Piráti smazali dvougólové manko, z Hradce Králové vezou bod

Napsala 19.11.2017 Kateřina Kundertová
H r a d e c K r á l o v é/C h o m u t o v - Piráti odjeli k 23. kolu Tipsport extraligy do Hradce Králové, kde vyzvali po reprezentační přestávce neporažené mužstvo. Přestože Chomutovští krátce po polovině duelu prohrávali o dva zásahy, díky gólům Jakuba Lauka a Bretta Flemminga dovedli utkání do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl v situaci dva na jednoho Bedřich Köhler.
23.kolo ne 19.11.2017
MHK
3:2p(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Hradec Králové
Rybár – Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Zámorský – Köhler, Dragoun, Cingel – Jaroslav Bednář, Džerinš, Kukumberg – Látal, Koukal, Červený – Berger, Miškář, R. Pavlík
Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Vondrka, Huml, Tomica – Tomeček, Růžička, Koblasa – Skokan, Sklenář, Poletín – Havel, Šťovíček, Lauko

26. Dragoun (Džerinš), 35. Köhler (Bednář, Červený), 62. Köhler (Dragoun)
40. Lauko (Růžička, Grman), 50. Flemming (Valach)

Lacina, Kubičík – Brejcha, Pešek

Hradec Králové měl v úvodu zápasu herní převahu a puk více na holích, z čehož však nevyšla žádná jasná šance. Až v polovině dějství se museli Štěpán Lukeš s obranou ohánět proti dorážkám Radovana Pavlíka a Patrika Miškáře.

Ve čtrnácté minutě nejprve vypálil Petr Zámorský, a poté Petr Koukal zvolil v situaci dva na jednoho střelbu na první tyčku, ale chomutovský mladík v brankovišti odolal. V dalším průběhu si oba celky zahrály přesilovku, která však ani jednomu týmu nevyšla, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu.

Poté, co Chomutovští nevyužili nabídnutou početní výhodu, potrestali Tomicův faul domácí, když se puk dostal hned po vhazování na hůl Michala Dragouna, jenž poslal bekhend do sítě – 1:0. V polovině duelu dvakrát pálil v signalizované výhodě Juraj Valach, ale ani jednou si na Patrika Rybára nepřišel.

I druhou branku inkasovali svěřenci Vladimíra Růžičky v oslabení, tentokrát Jaroslav Bednář našel od levého mantinelu na hranici brankoviště čepel Bedřicha Köhlera – 2:0. Naději vystřelil pro Piráty mladík Jakub Lauko, který se na pravé straně zbavil Lukáše Cingela, popojel si do středu na vrchol kruhů a v čase 39:17 zakončil povedenou akci – 2:1.

Začátek třetího dějství byl aktivní z obou stran, největší šanci vytvořil Jaroslav Mrázek, který vyslal Vladimíra Růžičku, ten sám před domácí jedničkou neuspěl. Hned poté Lukáš Cingel nejdříve rozezvučel tyčku, a pak neuspěl s dorážkou. Krátce před polovinou dějství potrestali faul domácího Kukumberga také Severočeši, když střela Bretta Flemminga zapadla kolem clonící Jakuba Lauka až do sítě – 2:2.

Chomutovský odchovanec si o chvíli později odseděl dvě minuty za vysokou hůl, ale Královéhradečtí už třetí přesilovkový gól nepřidali. V samotném závěru měli Piráti dvě nadějné šance, nejprve Rudolf Červený prověřil vlastního brankáře, a poté si Ivan Huml vybruslil kolem brankoviště, ale kotouč do branky neprocpal.

Za stavu 2:2 došlo utkání do prodloužení, které po minutě a sedmnácti vteřinách rozhodla dvojice Michal Dragoun – Bedřich Köhler. Prvně jmenovaný našel v situaci dva na jednoho střelce, který získal bonusový bod pro Mountfield – 3:2sn.

Top foto: Stanislav Souček (Mountfield HK).

Tomáš Martinec (Mountfield HK):
„Myslím, že zápas měl parametry play-off, pro hráče byl fyzicky hodně náročný a plný soubojů. Těžko jsme se prosazovali přes urputnou obranu Chomutova. Podařilo se nám jít do vedení díky přesilovým hrám, pak byla velká škoda gólu na 2:1, který jsme dostali v závěru druhé třetiny. V prodloužení jsme rozhodující situaci sehráli výborně. Hráčům patří za vítězství velký dík.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov):
„Od začátku jsme viděli hodně urputné utkání, byl to boj o každý centimetr ledu. Přijeli jsme s cílem získat nějaký bod, což se nám povedlo a jsme za to rádi. Tím, jak se utkání vyvíjelo, jsme si ale v prodloužení věřili, že bychom mohli vzít i druhý. Bohužel jsme to po standardní situaci špatně vyhodnotili, soupeř jel ve třech na jednoho, dal branku a asi zaslouženě vyhrál. Každopádně my jsme hráli, co jsme chtěli. Klukům de facto nemáme co vytknout, protože hráli bojovně, týmově a měli obrovské nasazení. Věřím, že nám to může pomoci do utkání s Třincem, abychom se odrazili k lepším zítřkům.“