Piráti slaví další výhru po obratu, Mountfield přetlačili v prodloužení

Napsal 02.12.2016 David Panuška, Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci šestadvacátého kola Tipsport extraligy přivítali Piráti na svém ledě hradecký Mountfield, který porazili 5:4 po prodloužení. Hosté ještě minutu před koncem zápasu vedli 3:4, ale Petr Koblasa vyrovnal 40 vteřin před vypršením normální hrací doby. Druhý bod v prodloužení zajistil Pirátům svým druhým gólem v utkání David Kämpf.
26.kolo (ČT SPORT) pá 2.12.2016
5:4p(1:1, 1:2, 2:1 - 1:0)
MHK
Laco – Dlapa, Flemming, Chalupa, Valach, Skinner, Mrázek, R. Havel, Buchtela – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Kämpf, Skokan – Poletín, Lauko, Kaše – Šťovíček, Chlouba, Koblasa
Hradec Králové
Rybár – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený – Köhler, Kukumberg, Bednář – T. Knotek, Dragoun, Jarůšek – R. Pavlík, Picard, P. Beránek

9. Kämpf (Sklenář), 25. Huml (Flemming, Vondrka), 55. Poletín (Valach, Koblasa), 60. Koblasa (Kämpf), 64. Kämpf (Skinner, Koblasa)
20. Džerinš (Dietz), 26. Červený (Dragoun, Newton), 29. Šimánek (T. Knotek, Jarůšek), 58. Džerinš (Šimánek)

Polák, Svoboda – Jelínek, Pešek

Do utkání vstoupili mnohem aktivněji hosté. Do šance se dostali Rudolf Červený a Jiří Šimánek, ale ani jeden se z blízkosti neprosadil. Druhý jmenovaný dokonce trefil tyčku. Po nevyužití této šance mohl skórovat v první šanci domácích David Kaše, ale ten zblízkosti přestřelil branku. O pár minutek později bylo již skóre otevřeno. David Kämpf si narazil s Jakubem Sklenářem, projel na levý kruh, odkud dal branku přízemní střelou.

Následně iniciativu přebírali domácí. Michal Vondrka se hnal do přečíslení, ale najíždějícího Bretta Flemminga nevybídl ke skórování. V přesilové hře stříleli nebezpečně Brett Skinner a Jaroslav Mrázek - ani jeden ale nepřekonal Patrika Rybára. Když už se čekalo, že první třetina skončí výhrou Chomutova, skórovali hosté. Nahození na branku tečoval v poslední sekundě Andris Dzerinš, jenž vyrovnal.

Do první šance druhé třetiny se dostal chomutovský kapitán Michal Vondrka. Ten tvrdě pálil z levého kruhu, odkud ale trefil jen přední tyč. Následovala i šance Jiřího Šimánka, ale ten nebyl úspěšný proti Lacovi ani podruhé v utkání. Přišla tak přesilovka Pirátů, jenž byla hned po šestnácti vteřinách využita. Tvrdou střelu Bretta Flemminga před brankou tečoval Ivan Huml, jenž vrátil domácím vedení.

To ale vydrželo pouhých třicet sekund. Hosté se totiž dostali do pásma a poslali na branku nahazovaný kotouč, který těsně před Lacem tečoval Rudolf Červený. Hned po brance přišla přesilovka, která sice nebyla využita, ale hned po ní hosté otočili stav utkání. V závaru před brankou se prosadil ve své třetí šanci v utkání hostující Jiří Šimánek. Ani ne minutu na to se Piráti dostali do akce, která se dlouho dobu řešila u videa. Sporná střela Michala Vondrky ovšem nebyla uznána jako branka.

Poté hra byla o něco opatrnější a do šancí se ani jeden z celků moc nedostal. V poslední sekundě se mohli opět prosadit hosté, ale Jaroslav Bednář nezpracoval puk. Kdyby se mu to povedlo, zakončoval by do prázdné branky. I tak ale hosté obrátili stav utkání a šli do kabin jako spokojenější celek.

Třetí třetina se vlekla a ani jeden celek se do šancí moc nedostával. Piráti to zkoušeli v přesilové hře, ale Ivan Huml z levého kruhu neskóroval. Po nevyužité šanci a bekhendovém zakončení Jiřího Šimánka, které Laco pokryl, unikal sám na branku Petr Koblasa. Ten ale Patrika Rybára nedokázal překonat. A když to domácím nešlo kombinačně, skórovali po šťastné teči. Michal Poletín změnil směr střely Juraje Valacha, puk se dostal na záda brankáře a zapadl do branky.

Severočeši byli následně aktivní a David Kämpf mohl stav utkání otočit, v samostatném úniku ale Patrika Rybára nepřekonal. A když se mu to nepovedlo, udeřili opět hosté. Andris Dzerinš dostal kotouč mezi kruhy, odkud překonal Laca mezi betony. Podívaná nebyla u konce. Piráti se v poslední minutě dostali do útočného pásma, kde se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Petr Koblasa Šlo se tedy do prodloužení.

V tom Piráti po faulu na Davida Kämpfa hráli přesilovou hru. Do dobré šance se dostal Michal Vondrka, který ale z dobré pozice nepřekonal přesouvajícího se Rybára. Právě faulovaný byl na konci akce, jež rozhodla utkání. Střela na branku byla od betonů vyražena před Davida Kämpfa, jenž otevřel i uzavřel skóre utkání.

Jan Šťastný (Chomutov): „Připravili jsme se na výbornou hru Mountfieldu ve středním pásmu. V úvodu zápasu jsme nehráli dobře a nebyli na puku, ale díky Jánkovi Lacovi stav zůstával 0:0. Potom bylo důležité, že jsme se z toho dostali, sehráli jsme parádní akci, ve které nás uklidnil gól Davida Kämpfa. Celý průběh utkání ovlivnil závěr první třetiny, kdy jsme si špatně rozebrali hráče po buly a inkasovali v samotném závěru. Ve druhé třetině se nám podařilo jít do vedení, pak Hradec ukázal obrovskou sílu a utkání otočil. Do třetí třetiny jsme si dali za cíl být aktivní a nutit soupeře k chybám, což se nám povedlo – srovnali jsme. Když jsme inkasovali čtvrtý gól, už jsme moc nevěřili, ale mužstvo ukázalo obrovskou sílu. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí, takže jsme vděční za dva body.“ Václav Sýkora (Hradec Králové): „Vstoupili jsme do zápasu dobře. Měli jsme puk hodně v držení a vytvořili si dost gólových příležitostí. Bohužel se nám je nepodařili proměnit a naopak domácí vstřelili branku, která nás zmrazila. Povzbuzující byl vyrovnávací gól v posledních vteřinách první třetiny. Pak se skóre vyvíjelo na jednu a na druhou stranu. I když jsme dvakrát vedli, nedotáhli jsme zápas do vítězného konce. Hodně jsme dostali domácí do hry vyloučeními v poslední třetině a prodloužení, z nichž řada byla zbytečná. Upozorňovali jsme hráče, že má Chomutov výbornou produktivitu v přesilových hrách, což potvrdil. Vyrovnávací gól na 4:4 dal soupeř po tlaku do brány, když my jsme ani ve třech nedokázali zabránit dorážce. Tohle všechno rozhodlo o tom, že jsme ztratili dva body.“