Piráti zakončili sezónu výhrou v Mladé Boleslavi

Napsal 20.04.2014 Michal Luxa
M l a d á B o l e s l a v / C h o m u t o v - V rámci dvanáctého kola baráže o účast v příštím ročníku Tipsport extraligy zajížděli Piráti na led Mladé Boleslavi. Chomutovští hráči byli v utkání aktivnější. Úvodní gól vstřelil Štěpán Hřebejk, kterého střelecky napodobil dvakrát Nikola Gajovský. Po jedné brance přidali postupně Angel Krstev, Jan Rutta a Marek Račuk. Výborný výkon předvedl brankář Matúš Kostúr, kterému pokazil čisté konto až ve třetí periodě Richard Jarůšek.
BAR12 ne 20.4.2014
MBL
1:6(0:2, 0:2, 1:2)
Ml.Boleslav
Will (30. J. Růžička) – Němeček, Pojkar, Ovčačík, Jindra, Protivný, Meland, Kurka – Nouza, Lenc, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica – Rys, Loskot, Podsedníček.
Kostúr – Havel, Bartejs, Malec, Jass, Stehlík, Mrázek, Krstev, Rutta – Svoboda, Bartečko, Bomersback - Hruška, Gajovský, Hřebejk - Šagát, Sikora, Hromas - Račuk, Kämpf, O. Kaše.

Ml.Boleslav
47. Jarůšek (Vrbata, Jindra)
. Hřebejk (Hruška, Gajovský), 9. Gajovský (Hřebejk, Hruška), 24. Krstev (Stehlík, Bomersback), 33. Rutta (Račuk), 54. Gajovský (Krstev), 58. Račuk (Stehlík)

7:11
0:4
0:1
29:21
4050
Stehlík (CHM) 10 minut OT

První velkou příležitost si připsali po sedmatřiceti vteřinách domácí. Lenc se zbavil dvou obránců a střelou zblízka nechal vyniknout Kostúra. Na první branku se čekalo čtyři a půl minuty. V dvojnásobné přesilové hře se prosadil chomutovský Štěpán Hřebejk, který našel puk pod Willem a dorazil jej do branky - 0:1. V deváté minutě dostal kotouč na vrchol levého kruhu Nikola Gajovský. Ten se sním nemazlil a krásnou střelou do pravého horního rohu zvýšil vedení svého týmu - 0:2.

V závěru třetiny pykali Piráti za svou nedisciplinovanost. Domácí hráli několikrát v dvojnásobné početní výhodě. Jedinou větší příležitost měl na hokejce Musil, jenž nechal vyniknout beton chomutovského brankáře. Do kabin se šlo za příznivého stavu pro hosty.

Ve čtyřiadvacáté minutě proměnili chomutovští další přesilovou hru, kterou už po osmy vteřinách využil ránou od modré Angel Krstev - 0:3. V polovině utkání vystřídali mladoboleslavští trenéři brankáře. Zápas skončil pro Willa, jenž přepustil své místo mladému Růžičkovi, ale i on brzy lovil černou gumu ze své branky. V přesilové hře se zapsal do statistik Jan Rutta. Ten vyslal nenápadnou střelu od modré čáry, kterou tečoval jeden z obránců za bezmocného Růžičku - 0:4.

Čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyslal střelu od modré Kurka, ale Kostúr s přehledem celou situaci vyřešil. O dvě minuty později uvolnil Meland Loskota, jenž ujížděl nikým neatakovaný na chomutovského gólmana, který vychytal bekhendový blafák mladoboleslavského hráče.

Do třetího dějství vstoupili lépe Středočeši. Ve třiačtyřicáté minutě nedokázal uklidit kotouč do prázdné brány Meland. O dvě minuty později vybojoval puk Vrbata a poslal jej na Jarůška, který se pokoušel udělat kličku chomutovskému brankáři, ale blafák se mu nepovedl. V sedmačtyřicáté minutě se do další velké příležitosti dostal opět domácí Richard Jarůšek, jenž si poradil se zakončením a snížil stav utkání na - 1:4.

Ve čtyřiapadesáté minutě ukázal v oslabení své umění Nikola Gajovský, který ujel domácí obraně a nedal Růžičkovi ani minimální šanci - 1:5. Dvě minuty před koncem utkání vyslal svůj projektil Stehlík. Růžička kotouč vyrazil pouze na hůl Marka Račuka, který jej na dvakrát poslal do branky. Hosté si připsali další zásah v početní výhodě - 1:6.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Z naší strany to už dnes nebylo moc o hokeji. Fyzická únava po sezoně a psychická po dvoudenních oslavách byla znát, ale jsem rád, že lidé přišli. Když vidíte, jak stadion bouří, tak to jsou přesně ty momenty, kvůli kterým se hokej dělá.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Po pátku pro nás bylo těžké vůbec nasednout do autobusu a odjet do Boleslavi na zápas. Zklamání bylo velké. Jsem ale rád, že jsme odehráli poslední zápas se ctí. Uvidíme, co bude dál. Domácím gratuluji k postupu do extraligy.