Piráti v Břeclavi třikrát přišli o těsné vedení, Třebíč získala vyrovnaný duel v nájezdech

Napsal 27.08.2024 Kateřina Kundertová, Libor Kult
Stejně jako před rokem vyrazili svěřenci Martina Pešouta s Petrem Martínkem na dvoudenní výjezd na Moravu. Odstartovali ho duelem v Břeclavi, kde změřili síly s Horáckou Slavií Třebíč. Chomutovští na jihu Moravy třikrát o gól vedli, ale soubor z Vysočiny pokaždé srovnal a v nájezdech překlopil střetnutí na svou stranu. Poprvé v přípravě skóroval Martin Tůma.
příp. (Břeclav) út 27.8.2024
3:4sn(1:1, 1:1, 1:1)
TRE
Petrásek – Kadeřávek, Březák, Němec, Eliáš, Poizl, Ulrych, Havel, Seemann – Fronk, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Guman – J. Svoboda, Vildumetz, Hejcman – Sklenář, Mála, Koblížek
Třebíč
Bizoň (41. J. Brož) – Vodička, Bořuta – Psota, Bittner, Lichanec – Stehlík, Böhm – T. Svoboda, Vodný, Dočekal – Furch, Kroupa – V. Brož, Michálek, Ferda – A. Svoboda – Jaša, Kuba, Michalčuk

1. Kadeřávek (Lukeš, Hübl), 33. Sklenář (Fronk, Lukeš), 51. Tůma (Vildumetz)

Maťašovský, Schenel – Kunc, Maloušek

Kdo dorazil do hlediště břeclavského stadionu o pár minut později, přišel o to nejzajímavější, co úvodní dějství nabídlo. Už po osmadvaceti vteřinách totiž využil nabídnutou početní výhodu obránce Patrik Kadeřávek a na druhé straně za pár okamžiků srovnal po přihrávce zpoza branky David Morávek – 1:1.

Další průběh přinesl vyrovnaný hokej bez větších šancí, takže celky za nerozhodného stavu přečkaly první přestávku a v obdobném rozpoložení se vrátily do prostřední části.

Po ubráněném oslabení byli Piráti blízko gólu, jenomže Jiří Fronk z pravé strany nastřelil pouze horní tyčku, takže si na opětovné vedení museli počkat. Jenom chvilku, jelikož krátce po přelomu základní hrací doby Dominik Sklenář potrestal faul Třebíče, když z levé strany po křižné přihrávce nezaváhal – 2:1.

Ani tentokrát na sebe nenechala Horácká Slavia dlouho čekat, za necelé čtyři minuty využil záváru před brankou Petr Vodička – 2:2. Po druhém dějství opustil třebíčskou branku Ondřej Bizoň a nahradil ho Jan Brož.

Závěrečná třetina a stejná písnička. V jednapadesáté minutě Tomáš Vildumetz z pravé strany našel v přečíslení dva na jednoho Martina Tůmu, který z dobré příležitosti vytěžil svůj první zásah sezóny – 3:2.

Za chvilku hráči z Vysočiny také využili přesilovku, a to v jejím závěru, když pohlednou kombinaci zakončil Ladislav Bittner a poslal duel za stavu 3:3 do nájezdů, jelikož prodloužení se nehrálo.

V dovedností disciplíně se Chomutovští čtyřikrát neprosadili, kdežto hosté dvakrát – vítězný gól za dobře provedený bekhendový blafák připadl na konto Radima Ferdy – 3:4 sn.

Topfoto: David Korda.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Vyrovnaný a zase kvalitní zápas, který nám určitě pomůže. Třebíč má malé hřiště, takže zápasy spíš ubojuje a nehraje moc hezký hokej, což se potvrdilo i tentokrát. Snažila se bránit střední pásmo, takže na břeclavském větším ledě jsme to měli trochu jednodušší. Škoda, že jsme neudrželi vedení a šli v závěru do oslabení, ve kterém jsme dostali gól. Budeme na oslabení muset zapracovat, protože v něm dostáváme poměrně dost gólů. Ukázalo nám to a víme, co budou hrát, ale to jsme už z dřívějších zkušeností tušili. Že pojedeme jenom nájezdy jsme se domluvili, protože tady byl hodně špatný led a kluci na něj hudrovali.“

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): „Byl to vyrovnaný zápas, první třetina byla mírně pro nás, ale skončila stavem 1:1. Ve druhé třetině proměnil Chomutov obrovskou šanci, ale zvládli jsme srovnat na 2:2. Ve třetí třetině nám soupeř ujel do brejku a šel znovu do vedení, i potřetí jsme ale zvládli vyrovnat. V nájezdech byl zase bezchybný náš brankář. Jsme rádi, že se jim daří, i když to zase nijak nepřeceňujeme, protože v přípravě jsou nájezdy pro hráče taková spíš zábava. Zápas nám zase ukázal dobré i horší věci, které si ukážeme a rozebereme tak, jak to v přípravě má být. Zápas se hrál na velkém hřišti a ve velkém teple.“