Pirátům skončila bodová série, Liberci opět nevstřelili branku

Napsal 22.12.2016 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Dva dny před Vánocemi přijel do Chomutova v rámci jednatřicátého kola Tipsport extraligy Liberec. Neoblíbený chomutovský soupeř se dostal ve druhé třetině díky obránci Radimu Šimkovi do dvoubrankového vedení během necelých dvou minut. Piráti na tyto zásahy nedokázali odpovědět, podruhé v řadě nevstřelili Liberci branku a poprvé po pěti duelech nebodovali.
31.kolo čt 22.12.2016
0:3(0:0, 0:2, 0:1)
LIB
Král – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek – Vondrka, Huml, Tomica – Kämpf, Růžička, Sklenář – Koblasa, Raška, Poletín – Skokan, Šťovíček, Slavíček
Liberec
Will – Jánošík, Šimek, Derner, Pyrochta, Havlín, Mojžíš – Krenželok, Jelínek, Ordoš – Radivojevič, Mikyska, Svačina – Bartovič, Bližňák, Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka

Liberec
25. Šimek (Radivojevič, Jelínek), 27. Šimek (Krenželok, Martin Procházka), 58. Bartovič (Radivojevič, Stránský)

Pešina, Úlehla – Rozlílek, Špůr

První šance si vypracovali Piráti už v úvodní minutě, když postupně vystřelili Vladimír Růžička a David Kämpf, oba se ale netrefili mezi tři tyče. Krátce poté Michal Vondrka přihrál mezi kruhy na Bretta Skinnera, který taktéž zamířil mimo Willovu bránu. Na druhou stranu ujel Jan Stránský, který v brankovišti hledal Milana Bartoviče, ten letící puk minul. Ani následná přesilovka Liberci nepomohla.

V polovině třetiny si ze středního pásma před Willa sjel Jakub Sklenář, jenž ale neuspěl. Od patnácté minuty měli Piráti možnost přesilové hry, ve které v největší příležitosti selhal Vladimír Růžička. Hned po ubráněném oslabení Vladimír Svačina přihrál před bránu na Branka Radivojeviče, který netrefil prostor mezi Královýmy betony. Do šaten se odešlo za bezbrankového stavu.

Úvod druhé třetiny byl dost opatrný, až v pětadvacáté minutě dostali Liberečtí možnost početní výhody, kterou využil Radim Šimek, jenž prostřelil od modré všechno včetně Tomáše Krále v brance – 0:1. Hned poté Lukáš Vantuch posunul před bránu na Jana Stránského, který osamocen promáchl. Ve 27. minutě Lukáš Krenželok našel mezi obránci Radima Šimka, jenž zapsal druhý gól v zápase a využil přečíslení tři na jednoho – 0:2.

Poté měli Bílí Tygři dvě krátce po sobě jdoucí početní výhody. V největší šanci orazítkoval Lukáš Krenželok z mezikruží tyč. Na druhou stranu ujel Dávid Skokan, jenž ale v situaci dva na jednoho zvolil střelu, kterou pokryl pozorný Roman Will. I Piráti si zahráli přesilovku, která však skončila bez větších příležitostí. Až v závěru třetiny stál blízko brány v dobré pozici David Kämpf, ten ale pouze vyprášil betony libereckého brankáře.

První minuty závěrečného dějství Piráti tlačili do pevné liberecké obrany, ale téměř bez náznaku větší šance. Nahození Vladimíra Růžičky nikdo nenašel, na přihrávku Davida Kämpfa před bránu nedosáhl Martin Šťovíček. I další pokusy uklidila liberecká obrana do bezpečí. V devětačtyřicáté minutě se Jan Ordoš proháčkoval až před branku, kde nevyzrál na pozorného chomutovského brankáře.

V 51. minutě Vladimír Růžička našel před bránou Petra Koblasu, který tečoval jeho nabídku mimo tři tyče. Druhou polovinu třetiny Liberec kontroloval hru a nepouštěl Piráty do žádných gólových příležitostí, až na dobrou pozici Jana Rutty, kterého našel v pravém kruhu Ivan Huml. Utkání uzavřel Milan Bartovič, jenž v čase 58:00 trefil opuštěnou chomutovskou klec – 0:3.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „My jsme do utkání vstoupili výborně a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Soupeře jsme zatlačili, dostali ho pod tlak a vytvořili si tři nebo čtyři vyložené šance, z kterých měly být dva góly. Trochu jsme se báli druhé třetiny, aby se hra neotočila, což se stalo. Soupeř dostal šanci v přesilovce, kterou okamžitě potrestal. Pak jsme udělali jednu chybu, špatně jsme vystřídali a soupeř toho využil. Ve třetí třetině Liberec kontroloval hru, nám se nepodařilo vstřelit kontaktní gól, ale naopak jsme inkasovali. Největší překážkou byl Roman Will v brance, který pokryl všechny naše šance. Sportovně gratuluji soupeři k vítězství.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Vstoupili jsme do utkání velmi špatně, hráli jsme složitě, soupeř byl velmi důrazný a měl několik šancí. Zvažovali jsme i time-out, abychom zastavili soupeřovu aktivitu, což se nám podařilo a začali jsme se srovnávat. Od druhé třetiny jsme zjednodušili přestupy přes střední pásmo, dali jsme gól v přesilovce a to nám vždycky pomůže. Ve třetí třetině jsme domácím nedali moc šancí, aby utkání zvrátili.“