Po dvou porážkách dokázali hráči Chomutova zvítězit nad Rebely 4:2

Napsal 01.10.2008 Daniel Koller
C h o m u t o v - V první třetině se hrál hokej, který se vyznačoval nepřesností na obou stranách. Domácí se sice ve 4. minutě dostali do vedení zásluhou Petra Jíry, hosté ale dokázali vpřesilové hře v 9. minutě vyrovnat Michalem Borovanským. Domácí nakonec strhly vedení na svou stranu gólem ze 16. minuty, který vstřelil Petr Domin. Ve druhé třetině to byl spíše než pohledný hokej urputný boj o každý kousek ledu. Hostům se nejprve povedlo ve 23. minutě vyrovnat, když dokázali podruhé využít přesilovku zásluhou Tomáše Svobody. Domácí ale také využili přesilovku a strhli v 25. minutě vedení opět na svou stranu. Prosadil se dělovkou do šibenice Marko Toivonen. Třetí třetina pokračovala v duchu dvou předchozích. Ze začátku však byli přece jen o trošku iniciativnější domácí, kterým se podařilo v polovině poslední třetiny zvýšit Jaroslavem Haškem na rozdíl dvou branek a Rebelové z Havlíčkova Brodu již nedokázali na to odpovědět. Domácí tak celkem po zásluze přerušili sérii dvou porážek v řadě a připsali si další tři body.
8.kolo st 1.10.2008
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
HBR
Lundell(Cikánek) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Rutta, Bombic, Trefný, Všetečka - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Polanský, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Fábry, Domin, Tauš
Havl.Brod
Furch(Suchan) - Vyhlídal, Špelda, Šulc, Hadrava, Jelínek, Soldán, Martinka, Němec - Endál, Borovanský, Kraučuk -Křišťan, Třetina, Holec -Němec, Rusnák, Svoboda - Ondraček, Varga, Wurm

V dnešním zápase vévodili především domácí. Nicméně se ale dopustili spoustě nepřesností, díky kterým s nimi, téměř po celý zápas, drželi krok Rebelové z Havlíčkova Brodu. Ovšem hráči, ať už domácí či hosté, nebyli jediní, kdo se na ledě prezentovali nepřesnostmi.

První třetina začala lépe pro domácí celek, který se dokázal prosadit již ve čtvrté minutě utkání. Velmi pohlednou spolupráci předvedli Miroslav Hlinka a Petr Jíra, kdy první jmenovaný rychlou přihrávkou našel před brankou volného Jíru a ten bez váhání vystřelil do poloodkryté branky – 1:0. Hosté ale v deváté minutě dostali již druhou výhodu přesilové hry v utkání. Tentokrát ji využili. Havlíčkobrodský Michal Borovanský dokázal usměrnit kotouč za záda Lundella, který po střele Martinka vyrazil puk před sebe – 1:1. V desáté minutě mohli jít domácí opět do vedení, kdy Hlinka nastřelil tyč Furchovi brány. Nicméně šest minut poté se prosadil domácí forvard Petr Domin, který propasíroval puk do branky hostí – 2:1. V závěru třetiny se již nic nestalo a do kabin odcházeli spokojenější domácí.

První gólová akce ve druhé třetině patřila hostům. Ve 23. minutě se opět v přesilové hře dokázali prosadit Havlíčkobrodští. Díky Tomášovi Svobodovi se tak domácí jednička již podruhé, ovšem pro dnešek již naposledy, musela otáčet za pukem do branky – 2:2. Následující přesilovou hru domácích dokázal zužitkovat zkušený bek Marko Toivonen. Ve 25. minutě vystřelil přesně do pravého rohu Furchovi brány a dostal tak domácí opět do brankového vedení – 3:2. Ten samý hráč o dvě minuty později trefil břevno branky hostí. Ve zbytku druhé třetiny předváděly oba celky nepřesnou hru, která se odrazila i na skóré, které zůstalo již nepozměněno. Před třetí třetinou tak byli opět ve výhodě domácí.

Ve 42. minutě se do obrovské šance dostal domácí Jíra, ale ležícího gólman hostí, díky šikovně nastavené lapačce, překonat nedokázal. Nejméně stejně velkou šanci měli i hosté, kteří nedokázali usměrnit poskakující kotouč v brankovišti za záda Lundella. V 52. minutě se přes hostující beky dostal Charousek a přesným pasem našel samotného Jaroslava Haška, který se nemýlil a navýšil vedení domácích o dvě branky – 4:2. Na konci 53. minuty se strhla potyčka, kdy se současně prali tři dvojice. Ovšem vytrvalí byli pouze domácí Pulpán a o poznání větší Endál. Oba si tak vysloužili čtyřminutový trest za hrubost. Skóré se na konci třetiny již neměnilo a v utkání zaslouženě zvítězili domácí.

Martin Pešout (KLH Chomutov): Pro nás byl zápas jeden velký boj. Po dvou porážkách jsme se potřebovali trošku zvednout a utkání vybojovat. Chtěl bych poděkovat fanouškům, že na nás nezanevřeli a že nás k té výhře dotlačili. A samozřejmě děkuji i hráčům, že se nenechali tou lehkostí hry, kterou jsme ztratili, vyvést z konceptu a je důležité že se chytil brankář, v prvních dvou třetinách na něj nešlo moc střel.

Petr Novák (HC Rebel): Tak já musím klukům jedině poděkovat, zápas odehráli dobře takticky. My máme posily z Holandska, domácí mají posily z Finska a to hovoří za všechno. 50 minut jsme byli domácím rovnocenným soupeřem. Největší katastrofa zápasu je rozhodčí, poněvadž jestli na profesionálního rozhodčího řve domácí i hostující lavička, tak je někde chyba.