Poprvé bez bodů: Piráti inkasovali ve Zlíně pět branek

Napsal dnes Adam Čuba, Tadeáš Kožený
V rámci třetího kola Maxa ligy se Piráti střetli s celkem Zlína na jeho ledě. Zápas se lámal v polovině zápasu, kdy nejdříve vyrovnal František Lukeš na 1:1, ale v dalších minutách duel patřil domácím, kteří odskočili díky brankám Michala Gaga a Jakuba Šlahaře na 3:1. Domácí hráli v pohodě a tu přetavili v další dvě branky v závěrečné třetině. Za hosty už jen kosmeticky upravil skóre na konečných 5:2 Jiří Fronk.
3.kolo so 21.9.2024
ROZ
5:2(1:0, 2:1, 2:1)
RI Okna Berani Zlín
Huf – Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Pohl, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – Heš, Süss, Gago – Köhler, Sadovikov, Sedláček
Petrásek – Kadeřávek, Husinecký, Eliáš, Březák, Havel, Ulrych, Poizl – Lukeš, Hübl, Fronk – T. Svoboda, Eret, Tůma – Guman, Hejcman, Berka – Sklenář, Koblížek, J. Svoboda

19. Kverka (Válek, Šlahař), 31. Gago (Süss, Čáp), 35. Šlahař (Kverka, Válek), 51. Kverka (Válek, Šlahař), 51. Sadovikov (Sedláček, Köhler)
30. Lukeš (Hübl), 56. Fronk (Kadeřávek, Lukeš)

Skopal, Maršálek – Otáhal, Kráľ

Berani do utkání vstoupili aktivně, soupeři dělali problémy dobrým bruslením. Hned v prvním střídání si do dobré pozice najel Paukku, který ale minul bránu. I Piráti ale hrozili, konkrétně Martin Tůma, který pronikl zlínskou obranou a v úniku vyzval Hufa. Následně si Severočeši zahráli čtyřminutovou přesilovou hru po zákroku Riedla, dvakrát sice pálil Fronk, k ničemu dalšímu ale Sedláček a spol soupeře nepustili, přičemž Michal Gago dokonce brankáře Petráska prověřil jedovkou z levého kruhu.

Ve 12. minutě si početní převahu zkusili také Berani, v nejlepší pozici byl po Salonenově pumelici Süss. Na startu 19. minuty se domácí přeci jen dočkali gólu. Jaromír Kverka byl důsledný v brankovišti, využil šťastného odrazu a doklepl puk do sítě – 1:0. V závěrečné minutě byli Piráti blizoučko vyrovnání, Huf se ale přemístil a vychytal Hejcmana.

Zápas se zlomil v polovině základní hrací doby. Nejprve ostrou ranou z mezikruží František Lukeš vyrovnal na 1:1, už za půl minuty ale Michal Gago milimetrovou ranou do horního růžku strhl vedení zpět na zlínskou stranu – 2:1. Piráti mohli odpovědět v přesilovce pět na tři, sami ale faulovali a v následné zlínské převaze Kverka vybídl před bránou Jakuba Šlahaře, který zvýšil na 3:1

Berani pokračovali v aktivní hře i ve třetí třetině, velikou šanci měl z mezikruží Válek, jenž deset minut před koncem vybídl Jaromíra Kverku, který opět zakončil přesně – 4:1. Definitivně hotovo bylo v čase 50:28. Stanislav Sadovikov se uvolnil před bránou a bekhendem našel prostor mezi Petráskovými betony – 5:1. Za Piráty ještě mírně korigoval Jiří Fronk, který ze vzduchu srazil puk za Hufa, to už však výsledek utkání neovlivnilo – 5:2.

Ján Pardavý (RI OKNA Berani Zlín): „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dobře jsme bruslili. Drželi jsme se na puku v útočném pásmu, tlačili jsme se do střelby. Přibrzdilo nás to čtyřminutové oslabení. Přesilovky a standardní situace v útočném pásmu jsou nejsilnější zbraní Chomutova, což jsme klukům zdůrazňovali. Byl to velmi těžký zápas, hodně bruslivý. Hráli jsme více oslabení, což nás brzdilo v tom rozletu, ale myslím si, že góly na 3:1 a 4:1 nás uklidnily. Za stavu 5:1 jsme hráče upozorňovali, aby hráli naplno, nicméně dostali jsme ještě jeden gól. Za výhru jsme vděční, kluci odvedli dobrou práci. Danem Hufem počínaje a posledním hráčem v poli konče.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Pro nás jde o trochu krutý výsledek, protože jsme si na ledě favorita vypracovali až neuvěřitelné množství šancí. Bohužel jsme je neproměnili a dostali jsme lekci z produktivity. Navíc důležité okamžiky šly za Zlínem a nás srážely individuální chyby, které doma neděláme. Venku na tolik inkasovaných gólů bohužel uspět nemůžeme.“