Piráti v posledním přípravném utkání na domácím ledě smetli ústecký Slovan

Napsal 25.08.2015 Antonín Domanický, David Panuška
C h o m u t o v - Poslední domácí utkání v letní přípravě sehráli chomutovští Piráti pro ústeckému Slovanu. Hosté šli zásluhou povedeného protiútoku do vedení, ale ještě do přestávky domácí skóre otočili a to i zásluhou šťastné branky Vladimíra Růžička. Druhá a třetí třetina se nesly ve znamení kanonády domácích hokejistů, kteří nastříleli dalších sedm branek a před solidně zaplněnou SD ARÉNOU s přehledem zvítězili.
přát. út 25.8.2015
9:1(2:1, 4:0, 3:0)
UNL
Hanuljak – Dlapa, Rutta, Redlihs, Jánošík, Kranjc, Szathmáry, Bláha, Rýgl – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička ml., D. Květoň – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – L. Květoň, Kaše, Račuk
Ústí n.L.
Soukup – Pohl, Smetana, Skočovský, Hes, Macek, Pavlíček, Hucek – Tůma, Roubík, Gengel, Rys, Melka, Merta, Řídel, Kloz, Křivohlávek, Kopta, Novák, Navarra

13. Dušek (Dlapa, Hovorka), 20. Růžička ml., 28. Sklenář (Kranjc, Szathmáry), 33. Hovorka (Hřebejk, Rutta), 38. Kämpf (Pospíšil), 39. Račuk (Dušek), 46. Kämpf (Pospíšil, Rýgl), 47. Vondrka (Růžička ml., D. Květoň), 54. D. Květoň (Růžička ml., Redlihs)

2066

V úvodních minutách utkání se o první větší příležitost postaral David Kaše, který tečoval střelu Rýgla těsně mimo. Po čtyřech minutách hry pak ohrozil brankáře Ústí David Květoň. Tísněn obráncem zkusil zakončit na vzdálenější tyč, brankář ovšem změnil trajektorii kotouče. V sedmé minutě utkání se diváci v SD ARENĚ stali svědky první branky. Tu ze své první střely vsítili hosté. DAVID MERTA bekhendovým zakončením dostal kotouč za záda Hanuljaka – 0:1.

Piráti se snažili nezůstat zahanbeni. Po buly nabral David Kaše rychlost a přes šířku kluziště našel Lukáše Květoně. Ten z obtížné pozice zakončil do brankové konstrukce. Po uplynutí poloviny třetiny mohl navýšit Křivohlávek. Piráti propadli v obraně a útočník Ústí poslal puk do náruče Hanuljaka. Ve třinácté minutě se prosadili Piráti, když v přečíslení přesně vystřelil ANTONÍN DUŠEK - 1:1.

Domácí rázem ožili a sám na brankáře Soukupa zamířil David Květoň, ale skóre neotočil. Vzápětí stejný hráč označkoval masku gólmana hostů. Brankáři Slovanu zamotal hlavu i Pospíšil, jenž z blízkosti nakonec našel Kranjce. Střela slovinského beka skončila v náručí Soukupa. Ten si vybral pořádnou porci smůly v závěrečných vteřinách. VLADIMÍR RŮŽIČKA poslal puk přímo z buly za záda zmíněného gólmana -2:1.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Vondrka zakončil nebezpečně bekhendem. Za hosty si vypracoval hezkou šanci Tůma. Jeho zakončení si pohlídal Hanuljak. Ústečtí měli také k dispozici přesilovou hru, Piráti se ale dobře bránili a napadali rozehrávku soupeře. V osmadvacáté minutě se znovu radovali domácí. Kranjc ujížděl po straně, poslal puk na JAKUBA SKLENÁŘE, který usměrnil kotouč do sítě – 3:1.

Přesilovou hru okusili po uplynutí poloviny zápasu také Piráti. MAREK HOVORKA si našel ideální pozici u mantinelu a poslal puk nad vyrážečku Soukupa – 4:1. Hra se následně zklidnila, Piráti kontrolovali zápas. Na Soukupa nebezpečně vystřelili Bláha a Rutta, strážce ústecké klece jejich střely zlikvidoval lapačkou. Nestačil ale na dotírajícího DAVIDA KÄMPFA, jenž po odrazu od tyče zasunul puk do brány – 5:1. Otevřená palba pokračovala. Minutu a půl před koncem třetiny si střeleckou pozici našelMAREK RAČUK a Chomutov se radoval pošesté – 6:1.

V úvodních minutách třetí části těžili Chomutovští z přesilové hry. Kranjcovu střelu musel gólman přikrýt lapačkou. Po skončení přesilové hry si hezkou šanci připravili Ústečtí. Gengel mířil do růžku, Hanuljak vyrazil puk lapačkou. Z následného protiútoku se v šestačtyřicáté minutě podruhé v utkání prosadil DAVID KÄMPF - 7:1. Uběhla minuta hrací doby a pohlednou přihrávku od Růžičky dostal MICHAL VONDRKA, který poslal puk do brány – 8:1

Zbývalo necelých sedm minut do konce a Piráti opět navýšili. Puk, který projel pod Soukupem, dopravil do sítě DAVID KVĚTOŇ - 9:1. Domácí příznivci se začali hlasitě dožadovat desáté branky. Piráti měli v závěrečných minutách k dispozici i přesilovou hru, tu ovšem nevyužili a zápas tudíž skončil bez zaokrouhleného skóre. Poslední domácí přípravný zápas tak Chomutovští vyhráli vysokým rozdílem.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme do utkání vstoupit s vážností. Měli jsme v úmyslu se fanouškům omluvit za utkání v Ústí, které se nám nepovedlo. Od začátku jsme měli výborný pohyb. I když jsme prohrávali, tak to s týmem nic neudělalo. Postupem času jsme si vytvářeli šance, které jsme proměňovali. S čím máme trochu problém, je obranné pásmo, na které se nyní musíme zaměřit. Na náš vkus v něm děláme moc chyb. Příští týden bereme jako generálku na extraligu. Obě utkání budou velmi těžká. Ukážou nám ale, jak na tom jsme s připraveností na sezónu.“

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Podali jsme zde strašný, trapný výkon. Hráli jsme výborně s Chabarovskem, Kladnem poté doma s Chomutovem, ale to, co jsme předvedli tentokrát, to je ostuda.“