Piráti vyhráli na ledě Mladé Boleslavi a snížili stav předkolové série

Napsal 09.03.2017 Marcel Holl, Zdena Bobková
C h o m u t o v - Po dvou domácích nezdarech cestovali svěřenci kouče Růžičky do Mladé Boleslavi. Pozměněná družina začala velmi dobře. Skóre otevřel v polovině první třetina kapitán Vondrka. O pět minut později zvýšil Dávid Skokan. Krátce po něm se podruhé v zápase trefil chomutovský kapitán a Piráti vedli po dvaceti minutách 3:0. Mladoboleslavští vykřesali naději v 37. minutě, jenže v samotném závěru prostředního dějství vrátil Chomutovu tříbrankový náskok Poletín. Definitivní tečku za třetí duelem série udělal v sedmačtyřicáté minutě Ivan Huml, který v si v zápase připsal čtyři kanadské body.
PK3 (ČT SPORT) čt 9.3.2017
MBL
1:5(0:3, 1:1, 0:1)
Ml.Boleslav
Maxwell – Stříteský, Štich, Kurka, Hanzlík, Hrdinka, Kučný, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský – Pabiška, Vampola, Pospíšil.
J. Laco (Král) – Rutta, Chalupa, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Skinner – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička, Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín.

Ml.Boleslav
37. Orsava (Musil, Kučný)
10. Vondrka (Huml), 15. Skokan (Huml), 16. Vondrka, 40. Poletín (Huml, Mrázek), 47. Huml (Rutta, Vondrka)

Lacina, Pavlovič – Brejcha, Suchánek

Bruslaři dostáli nastaveného trendu této série a z kraje se do zakončení dostal Pavel Musil, který napřáhl v levém kruhu. Růžička se snažil zahrozit z protiútoku, ale defenziva domácích ho zarazila hned na modré. Laco si připsal v krátkém sledu druhý zákrok proti nepříjemné dorážce Žejdla. Chomutovský Valach se poté provinil podražením. Přesilová hra Bruslařů nebyla sehrána vůbec špatně, nejblíže gólu byl Urban s Vampolou, ale druhý jmenovaný kotouč za Laca neprocedil. Piráti se snažili oklepat z tlaku, ale marně se snažili přejít střední pásmo, Boleslav byla nahuštěná všude a jevilo se takřka nemožné, aby Piráti prošli až před Maxwella. Boleslavský gólman se protáhl až proti střele Sklenáře a následné dorážce kapitána Vondrky prakticky v polovině první třetiny.

Piráti však záhy ukázali, že umí zahrozit. Huml si najel do třetiny a těsně před Maxwellem zadovkou našel Skokana, který ale promáchl a nezakončil do odkryté klece. Poté si navíc možnost početní výhody okusili také hosté. A ačkoli to vypadalo, že je domácí udrží zkrátka, Piráti se natlačili do pásma, Huml vybojoval kotouč za brankou a poslal pas na Michala Vondrku, který se nemýlil a propálil Maxwella střelou nad rameno. Rázem tu byli jiní Piráti. Koblasa už si chystal střelu, ale Hrdinka si mu obětavě lehl přímo rovnou do střely. Stejný hráč navíc dokázal ujet do útočného pásma a Laco měl s jeho ránou poměrně problémy, stadionem to jen zahučelo. Jenže pak zmrzl úsměv mnoha domácím fandům. Huml vyhrál buly před Maxwellem a posunul kotouč na Dávida Skokana, který prostřelil Maxwella pod rukou. Ale hostům to nestačilo a přidali třetí gól. Michal Vondrka vypíchl kotouč Hrdinkovi a potřetí propálil boleslavského strážce branky. Boleslav se ještě do přestávky snažila minimálně snížit, ale Klepiš ani Štich neuspěli.

Boleslav měla dobrý vstup do druhé třetiny a domácí Laca zásobovali pravidelným přísunem střel, ale slovenský gólman ve službách Pirátů s každým úspěšným pokusem dostával do větší herní pohody. Látal ukázal své rychlé nohy a zadovkou přihrál na Pacovského, který se Laca snažil rozhodit, ale nepřehodil jeho betony. Chomutovu v tu chvíli stačilo jen dobře bránit poměrně slušný náskok z první třetiny. S postupem času se však více zdálo, že Boleslav nestíhá, z čehož plynuly i fauly. Orsava byl vyloučen za podražení, jenže pět vteřin po něm se provinil i hostující Mrázek. Při hře čtyři na čtyři se v dobré šanci ocitl Stříteský, který tvrdě vypálil od modré, jeho střelu ještě stihl Klepiš tečovat, ale Laco puk schoval do výstroje. Chvíli po něm si v akci dva na dva sjížděli Musil s Hykou, ale Hyka přihrávku od svého lajnového parťáka nezpracoval a slibná šance tak vyzněla na prázdno.

