Po vyrovnaném boji putují tři body do Chomutova

Napsal 19.12.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - Po posledním zápase napříč skupinami, ve kterém Chomutov dokázal porazit Jihlavu 7:3, zajížděli hráči v modrobílých dresech do sousední Kadaně. Po první třetině, kterou Chomutov prohrál 2:1, se Chomutov probudil a druhou třetinu vyhrál poměrem 1:3. Závěrečnou část utkání zvládli lépe hosté z Chomutova a znovu ji vyhráli, tentokrát 0:2. Velkou zásluhu na tomto vítězství má jistě Milan Kostourek, který si tak dalším hattrickem vystřílel místo na první pozici v počtu vstřelených branek, stejně tak vede tabulku kanadského bodování.
31.kolo st 19.12.2007
KAD
3:6(2:1, 1:3, 0:2 )
Kadaň
Hanuljak - Poživil, Spitzer, Brňák, Vaněček, Hlubuček, Pospíšil, Kloz, Hlavatý, Polanský, Fink, Chyba, Buďa, Vrtek, Kajer, Pražák, Derfler, Bauer Jakub, Kýhos, Veverka, Bauer Jan
Podolka - Bombic, Mlínský, Revay, Černý, Chatrnůch, Březina, Kolda, Trefný, Jíra, Kostourek, Polodna, Stehlík, Šíp, Havlůj, Mikšovic, Heinisch, Tauš, Boušek, Chrarousek, Hašek

Z nenápadného začátku se vyklubal svižný hokej

Pozvolný úvod utkání změnila 1. přesilová hra na konci 2. minuty, kdy si šel za faul odpočinout hokejista Chomutova, po chybě domácích ho napodobil i hráč v černožlutém. Na sklonku 6. minuty se v nadějné pozici ocitl Pražák, který z mezikruží vypálil nikým neohrožován, branku se mu podařilo pouze přestřelit.
V 9. minutě začala další přesilovka Kadaně, i když si nejprve všichni mysleli, že hříšníkem bude domácí hráč. Hosté si náladu spravili alespoň díky nejnebezpečnější akci přesilové hry, kdy ujížděli ve 2 na 1. Puk po střele letěl pouze na zadní hrazení. Hned po návratu chomutovského hráče na led se na domácí hokejisty snesla řada nebezpečných útoků. Hanuljak si na nedostatek práce určitě stěžovat nemohl. Na druhé straně odpověděl Chyba, který také nebyl k brance daleko.
Skóre se přesto brzy měnilo, přesněji v čase 14:04, kdy Chomutov vsítil branku z nenápadné akce před Hanuljakem. Šťastným střelcem se po přihrávce od Malinského stal Kostourek, 0:1.
Kadaňští mohli bleskově odpovědět, neboť na konci 15. minuty hráli dlouho 5 na 3. V čase 15:30 se také skóre skutečně měnilo. Po kombinaci a křižné přihrávce skrz brankoviště zakončoval Vrtek, asistence Buďa, 1:1.
Chomutov byl zaskočen odporem soupeře a brzy šel opět do 3. Ačkoliv odolával velkému počtu střel, další branka zatím nepadla. K brankovému zápisu přesto později došlo, v čase 17:37 se z hradby těl nejlépe zorientoval Poživil, přihrávku si připsal Fink, 2:1.
Závěr třetiny sehrál Chomutov ve více mužích v poli, přesilovku však přerušila siréna. Po 20 minutách byl stav 2:1.

Ve 2. třetině se počet vstřelených branek zvýšil na 4

Útočný vstup Chomutova do prostřední části přibrzdilo vyloučení hostů. Kadaň hrála v 5 jen chvíli, i tak si Polanský stihl vytvořit slibnou šanci, když se prokličkoval až k Podolkovi. Hned poté se síly na ledě vyrovnaly a Chomutov okamžitě nájezdem 2 na 1 ukázal, jak moc touží po vyrovnání. Po návratu hříšníka klubu KLH ujeli ve stejném poměru i domácí, Vrtek poloprázdnou branku přestřelil.
V čase 24:33 se Chomutovští dočkali vyrovnání. Hanuljak byl krátký na kličkování a střelu Kostourka, kterému na 2:2 přihrával Jíra.
Nažhavený Chomutov pokračoval v útočných akcích i nadále, Hanuljak musel předvést několik pohotových zákroků. Na opačné straně kluziště se snažil kontrovat Jakub Bauer, který střílel z těžkého úhlu. Po zbytečném faulu Pražáka v 28. minutě zachraňoval Spitzer puk na brankové čáře. Na ostatní šance oslabení již Hanuljak hbitými zákroky stačil.
Čas 29:58 znamenal změnu ve vedení zápasu. Po špatném vyhození Kadaně nahodil puk Chatrnúch, který šikovně tečoval Heinisch, 2:3.
Kadaň v 32. minutě dostala šanci na vyrovnání kterou v čase 32:54 využila. V nájezdu Polanského a Spitzera proti jedinému obránci sice stačil Podolka puk vyrazit, na následnou dorážku Poživila se už natahoval marně, 3:3.
Ve zbytku třetiny měl Chomutov o něco více ze hry, nebezpečné akce se však příliš nevyskytovaly. Až v čase 39:33 se z gólu do šatny radovali právě hosté, kteří tak korunovali zvýšenou aktivitu v posledních minutách. Bombic nevěděl komu by přihrál, zkusil vystřelit přes beka a posléze mohl zvedat ruce nad hlavu, 3:4.

Chomutov v poklidu navýšil vedení

Hned z kraje závěrečné dvacetiminutovky mohli hokejisté v bílomodrém zvýšit náskok, ale Polednova střela z nevelké vzdálenosti byla sražena mimo hrací plochu. Hosté přesto nemuseli dlouho čekat, neboť čas 42:44 způsobil radost hostů. Využitím přesilové hry skončila střela Jíry, kterou srazil kadaňský obránce přímo mezi betony muže s maskou. Na 3:5 přihrával Kostourek.
V 48. minutě dostala Kadaň jednu z posledních nadějí na změnu vývoje zápasu. V přesilové hře Derfler nastřelil tyčku a zároveň vybojoval dvojnásobné vyloučení. Ve hře 5 na 3 domácí paradoxně ztroskotávali na vlastní rozehrávce.
V čase 53:09 vytěžil Chomutov z poklidného čekání zvýšení již na 3:6. Po nastřelení Malinského zůstal před osamoceným Hanuljakem jen Kostourek, který se z bekhendové otočky nemýlil.
Protože bylo o vítězi rozhodnuto, na ledě se začal hrát poklidný hokej s čekáním na konec. Hosté si odvezli 3 body a vítězství 3:6.

Ladislav Petrovka (trenér Chomutov): Dnes jsme určitě dobře nezačali, chyběla nám progresivita v útoku, navíc jsme dělali dost chyb a faulů. Od druhé třetiny mužstvo předvádělo hokej, jaký jsme od něj očekávali. Zaslouženě jsme zvítězili, akorát si myslím, že jsme ještě měli přidat nějaké branky, neboť šancí tam bylo docela dost.
Miroslav Novák (trenér Kadaň): První třetina z naší strany nebyla špatná, vyhráli jsme jí 2:1. Zbylé dvě třetiny bylo na ledě jen jedno mužstvo, hlavně díky našim velkým chybám. Asi 3 góly jsme si zavinili nebo dali sami po individuálních chybách. Soupeř nás dnes přehrál hlavně v pohybu.