Pirátům se vzdaluje lepší polovina soutěže, prohráli v Kladně

Napsal 27.10.2017 Libor Kult
K l a d n o / C h o m u t o v - Starší dorost vyrazil k patnáctému kolu do Kladna posílen jednoznačnou výhrou v derby s Litvínovem. Svěřenci Davida Kočího s Radkem Šípem se chtěli přiblížit Rytířům na třetím místě, aby mohli pomýšlet na lepší polovinou soutěže, až se pět současných skupin sloučí. Dvě třetiny vyrovnaný duel rozseklo až závěrečné dějství, v němž Středočeši vstřelili tři góly a zajistili se vítězství. V letošních vzájemných zápasech poprvé uspěl tým vedený jako domácí, takže Kladno má nyní na třetím místě na Piráty sedmibodový náskok.
15.kolo pá 27.10.2017
KLA
4:2(1:1, 0:0, 3:1)
Kladno
Jiroušek – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – M. Bláha, Tržil, O. Bláha, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Čermák, Filip
Skokan – Rudy, Vícha, Zeman, Váchal, Viktorin, Procházka, Štochl – Černý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner

Kladno
15. Filip (O. Bláha, M. Bláha), 41. O. Bláha (Filip, Šmatlák), 54. M. Bláha (O. Bláha, Filip), 60. O. Bláha (Filip)
19. Gut (Rudy, Černý), 45. Černý (Gut, Prokop)

2:1
0:1
0:0
48:28
Šindel – Ondráček, Charvát
Lobodowski (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Kladenští vstoupili do utkání aktivně, což dokázali vyjádřit gólově v patnácté minutě. Chybu Ondřeje Skokana potrestal Matyáš Filip, jenž dostal puk před branku a padajícího chomutovského brankáře překonal - 1:0. Vedení vydrželo ovšem jen čtyři minuty, přesilovku Chomutova zakončil v reprezentační formě hrající Michal Gut, který srovnal na 1:1.

Ve druhé části hry se dostal do zakončení domácí Routa, jemuž se ale v tváři tvář Skokanovi nepovedlo zakončit úspěšně mezi betony. Následovala série dalších šancí na obou stranách, žádná ovšem nebyla tutová a nebezpečná, aby skončila v brance jednoho z brankářů.

Šlo se tak do třetí části, kde hned v první minutě skórovali domácí. Matyáš Filip našel v dobré pozici Ondřeje Bláhu, který z první nedal šanci chomutovskému brankáři 2:1. Hosté opět rychle vyrovnali, Michal Gut našel před brankou volného Davida Černého. Ten v tváří tvář Jirouškovi zakončil mezi betony a srovnal na 2:2.

Matyáš Filip mohl vrátit vedení svému celku, ale v útoku, kdy zakončoval do protipohybu brankáře, neuspěl. Rozhodující branka padla šest minut před koncem, kdy parádní kombinaci tří hráčů zakončoval Martin Bláha pokusem za záda bezmocného Skokana - 3:2. Ondřej Bláha poté v poslední sekundě utkání trefil prázdnou chomutovskou branku a stanovil skóre na 4:2.