Piráti ztratili dvoubrankové vedení, Mladá Boleslav vyrovnává sérii na 1:1

Napsal 16.04.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti vstupovali do druhého klání s Mladou Boleslaví s výhrou z předešlého utkání a první třetina tomu odpovídala. Brankami se prosadili Jakub Grof a Lukáš Pulpán. To bylo ovšem od Pirátů vše. Do druhé třetiny jakoby nastoupil jiný soupeř a Mladá Boleslav dokázala vsítit v prostřední části hned čtyři branky. Skóre zápasu se nakonec zastavilo za stavu 6:2 a domácí tak srovnali sérii na 1:1 na zápasy.
BAR2 po 16.4.2012
MBL
6:2(0:2, 4:0, 2:0)
Ml.Boleslav
Hübl - Čutta, Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot
Řehoř (44. Duba) - Pulpán, Pavlas, Bartejs, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, F. Seman - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, Fiala

Ml.Boleslav
22. Pabiška (Rýgl, Mikulík), 26. Balaštík (Mikulík), 30. Balaštík, 38. Pabiška (Hay), 44. Bahenský (Stieler), 53. Balaštík (Výborný)
2. Grof (Pulpán), 8. Pulpán (Jíra)

11:15
4:1
3890
Hradil, Polák - Badák, Pouzar
Nouza 10 minut osobní trest, Čutta 5 minut + osobní trest do konce utkání – Mrázek osobní trest do konce utkání

První třetina patřila jednoznačně chomutovským Pirátům. Boleslavští faulovali dvakrát po sobě hned v první minutě a Severočeši se nabídnuté příležitosti chopili vlastně hned dvakrát. Jakub Grof totiž orazítkoval vnitřní konstrukci branky, což ovšem rozhodčí nestačili postřehnout, a tak jen naznačili, že zavolají při nejbližším přerušení hry kolegovi u videa. Ono přerušení přišlo po gólu Petra Jíry. Ten ale nakonec nemohl z pochopitelných důvodů platit. Chomutovští pokračovali v náporu i po vypršení obou trestů Boleslavi a domácí se horko těžko stačili ohánět. Při jedné z mnoha dalších příležitostí se už polovina fanoušků hostů nadšeně zdvihala, ale Gajovský nastřelil jen boční síť.

Ve své první přesilovce toho Středočeši krom menší kličkované Bahenského mnoho nepředvedli, neuchytila se ani střela Rýgla od modré. Oproti tomu na druhou stranu vyrazil proti Hüblovi Lukáš Pulpán, před nímž ještě couval Beňovič. Boleslavský obránce ovšem neudělal nic, čím by Pulpána zastavil a ještě s největší pravděpodobností stínil Hüblovi. Spolu s druhým gólem Chomutova přišla poměrně velká bitka, z níž Čutta a Mrázek odešli rovnou do kabin. Také závěr třetiny patřil spíše hostům, ačkoliv Boleslavští se snažili o odpověď.

V úvodu druhé třetiny se Mladé Boleslavi konečně povedlo alespoň trochu chytit řeč. Po vyloučení Hřebejka posílal puk na bránu Chomutova Rýgl. Mezi betony Řehoře jej tečoval Lukáš Pabiška a snížil tak na 1:2. Po hrubce domácích mohli Piráti znovu odskočit na předchozí poměr branek, Hübl si ale Krafta pohlídal. Domácí ožili, oproti první třetině to byl obrat takřka o sto osmdesát stupňů. Tlak na brankovišti Chomutova citelně narostl a o necelé čtyři minuty slavili Bruslaři vyrovnání. V množství střel, které na Řehoře mířily, se jedna ujala. Gól si připsal Jaroslav Balaštík.

Pokud se v první třetině dalo psát prakticky jen o šancích Pirátů, ve druhé dvacetiminutovce se role obrátily. Chomutovští šli na 21 sekund jen do tří, a ačkoliv dvojnásobnou přesilovku domácí hráči nevyužili, Balaštíkovi stačila i ta obyčejná. Boleslavský forvard se trefil podruhé během čtyř minut a především poslal svůj tým do vedení. Na druhé straně se pokoušel kontrovat Gajovský, ale nastřelil jen boční síť a jeho akce byla v tomto časovém úseku ojedinělá. Proti Tomasovi vytáhl Řehoř parádní zákrok lapačkou v pádu. Následně se podruhé toho večera trefil kromě Balaštíka také Pabiška, který se prosmýkl až k chomutovskému brankáři a bekhendem zakončil do horního růžku branky.

Boleslavští hráli na začátku třetí třetiny víc než minutu jen ve třech a Chomutov tak měl velkou šanci alespoň snížit. Když ale netrefil ani Endál prázdnou branku a tresty domácích vypršely, zaúřadoval svým důrazem Zdeněk Bahenský a poslal Středočechy do vedení už 5:2. Piráti už nevěděli coby, a tak zkusili vyměnit brankáře. Řehoře vystřídal mezi tyčemi Duba.

Ten Chomutovské držel nad vodou i v dalších situacích, které si vypracovali Bruslaři. Obránce s ofenzivními chutěmi Pulpán pak potrápil Hübla střelou z kruhu, postupem času ale začínalo být jasné, že tentokrát už se Severočechům obrat nepovede. Tím spíš, když v 53. minutě dokonal svůj hattrick Balaštík. Radost boleslavského útočníka byla obrovská a spolu s ním si po delší době zase upřímně zakřepčili i domácí fanoušci, kteří se v závěru zápasu postarali o mexickou vlnu – v letošní sezoně jinak ojedinělý jev.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Na rozdíl od soupeře jsme měli tragickou první třetinu, kdy jsme se vlastní nedisciplinovaností totálně srazili na kolena. Soupeři jsme k vedení doslova sami dopomohli. I za tohohle stavu jsme si ale řekli, že budeme hrát to, co původně bylo v plánu. Kdybych měl popsat, co všechno padlo v kabině mezi první a druhou třetinu, muselo by se to celé vypípat. Ale nakonec to zabralo, začalo se nám dařit v přesilovkách a ten zápas jsme vyhráli. Ale je to jen jeden zápas, baráž se hraje na čtyři.

Jiří Doležal, Piráti Chomutov: Zápas jsme rozehráli dobře, vedli jsme 2:0, měli jsme šance i na ještě větší rozdíl. Rozhodla druhá třetina, kterou jsme totálně nezvládli. Ne z pohledu hry, ale z pohledu herní disciplíny. Udělali jsme spoustu faulů a domácí se toho dokázali chopit. Dali tři góly v přesilovce.