Po dvou prohrách Chomutov znovu zvítězil. Tři body veze z Třebíče

Napsal 28.10.2009 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Po dvou porážkách v řadě zajížděli hráči KLH na led Horácké Slávie Třebíč. Vstup do zápasu chomutovským vůbec nevyšel a už v 1.minutě prohrávali po teči Bartoše 1:0. Hosté jen díky skvělému Hanuljakovi mohou děkovat, že se skóre první třetiny už nezměnilo. Ve druhé třetině hosté vyrovnali v přesilovce Milanem Procházkou ve 31. minutě a o minutu později otočil skóre utkání Jaroslav Hašek. Když pak ke konci této třetiny přečkali hosté oslabení 3 na 5, mohli odejít do šaten za pro ně příznivého výsledku 2:1. Třetí třetina přinesla jen jednu branku, která padla do sítě domácích v 53. minutě zásluhou Petra Jíry a jelikož se již ani jednomu týmu nepodařilo skórovat, odvážejí si hosté vítězství 3:1 a ukončili tak dvou zápasový bodový půst.
15.kolo st 28.10.2009
TRE
1:3(1:0, 0:2, 0:1)
Třebíč
Štůrala - Sedláček, Koktan, Bulička, Kaláb, Kania, Sláma, Ostrčil - Káňa, Dolníček, Bartoš - Látal, Burian, Kundela - Laš, Nahodil, Obdržálek - Čech, Zahradník, Přibyl - Fila
Hanuljak - Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Révay - Procházka, Kraft, Duda - Skořepa, Mikšovic, Jíra - Eiselt, Fiala, Jeslínek - Hašek, Domin, Míka

Domácí hokejisté předvedli skvělý nástup do utkání a už po 58 vteřinách otevřeli skóre zásluhou Bartoše, který povedenou tečí po střele Dolníčka překonal Hanuljaka v brance hostí. Hosté byli touto brankou opaření a hned ve 4. minutě se objevil zcela osamocen před Hanuljakem Káňa a jen jeho skvělý zákrok nedostal domácí do dvoubrankového vedení. Domácí byli v úvodu utkání lepším týmem a hosté se jen bránili. Aktivitu domácích zabrzdil v 8. minutě Látal, který byl vyloučen na 2 minuty za držení. Přesilovku hosté využít nedokázali, jelikož domácí oslabení zahráli bezchybně.V 11.minutě měli domácí tři gólové šance, ale Hanuljak v brance čaroval a držel hosty nad vodou. Postupně si na něm vylámali zuby Káňa, Koktan a Dolníček. Ve 13. minutě musel hostující gólman opět předvést své umění, když s námahou vytěsnil přesnou střelu Obdržálka. Hosté se v této fázi nedostávali vůbec na dostřel Štůralovi branky a díky Hanuljakovi neprohrávali větším rozdílem.Ve 13. minutě byli vyloučeni po vzájemné potyčce domácí Čech a hostující Domin. Hra 4 na 4 lépe svědčila hostům, kteří dvakrát po sobě nebezpečně ohrozili domácího gólmana Dudou. Poté ještě nepropálil domácího brankáře od modré Trefný. V 15. minutě hráli domácí přesilovku po vyloučení Dudy na 2+2 minuty a domácího Přibyla, který dostal jen 2 minuty. Hosté se bez problémů ubránili, ale domácím zůstala na hokejkách větší aktivita. Minutu před konce se snažil o vyrovnání Skořepa, ale s jeho střelou si Štůrala poradil. V poslední minutě oslabil hosty za držení hole Jeslínek. 52. vteřinovou přesilovku hosté ubránili, i když museli řešit nebezpečné Bartošovo nahození před svou branku.

Začátek druhé třetiny dohrávali hosté oslabení o vyloučeného Jeslínka a první zásah si připsal Hanuljak po Slámově střele od modré, zbytek oslabení si už hosté pohlídali. Ve 22. minutě po střele Ostrčila skončil puk v hledišti. Hosté se snažili o vyrovnání, ale nedovolovala jim to nepřesnost na jejich hokejkách.Ve 24.minutě byli krátce po sobě vyloučeni hostující Bombic a Pavlas a domácím se naskytla jedinečná výhoda zvýšit skóre zápasu. Klinickou smrt chomutovští přežili a dvounásobnému oslabení se ubránili. Nutno dodat, že k žádnému velkému ohrožení svého brankáře domácí nepustili. Šanci na vyrovnání dal hostům ve 28.minutě domácí Kaláb, který oslabil svůj tým za nedovolené bránění. V přesilovce napálil Bombic od modré ke škodě hostů jen tyč Štůralovi branky. Ve 30. minutě poslal domácí do třech svým faulem Laš. Nejprve se po střele Skořepy vyznamenal Štůrala bravurním zákrokem, ale již v klasické přesilovce nestačil na střelu Milana Procházky, který po přihrávce Dudy a Mikšovice srovnal ve 31. minutě na 1:1. O minutu později otočil stav utkání Jaroslav Hašek, který po Štůralově vyražené střele Stanislava Mikšovice, doklepl jeho střelu za brankovou čáru domácí branky. Domácí po tomto obratu byli zaskočeni a nechali aktivitu na hokejkách Chomutova. Ta byla přibržděna vyloučením Krafta na 2 minuty za sekání. Toto oslabení domácí k vyrovnání využít ovšem nedokázali. Ve 37. minutě se na ledě jiskřilo a odnesli to hostující Duda s Bombicem a domácí Bulička. O chvilku později oslabil hosty Pulpán a domácí měli výhodu přesilovky 5 na 3. Tuto divokou koncovku druhé třetiny hosté přečkali a do kabin šli za pro ně příznivého výsledku 2:1.

