Po vítězství 3:1 vede Chomutov čtvrtfinálovou sérii 1:0

Napsal 24.02.2008 David Matula, Michael Stopka
C h o m u t o v - V ochozech ČEZ stadiónu bylo dnes na programu úvodní čtvrtfinále play off. Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned od úvodu zaměstnávali Ševčíka v hostující brance. V jedenácté minutě se již mohli bílomodří radovat, když se krásně trefil Jíra. Hned o minutu později využil početní výhodu Hašek a bylo to 2:0. Hned v úvodu druhé dějství snížil povedenou střelou pod horní tyčku Matějíček. Hráči Elektromontu kontaktní branka nakopla a Horčičku dvakrát zachránila tyč. Důležitou třetí branku pro domácí bílomodré barvy vstřelil ve dvojnásobné početní výhodě Ťupa. Po dvou třetinách tak vedli domácí 3:1. V závěrečné třetině si domácí již hlídali svůj náskok a v klíčových momentech je podržel i Luboš Horčička. Na skóre už nic nezměnila ani série vyloučení v závěru utkání, a tak vede Chomutov v sérii 1:0.
ČF1 ne 24.2.2008
3:1(2:0, 1:1, 0:0)
VCH
Horčička (Štěrba) - Ťupa, Chatrnúch, Bombic, Trefný, Černý, Všetečka, Višňák, Révay - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Domin - Tauš, Gálik, Polanský
Vrchlabí
Ševčík (Tomíček) - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach - Volek, Tvrdek, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Rapáč, Brynecký - Nevyhoštěný, Kováč, Jech

V prvním čtvrtfinálovém utkání přivítali chomutovští hokejisté nováčka z Vrchlabí. Chomutovu se povedl nástup do utkání, domácí zaskočili nevyzpytatelné Vrchlabí aktivní hrou a nedali hostům moc prostoru na ledové ploše.

V úvodní třetině měli nejprve hosté výhodu přesilové hry, když byl ve třetí minutě vyloučen domácí Polanský. Tuto přesilovku však sehráli mizerně a naopak to byli domácí, kteří Polodnou nebezpečně ohrozili hostujícího gólmana Ševčíka.Po ubráněné přesilové hře soupeře pokračovali domácí v obléhání Ševčíkovi branky a v 10. minutě se mohli radovat. PETR JÍRA zůstal osamocen s kotoučem mezi kruhy a tvrdou a přesnou střelou vymetá levý horní roh Ševčíkovi branky, přihrával Josef Révay 1:0. Po vstřelené brance se domácí ještě více tlačili před hostující branku, hosté nevěděli kam dřív skočit a byli nuceni si pomáhat nedovolenými zákroky.Na začátku 12. minuty byl za nedovolené bránění vyloučen hostující Chaloupka a domácí tvrdě trestali.V čase 11:33 vyslal Bombic střelu od modré, ta divně zaplachtila a spadla přesně před Ševčíka, kde dorážel Domin. Hostující brankář ještě stačil zasáhnout, ale na následnou dorážku JAROSLAVA HAŠKA byl již krátký. 2:0. V minutě 13. byl vyloučen hostující Nevyhoštěný a hosté se s vypětím všech sil dokázali ubránit obrovskému tlaku domácích, šanci nevyužili Kostourek, Jíra, Révay a Boušek. Hosté se však přece jen osmělili a hlavně i díky tomu, že si domácí nechali vyloučit dokonce v jedné minutě hned 3 hráče a hosté měli nekonečně dlouhou výhodu dvou mužů v poli. Domácím se ovšem vyznamenával brankář Horčička, když v závěru bravurně pokryl střelu Rýgla i dorážku Tvrdka.

Druhá třetina začala pro domácí šokem, možná ještě byli duchem v kabině, nebo na ně dolehla únava po dlouhém oslabení, ale hostům stačilo pouhých 11 vteřin na snížení dvoubrankového náskoku domácích. Od modré vystřelil JIŘÍ MATĚJÍČEK a jeho ránu Horčička neviděl a ta skončila přesně pod horní tyčí domácí branky. 2:1 Domácí se hned po obdržení brance rychle oklepali a pustili se znova do obléhání Ševčíkovi svatyně. Ten se ovšem překonával a svými bravurními zákroky držel hosty pořád ve hře. Oddychnout si mohli ve 27. minutě, když byl vyloučen domácí Chatrnúch a o minutu později i Gálik. V přesilové hře nahazoval Přeučil od modré a Horčičku zachránilo břevno. Blízko k vyrovnání měli vrchlabští na začátku 29. minuty, to dorážka střídala dorážku a Horčička v sedě stačil vše vyřešit. Možná že mu opět pomohla tyč. Tuto složitou situaci domácí pak již uhájili a tlak hostí byl zastaven faulem Chaloupky. Domácí si tak mohli oddychnout a vyzkoušet po dlouhé době také Ševčíkovu pozornost. Martin Ťupa se zastřeloval 2x po sobě od modré čáry, poté se pokoušel o střelu Trefný a kdyby Volek nefauloval Kostourka u pravé tyče, mohlo by to být opět o dva góly. Naštěstí rozhodčí tento nedovolený zákrok viděli a domácí dostali šanci přesilovky. V téže minutě vyhodil rukou z vlastního obraného pásma puk mimo mantinely Plodek a poslal hosty na 1:42 vteřin do tří. Jak se hraje přesilovka 5 na 3 ukázali domácí hostům za 18 vteřin. Po rychlé kombinaci propálil Ševčíka MARTIN ŤUPA po přihrávce Kostourka. 3:1. Hosté se nepoučili a Gengel je poslal opět do tří a mohl po svém návratu poděkovat Ševčíkovi, který v brance doslova čaroval

Hned v úvodu třetí třetiny se dostal před Ševčíka domácí Boušek, který ač sám, netrefil jeho branku, ve 44. minutě netrefil sám před hostujícím gólmanem puk Polanský. Ve 48. minutě hráli domácí po faulu Horčičky přesilovku, která se jim ale vůbec nevyvedla, byli to naopak hosté, kteří hned po jejím skončení měli obrovskou šanci na vstřelení kontaktního gólu. To se sám do úniku proti Horčičkovi dostal Plodek, jeho pokus do horního růžku vytěsnil domácí brankář lapačkou nad. Běžela 54. minuta a opět sám na Horčičku najížděl hráč hostů, a opět uspěl domácí mág, když pokus svého jmenovce Petra Horčičky kryl vyrážečkou. Poslední šanci na zkorigování výsledku dostali hosté 4. minuty před koncem když byl za vysokou hůl vyloučen domácí Domin na 4 minuty. Překvapivě aktivněji si však v početní nevýhodě vedli domácí a to vyústilo k Rapáčovu faulu a tím i poslední nadějí pro hosty udělat ještě v závěru zápasu jakési takési drama. O chvilku později se nechal vyloučit navíc další hostující hráč Jech a domácím se naskytla 1:19 výhoda přesilové hry 4 na 3. Z pochopitelných důvodů se však již nikam zbytečně nehrnuli, i když se do šance přece jen dostal Trefný, ale netrefil hostující branku. Poté se již utkání v klidu dohrálo.