JUNIOŘI - reportáž

Piráti smazali v Litvínově tříbrankové manko, nakonec ale padli po prodloužení

Napsal 17.11.2016 Martin Stříbrný, Martin Penker
L i t v í n o v / C h o m u t o v - V rámci dvacátého kola DHL extraligy juniorů se Piráti představili na ledě sousedního Litvínova. Domácí po první třetině vedli 3:0, ale Piráti se dostali zpět do hry po dvou rychlých gólech ve druhé třetině, které obstarali Vojtěch Krejčiřík a Jakub Lauko. Ke konci druhé třetiny Litvínov odskočil na rozdíl dvou gólů, jenže Piráti se nevzdali a ve třetím dějství vyrovnali po trefách Vojtěcha Krejčiříka a Jakuba Lauka. Zápas se tak dostal do prodloužení, které pět sekund před koncem rozhodl Dominik Havlík. Piráti tak vezou z ledu Litvínova jeden bod.
20.kolo čt 17.11.2016
LIT
5:4p(3:0, 1:2, 0:2 - 1:0)
CHM
Litvínov
Chour – Macháč, Havlík, Březák ''C'', Brzek, Myšák, Dvořák – Schmidmayer, Drašar, Bečvář, Vébr, Bárdoš, Pecka, Dufek, Chmelař ''A'', Horák, Jícha, Havelka
Chomutov
Strejc – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák ''C'', Smutný, Hřebíček, Hajič – Lauko, Köver, Polák, Krejčiřík, Részegh, Rindoš ''A'', Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek ''A''

Branky a nahrávky

Litvínov
6. Drašar (Dufek), 6. Bárdoš (Drašar), 13. Drašar (Havlík, Jícha), 39. Bárdoš (Vébr), 65. Havlík (Havelka)
Chomutov
33. Krejčiřík (Rindoš, Wágner), 33. Lauko, 48. Lauko (Wágner), 52. Krejčiřík (Novák, Rindoš)

Statistiky

Vyloučení
8:6
Využití
1:3
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:34
Diváci
110
Rozhodčí
Wagner – Bosák, Rozlílek

Shrnutí

Litvínovští Chemici měli raketový vstup do utkání a během první třetiny si vytvořili tříbrankový náskok! Poprvé se prosadili v šesté minutě. David Drašar se prosmýkl do dobré pozice a svižnou střelou a za pomoci tyčky poprvé v utkání rozvlnil síť! O dvaadvacet vteřin později vedli domácí už o dvě branky. Agilní Drašar uvolnil Jana Bárdoše, kterému nedělalo problém dostat kotouč za záda Strejce. Třetí zásah přidali litvínovští ve třinácté minutě. Třetí branku Litvínova přidal opět David Drašar, který odehrál skvělou třetinu. Mladý útočník Litvínova vyslal na Strejce další nechytatelnou ránu a chomutovští byli zralí na ručník.

Po přestávce se ale hra vyrovnala a bojovalo se o každý centimetr ledu. Ve dvaatřicáté minutě se nechal vyloučit domácí Havelka a chomutovští brankou zaveleli k obratu. Vojtěch Krejčiřík poslal kotouč nad rameno Choura a bylo sníženo. O necelých dvacet vteřin později fauloval Chmelař Jakuba Lauka, který jel trestné střílení. Čerstvý debutant v dospělém hokeji v dresu Pirátů poslal kotouč mezi betony brankáře a bylo to o jedinou branku. Závěr třetiny ale vyšel zase lépe domácím. Jan Bárdoš dostal skvělou přihrávku od Vébra a s chladnou hlavou poslal kotouč do poloprázdné brány.

Ve třetí třetině se Piráti hnali za vyrovnáním. V osmačtyřicáté minutě utkání k tomu udělali velký krok, když snížili na rozdíl jedné branky. Jakub Lauko prokázal své kvality, když mazáckým zakončením z vrcholku kruhů nad beton Choura rozvlnil síť. Následný time-out domácím nepomohl, Piráti ve dvaapadesáté minutě zápasu vyrovnali! V další přesilové hře vypálil z levého kruhu Vojtěch Krejčiřík a ani tentokrát neudržel Chour kotouč před brankovou čárou. Šlo se tedy do prodloužení, které našlo vítěze až pět vteřin před jeho koncem. V čase 64:55 propálil od modré Pavláta Dominik Havlík a o vítězi derby bylo rozhodnuto!