Na začátku třetí třetiny ohrozil Štůralu v brance domácích nebezpečnou střelou Kraft. Ani domácí nezůstávali pozadu snažili se o vyrovnání. Jejich střely však končily na pozorném Hanuljakovi v brance hostů. Ve 43. minutě oslabil domácí Čech za sekání. Přesilovku hosté nesehráli vůbec špatně, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Hned po skončení přesilovky se dostali do velké šance Skořepa a po něm Jíra, ale Štůrala jim skvělými zákroky nedovolil zvýšit skóre utkání. Ve 45. minutě oslabil hosty Jeslínek, který dostal za držení 2 minuty. Oslabení hosté přečkali, ale jen díky nemohoucnosti domácích Nahodila s Obdržálkem, kteří nedokázali přehodit na zemi ležícího Hanuljaka. Hlavní vyloučením opravdu dnes nešetřil a ve 48. minutě vyloučil domácím Buličku za hákování. Přesilovku však hosté moc dobře nesehráli domácí neměli problém se poklidu ubránit. Jedinou šanci si vypracoval Pulpán, ale ani nadvakrát Štůralu nepřekonal. Hosté pokračovali v aktivnější hře i poté,co se vyloučený domácí hráč vrátil na led. V 51. minutě byl vyloučen domácí Sedláček a hostům se naskytla další možnost rozhodnout utkání. V této přesilovce vychytal Štůrala Dudovu střelu z kruhu a i další jejich šance. Třetí branku se však hostům přeci jenom podařilo vstřelit v době, kdy už hráli domácí v plném počtu. 2 vteřiny po návratu Sedláčka překvapil střelou z ostrého úhlu Štůralu v brance domácích Petr Jíra po přihrávce Pavlase. Snahu domácích o zkorigování zhatil v 55. minutě svým faulem Laš a umožnil tak hostům dohrát koncovku dnešního utkání v klidu. Hosté se v přesilovce nikam zbytečně nehrnuli a domácí tak neměli vůbec problém se ubránit. V 58.minutě byl trefen Štůrala pukem do masky a i když se hned poté podařilo hostům vstřelit gól, nemohl být pro tento zásah uznán. Poslední minuty se již jen dohrávali a hosté si zkušeně koncovku pohlídali a po dvou porážkách za sebou si připsali do tabulky další 3 body.

Vladimír Petrovka – HC Chomutov: „Úvod zápasu pro nás nebyl dobrý. Potřebovali jsme vyhrát, ale hned v úvodu jsme inkasovali. Domácí byli v první třetině lepším týmem, měli hodně šancí a pro nás bylo štěstí, že jsme v první třetině inkasovali jen jednou. Do druhé třetiny naše mužstvo nastoupilo velmi dobře, dokázali jsme dvakrát ubránit přesilovou hru pět na tři. To nás nabudilo, dali jsme dvě branky a to bylo pro vývoj utkání rozhodující. Třetí třetina byla z naší strany vynikající, dá se říct, že jsme domácím nic nedovolili a zaslouženě jsme dneska vyhráli.“

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: „Věděli jsme, že soupeř je těžký, že přijede mužstvo, které má vysoké ambice na postup do extraligy. Když se podíváte na kádr Chomutova, tak je velice silný. Pro nás jediná cesta byla hrát co nejdéle v rovnovážném stavu a co nejdéle na čtyři útoky. To se nám bohužel povedlo jen v první třetině. Druhá třetina už nebyla taková díky oboustranně úzkostlivému výkonu rozhodčího, který do hry vstoupil. Věděli jsme, že pokud budeme hrát oslabení, nebo přesilovky, tak že soupeř je natolik zkušený, že nás to bude stát vítězství a to se potvrdilo. Naše hráče musím pochválit, protože hráli na maximu svých sil a možností a fanouškům předvedli velmi dobrý výkon. O to víc mě i za ty hráče mrzí, že se najdou takoví, kteří tady na ně pískají.“