9. třída - reportáž

Piráti zahájili sezónu výjezdem do Salcburku, kde vysoko prohráli

Napsala 08.09.2024 Kateřina Kundertová
Piráti zahájili extraligu devátých tříd nejdelším výjezdem až do rakouského Salcburku, kde nezačali dobře a nakonec inkasovali devět branek. V úvodní třetině chomutovští mladíci ubránili střeleckou převahu domácích, pak sice srovnali střelecky krok, ale prosadili se až za stavu 0:4 a 1:7, když skórovali Ludwig Amadeus Dondit a Adam Šamir Murtuzalijev.
1.kolo ne 8.9.2024
SAL
9:2(1:0, 3:1, 5:1)
Salzburg
Hudritsch — Marceta, Funk, Giese, Frank, Filippitsch — Bertignoll, Kranz, Bär, Gritznig, Spielmann, Križanovič, Sisik, Latusa, Brandstätter, Huber, Stamms
Sedláček (52. Matiunin) — Ševčík, Šabaka, Pronin, Schnierer, Štolfa, Velek — Jíra, Murtuzalijev, Sedlák, Jansa, Mahlej, Dondit, Moskvitin, Kolář, Hečko, Vavřík

Salzburg
12. Stamms (Brandstätter), 22. Križanovič (Stamms, Huber), 26. Spielmann (Filippitsch), 33. Brandstätter (Bär, Latusa), 45. Sisik (Spielmann, Gritznig), 46. Križanovič (Frank), 50. Spielmann (Gritznig, Sisik), 51. Križanovič (Bertignoll, Huber), 52. Bär (Latusa, Brandstätter)
37. Dondit (Sedlák), 50. Murtuzalijev (Jíra, Vavřík)

5:2
0:1
0:0
45:23
33
Huber, Wiggins – Köberl, Gschaider

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Měli jsme důkladnou přípravu na soupeře a věděli jsme, že nás čeká kvalitní tým, ale do utkání jsme vstoupili špatně a hned v prvním střídání udělali tři chyby s faulem, takže jsme Salcburk hned pustili do přesilové hry. On se tím nastartoval a se štěstím skončila první třetina 1:0, protože soupeř byl dominantní a měl střeleckou převahu. Dál byl průběh podobný. Lehce jsme se dostali do hry za stavu 1:4, kdy jsme měli ještě další dvě šance. Ve třetí třetině jsme si vybrali čtyřminutovky, kdy nám napadaly góly. Salcburk vyhrál po zásluze a my se ze zápasu musíme ponaučit, protože jsme mohli podat lepší výkon. Chvílemi mi to připadalo od kluků odevzdané, měli bychom se o výsledek poprat víc a vlastně být rádi, že se můžeme konfrontovat s takovým soupeřem.“