V závěru střetnutí si trenér hostů vyžádal oddechový čas, ale jelikož se jeho svěřenci potom nedokázali dostat z vlastního pásma, Piráti si připsali tříbodovou výhru.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Už proti Kladnu jsme viděli, že nám reprezentační pauza neprospěla. Hlavně třetí třetina v minulém zápase se promítla do utkání proti Slavii. Vůbec jsme nehráli, co jsme chtěli. Byli jsme od začátku o krok pozadu, což jsme chtěli nahradit bojovností. Ale místo toho, abychom použili rozum, jsme začali dost nesmyslně lítat a pouštěli Slavii do šancí. Ubojovali jsme to, ale víme, že se takhle hokej hrát nedá.“

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Z naší strany to nebylo špatné utkání, ale bohužel jsme dali jenom jeden gól. Ve třetí třetině, kdy jsme měli dvě nebo tři jasné šance, se nám je nepodařilo proměnit. Doufali jsme, že si bod odvezeme. Výsledek 1:2 je pro nás krutý.“