Poslední desetiminutovka rozhodla

Napsal 11.11.2006 David Schlegel
Brankář Martin Altrichter oslavil svou premiéru v dresu Mladé Boleslavi vítězstvím. Domácí ve 3. minutě získali během 24 vteřin dvoubrankový náskok a od té chvíle už Chomutov jen dotahoval. Severočeši tak nevyužili zaváhání Hradce Králové a nedostali se do čela tabulky. Branky Chomutova vstřelili Tauš, Jeslínek a Jíra.
21. so 11.11.2006
MBL
6:3(3:1, 0:0, 3:2)
Ml.Boleslav
Altrichter - Bauer, Kolda, Ťupa, Jindra, Sláma, Majeský, Výborný, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Piecha, Krupka M. - Krupka L., Sýkora
Horčička - Řezníček, Klaus, Revay, Trefný, Szakal, Černý, Březina, Malínský - Mezera, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlův

Na gól se v Mladé Boleslavi příliš dlouho nečekalo. Ve třetí minutě domácí kombinovali v útočném pásmu, Lukáš Krupka našel volného Tomáše Sýkoru a ten otevřel skóre - 1:0. Po vhazování hosté stihli dvakrát vyhodit na zakázané uvolnění a po 24 vteřinách domácí vedli již o dvě branky. Před Horčičkou byl úplně volný Martin Piecha a poslal puk za záda chomutovského brankáře - 2:0.

Snížení Chomutova přišlo v 9. minutě, Březinovu střelu Altrichter ještě stihl vyrazit, ale na dorážku Zdeňka Tauše nedosáhl - 2:1. Dvoubrankové vedení domácím vrátil v 11. minutě Martin Piecha. Při přesilovce si najel před Horčičku a snadno ho překonal - 3:1.

Chomutovští byli blízko snížení o dvě minuty později, ale Altrichter se obětavě vrhl pod Jírovi a puk mu vypíchl. Dalším zákrokem se musel boleslavský gólman prezentovat poté, co se záhadně puk přilepil k jeho pravé tyčce. I s touto ošemetnou situací si Altrichter poradil.

Své kvality potvrdil Altrichter hned po úvodní přestávce, když efektivně chytil do lapačky puk z hokejky Řezníčka poslaný od modré. Boleslavský brankář přiváděl chomutovské útočníky nadále k zoufalství. V 25. minutě při dvojtém oslabení nejprve vyrazil střelu od modré, kterou téměř neviděl a následnou dorážku Malínského, jež střílel do odkryté brány, Altrichter perfektně zneškodnil hokejkou, položenou na ledě. Šanci si vytvořili také domácí. Po střele Slámy od modré na poslední chvíli zblokoval dorážku Piechy Klaus.

Ve třetí třetině mohl nejprve Sláma zvýšit vedení domácích, ale po návratu z trestné lavice jeho nájezd zlikvidoval Hořčička. Chomutovští se dočkali kontaktního gólu v 50. minutě, když se za záda Altrichtera trefil Michal Jeslínek, hráč který začínal sezónu v Mladé Boleslavi, ale po výměně trenérů odešel do Chomutova – 3:2. Dvoubrankové vedení domácím vrátil o dvě minuty později Martin Výborný, když po kombinaci v útočném pásmu překonal Horčičku – 4:2.

Za dalších 120 vteřin Mladá Boleslav vedla již o tři góly, před Horčičkou se totiž zjevil úplně volný Jiří Gombár a pohodlně zvýšil vedení domácích – 5:2. Pošesté Horčička lovil puk ze své klece poté, co Jiří Kadlec zakončil přečíslení 2 na 1 – 6:2. Chomutovští ještě stihli kosmeticky upravit skóre, když Altrichtera překonal volný Petr Jíra – 6:3.