Poté se ale ke slovu opět dostali hosté, Rutta na modré napřáhl a Kämpf se snažil protečovat kotouč těsně před Maxwellem. Boleslav se následně musela bránit chomutovské přesilovce, při které nepříjemně střílel Rutta, ale Maxwell pohotově vyrazil ramenem a na jejím konci předvedl parádní ťukec Poletín s Mrázkem, ale Maxwell své území uhájil. Boleslavští nic nevzdávali, Žejdl zavezl kotouč, ale Orsavovi jej Laco vypíchl. O chvíli později nahazoval od modré Hanzlík, Laco nezpracoval kotouč zcela ideálně a Urban se pokoušel dorážet. Bruslaři se ve druhé třetině prezentovali aktivní hrou, což se jim posléze vyplatilo. Jakub Orsava dokázal prokličkovat skrz chomutovskou obranu a prostřelil Laca mezi nohy. Boleslav mohla být v laufu, ale srazil jí faul Látala. Hanzlík se snažil vyhodit kotouč z pásma, ale kotouč mu přeskočil hokejku a mohl to být Mrázek, kdo by vrátil Pirátům třígólové vedení. A pro domácí navíc bylo ještě hůř. Hyka se provinil hrou vysokou holí a minutu a půl před koncem druhé třetiny šla Boleslav do tří. Piráti sice dvojnásobnou přesilovku nevyužili, ale ihned po návratu Látala Maxwella propálil Michal Poletín, který tak vrátil Pirátům třígólové vedení.

Piráti čekali tlak od svého soka a tak si hlídali každý jeho pohyb. Hyku v úvodu ale neuhlídali, ale boleslavský forvard šikovnou stahovačkou na Laca nevyzrál. Chomutov si pak zahrál i přesilovou hru, která neměla dlouhého trvání, jelikož ji Piráti zužitkovali za 12 vteřin, když Vondrkovu ránu za Maxwella dorazil Ivan Huml. Krátce po pátém gólu Pirátů se dokázal pře Laca procpat Orsava se prosmýkl kolem chomutovské brány a kotouč jen těsně minul bránu. Chvíli po něm to zkoušel Hyka, ale v rozhodující okamžik byl seknut, takže nedokázal přesně zakončit. Půlminutu po něm na trestnou putoval ještě Flemming. Bruslaři drželi Piráty zkrátka a Lenc nadvakrát kotouč za Laca neprocedil. Ani Boleslav se v dvojnásobné přesilovce neprosadila.

Po vyprchání trestu svých spoluhráčů se do útočné třetiny dostal Poletín, který se zkoušel prosadit střelou k pravé tyči. V polovině třetí třetiny byl ve velké šanci Klepiš, který orazítkoval tyč za Lacem. Piráti však nikterak nepolevili a drželi Boleslav pořád zkrátka a ta si vylámala zuby na jistém Lacovi. Postupem času se navíc situace na ledě začala hodně vyostřovat a k vidění bylo hodně osobních soubojů a potyček. Ačkoli měli hosté poměrně vysoký náskok, tak se do šance dostal Kaše, který netrefil prostor u pravé tyče. Z protiútoku to zkoušel Stříteský a následně Klepiš, ale i z takových šancí, která v prvních dvou kolech Boleslav trefovala se tito zkušení hráči domácího týmu netrefili.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Nám se vydařily vstupy do utkání v Chomutově. Od toho se pak odvíjí předváděná hra a sebevědomí. To samé se povedlo tentokrát Chomutovu. Z 0:3 už jsme se těžko zvedali. Soupeř dobře bránil. Na začátku jsme tam v přesilovce měli jednu dvě šance. Kdybychom je využili, možná by to vypadalo jinak. Potom jsme se do toho snažili bušit, ale bohužel. I když jsme ve druhé třetině udělali nějaké změny v sestavě, tak to nepřineslo úspěch. Soupeř kontroval v přesilové hře.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): Oproti zápasům, které jsme hráli doma, jsme tentokrát zaznamenali mnohem lepší vstup do utkání. Nějaké věci nám vycházely. Hokej je o gólech a my jsme z nich těžili. Zejména z toho, že jsme v úvodu dali tři rychlé branky. Věděli jsme, že nás v Mladé Boleslavi čeká hodně těžká práce. Podržel nás brankář a jsme rádi, že můžeme přijet zase na další zápas.