Piráti přemohli mistra i podruhé, utkání rozhodla hned první minuta prodloužení

Napsal 29.10.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti po venkovní prohře s Jihlavou přivítali v utkání 18. kola Tipsport extraligy před televizními kamerami Kometu Brno. Vyrovnané utkání nakonec došlo do prodloužení, které ukončil už po 39 vteřinách Jakub Sklenář. Ke druhému skalpu Jihomoravanů v aktuální sezóně přispěl premiérovým chomutovským gólem v nejvyšší soutěži také Vojtěch Tomeček.
18.kolo (ČT SPORT) ne 29.10.2017
3:2p(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
KOM
Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák – Tomica, Růžička, Lauko – Poletín, Huml, Tomeček – Sklenář, Skokan, Vondrka – Koblasa, Šťovíček, Havel
Kometa
Čiliak – Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, Nečas, Zaťovič – Vincour, Čermák, T. Svoboda – H. Zohorna, Hruška, Mallet – V. Němec, Nahodil, Dočekal

14. Slovák (Tomica), 36. V. Tomeček (Grman, Skokan), 61. Sklenář (Vondrka, Huml).
Kometa
12. Zaťovič (Erat, Krejčík) , 51. Nečas (J. Krejčík, Gulaši).

Pešina, Pražák – Gerát, Hynek.

Hned v úvodu utkání prověřil Lacovu pozornost Martin Zaťovič, který neuspěl ránou z levé strany stejně jako o chvíli později osamocený jmenovec Erat v signalizované výhodě. Poté, co ani jeden celek nezužitkoval zkrácenou početní výhodu, dostali Piráti a konkrétně Petr Koblasa dvouminutový trest. Po čtyřiceti vteřinách Martin Zaťovič posílal puk přes brankoviště, ale Tomáš Slovák, jenž se snažil zabránit přihrávce před prázdnou branku, si srazil puk do vlastní sítě – 0:1.

Hokejová spravedlnost se potvrdila o dvě minuty později, Tomáš Slovák si zkrotil u modré neposedný kotouč, a pak s pomocí drobné teče poslal puk do levé šibenice – 1:1. V poslední minutě si Chomutovští vytvořili velký tlak, který přinesl několik dorážek z těsné blízkosti a vyústil v tyčku nastřelenou Michalem Vondrkou.

Ve dvaadvacáté minutě vyslal Brett Flemming do úniku Marka Tomicu, který ale tváří v tvář Marku Čiliakovi rychlou střelou nezlomil nerozhodný stav. Další průběh druhé třetiny byl ve vysokém tempu, ale velké množství šancí nepřinesl. Až v polovině utkání neuspěl sám před chomutovskou bránou Tomáš Svoboda.

Ve 36. minutě nejprve Jan Hruška s Hynkem Zohornou nevyužili situaci dva na jednoho, poté přihrávku Mária Grmana z levého kruhu do brankoviště šikovně tečoval bruslí Vojtěch Tomeček, jenž si tak připsal první trefu v sezóně – 2:1. Hned z dalšího útoku dostal puk do sítě Martin Dočekal, ale jeho „hozený gól“ nemohl platit. V závěru třetiny si Chomutovští zahráli ještě jednu přesilovku, ve které se však k vážnějšímu ohrožení branky nedostali.

Z prvního útoku třetí části Jan Štencel našel podél brankoviště Martina Nečase, který dorážku do prázdné namířil jen do hrudi přesouvajícího se Jána Laca. V dalším pokračování se Piráti stáhli do obrany středního pásma, až ve 49. minutě Jakub Krejčík po střele Martina Erata trefil z vrcholu brankoviště jen spodní oblouk.

O dvě minuty později vyrovnal z mezikruží Martin Nečas, jenž zamířil přesně do levého horního rohu – 2:2. Od 57. minuty si hosté zahráli v pěti proti čtyřem, což jim ale k vedoucímu gólu nepomohlo. Naopak se na druhou stranu prokličkoval Michal Vondrka, jehož ale vychytala brněnská jednička.

Za stavu 2:2 došlo utkání do prodloužení, které hned po 39 vteřinách nastaveného času rozhodl střelou z hranice levého kruhu Jakub Sklenář.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Přivítali jsme kvalitní mužstvo Komety, proti kterému jsme chtěli odčinit nepovedené utkání z Jihlavy. Bohužel, jak jsme v Jihlavě končili, jsme i nastoupili. Prvních deset minut nebýt Jánka Laca, bylo by po utkání. Potom se nám z toho podařilo nějak vymanit a srovnat hru i skóre. Ve druhé třetině jsme pohybem trochu trápili obranu Brna. Ve třetí třetině byl soupeř jednoznačně lepší a jenom díky gólmanovi jsme zápas dotáhli do prodloužení, ve kterém jsme zkusili vabank a nasadili tři útočníky. Pro nás to jsou hrozně cenné dva body. Nedaří se nám podle představ, ale bojujeme a bodujeme.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „V zápase rozhodla naše neproduktivita, jelikož jsme si vypracovali dost gólových šancí, které se nám v poslední době nedaří využívat. Naopak domácí podruhé vystřelili na branku a vyrovnali na 1:1. Ve druhé třetině neproměníme přečíslení dva na jednoho a hned vzápětí inkasujeme. Jsme rádi, že jsme srovnali, ale měli jsme v základní hrací době ještě skórovat. V prodloužení přišel opět stejný trest, neproměníme přečíslení a soupeř z protiútoku vzal druhý bod.“