Piráti v Plzni marně napravovali nepovedený začátek střetnutí

Napsala 17.09.2016 Kateřina Kundertová
P l z e ň / C h o m u t o v - Junioři v šestém kole DHL extraligy prohráli na ledě Plzně, čímž zaznamenali třetí porážku v řadě. Domácí na konci první třetiny hřál třígólový náskok, který se Pirátům ve zbytku střetnutí nepovedl smazat. Za Chomutovské se postupně prosadili Svoboda, Niňaj, Navrátil a Rindoš.
6.kolo so 17.9.2016
PLZ
6:4(5:2, 0:1, 1:1)
Plzeň
Zeman – Kvasnička, Kačena, Váchal, Kaňák, Novák, Krystl, Pokorný – Korelus, Hanzlík, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner.
Strejc (17. Pavlát) – Hlaváček, Gröger, D. Novák, Lidák, Hřebíček, T. Běhula, Hajič – Köver, Niňaj, Palička, Josef Rindoš, J. Svoboda, Navrátil, D. Šilar, Adámek.

Plzeň
3. Rubner (Chalupa, Vavřička), 3. Vracovský (Kaňák), 4. Rubner (Kvasnička), 15. Hanzlík (Roubal, Korelus), 17. Vracovský (Kodýtek, Kaňák), 50. Hanzlík (Kokoška, Kaňák)
6. Svoboda (Palička, Šilar), 7. Niňaj (Rindoš, Adámek), 39. Navrátil (Niňaj, Adámek), 49. Rindoš (Hajič)

Chalupa 5 minut a do konce, Kodýtek trest ve hře – J. Svoboda 10 minut

Indiáni vlétli do zápasu jako velká voda a po dvou minutách již vedli, když rychlý výpad zakončil Marek Rubner – 1:0. Hosté byli pod tlakem a za dalších třiapadesát vteřin kapitulovali, když obležení branky soupeře přetavil v další trefu Tomáš Vracovský – 2:0. Třetí branka na sebe nechala čekat jen dvacet sekund. Vavřička oslovil přihrávkou z pravé strany na levou opět Marka Rubnera, který z první rozvlnil síť - 3:0.

Hosté reagovali oddechovým časem, který jim velmi prospěl. Jan Svoboda dostal příhru k levé tyči zpoza branky a snížil - 3:1. Za minutu navíc Rindoš v přečíslení dva na jednoho ideálně předložil Matěji Niňajovi a drama bylo na světě - 3:2. Zvýšit náskok svých barev mohl vzápětí Vavřička, Strejc zasáhl vyrážečkou. Po chvilce gólmanovi Pirátů vypadla rána Kaňáka od modré z výstroje, ale před dorážejícími soupeři kotouč stihl rychle přikrýt.

Plzeň se tak dočkala až později. Roubal našel přihrávkou z kruhu na kruh Štěpána Hanzlíka a ten se ranou z první nemýlil - 4:2. Po chvilce navíc měli Západočeši i štěstí. Kodýtkův pokus pár kroků za modrou totiž obránci Chomutova zblokovali přímo na hůl Tomáše Vracovského, který Plzni vrátil tříbrankový náskok - 5:2. V brance Pirátů poté přenechal své místo Strejc Pavlátovi.

Prostřední část odstartoval dvěma ranami od modré Novák, Zeman si vždy poradil. Na druhé straně zase zlobil Hanzlík, který ale střelou z hranice brankoviště na Pavláta nevyzrál. Poté to zkusil z pravého kruhu Rindoš, lapačka domácího brankáře byla rychlejší.

V polovině utkání pláchl Köver, který byl faulován Kvasničkou. Nařízené trestné střílení chomutovský hráč neproměnil, bekhendový pokus zamířil jen do tyče. Tu nastřelili i domácí, po chvilce totiž z pravého kruhu orazítkoval břevno Vavřička. Skóre se tak měnilo až těsně před druhou sirénou. Zeman vyrazil ramenem pokus Niňaje, na dorážku Jakuba Navrátila ale byl již krátký - 5:3.

Indiáni vstoupili do poslední části přesilovou hrou, ale největší šanci si paradoxně vypracovali hosté. Rindoš pláchl domácí obraně, ztroskotal však na betonu Zemana. Po chvilce si Köver sjel do dobré palebné pozice, ale ani on na domácího gólmana nevyzrál. Modrobílí nebrali varování vážně a Chomutov tak v oslabení nakonec přeci jen udeřil. Krásně sehraná situace dva na dva vyslala tváří v tvář před Zemana Josefa Rindoše a ten po ledě dodal zápasu náboj - 5:4.

Jenže hned za šestatřicet vteřin se v nepřehledné situaci před Pavlátem nejlépe zorientoval Štěpán Hanzlík a v podstatě duel rozhodl - 6:4. Naději zkoušel pěknou kličkovanou vykřesat pro svůj tým Adámek, domácí gólman byl připraven. Západočeši si následně závěr utkání bezpečně pohlídali a drželi kotouč daleko od své brány.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): „Začátek utkání byl dobrý, jenže pak jsme opět nějakým našim přesvědčením, že jsme tak dobří, polevili a duel zdramatizovali. Navíc se nám vyfaulovali dva kluci a my se už od začátku zápasu potýkali s nedostatkem hráčů. Dohrávali jsme na dvě obrany a tři útoky, ve kterém navíc hráli dva obránci. Takže ve finále je výsledek dobrý, hra už tolik ne.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Moc k tomu říci nejde. Třetí minuta a prohráváme 0:3. Měli jsme opět špatný vstup do zápasu, již podruhé za sebou. Upozorňovali jsme na to hráče, ale stejně se to nepovedlo a od toho se odvíjela celá hra. I když se nám podařilo snížit na 2:3, zase přišlo polevení, dostali jsme dva góly a po první třetině tak bylo de facto rozhodnuto. Důležité také bylo, že jsme neproměnili dlouhou přesilovou hru pět na tři. Plzeň si zasloužila vyhrát.“