První finský sok přemožen. Napínavé utkání Piráti zvládli v nájezdech

Napsal 30.08.2013 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Ani dnes se nekonalo očekávané vítězství za tři body, ačkoliv v některých chvílích k tomu měli Piráti opravdu blízko. Nejdříve šla do vedení KalPa, po přetahované ve druhé třetině museli v té třetí Piráti dotahovat jednogólové manko. To se jim podařilo a v nájezdech domácí byli stoprocentní. Svojí šanci ve třetím kole promarnil Luke Pither. Chomutov je dál na poslední příčce tabulky, ale v tomto utkání si konečně spravil chuť.
ET6 pá 30.8.2013
6:5sn(1:2, 3:2, 1:1 - 1:0)
KPK
Hanuljak (Kostúr) – Pulpán, Stehlík, Kubinčák, Divíšek, Hruška – Malec, Bartejs, Bartečko, Kämpf, Kaše – Lakos, Šulák, Balej, Šagát, Sikora – Rýgl, Račuk, Hromas, Hřebejk, Mainer
KalPa Kuopio
Kiviaho (Smura) – Rissanen, Kauppinen, Kolehmainen, Kerälä, Kapanen – Koivisto, Masuhr, Lehkonen, Pither, Voutilainen – Foss, Timonen, Saarinen, Harjama, Ikonen – Lyytinen, Liedes, Riekkinen, Junnila

12. Lakos (Malec), 26. Divíšek (Lakos), 26. Balej (Šagát, Sikora), 37. Divíšek (Hruška, Lakos), 51. Sikora (Šagát), rozh. náj. Pulpán
6. Kapanen (Kauppinen, Timonen), 20. Kapanen (Kerälä, Foss), 38. Ikonen (Saarinen, Koivisto), 40. Kolehmainen (Timonen), 49. Junnila (Riekkinen)

5:10
4:2
0:0
1711

Zápas proti finskému celku začal z úvodu přesilovkou Pirátů. V té se kromě slibné střely Pulpána domácím příliš nedařilo a na větší šanci se čekalo dále. Ta přišla, když se Račuk obtáčel před finským brankářem. Puk však zamířil mimo. Následně se ke slovu dostávali hráči Kuopia. Junnila se po vhazování dostal před Hanuljaka kde nezakončil ideálně. Byl však faulován a Finové v následné přesilovce otevřeli skóre utkání díky gólu KASPERIHO KAPANENA. Piráti mohli rychle odpovědět, ovšem Balej napálil pouze masku Kiviahiho. Ani v následné přesilovce se neprosadili, naopak Kolehmainen se ocitl před Hanuljakem, který jeho střelu s přehledem pokryl.

V další přesilovce mohl z krásné kombinace těžit Kubinčák, jeho střelu na brankové čáře brankář zvládl ale o chvíly později nestačil na dalekonosnou střelu ANDRÉ LAKOSE. Piráti srovnali nejen stav ale i krok. Rázem jich byl plný led. Ke všemu se zápas i přiostřil díky konfliktu Hřebejka s Kaupinnenem. Ke konci třetiny se však hráčům Kuopia navýšit a opět díky gólu KASPERI KAPANENA.

Do druhé třetiny vstoupili Finové taktéž lépe. S jednobrankovým vedením v zádech podnikli několik útočných výpadů směrem k Hanujlakovi. I Chomutovští se dostali ke slovu. V přesilovce se hnal na bránu Kämpf, jehož střela trefila tyčku. Krátce na to se do střely opřel Lakos a střelu do brány tečoval TOMÁŠ DIVÍŠEK. To však nebylo vše. O obrat se během chvíle postaral JOSEF BALEJ. O další navýšení se chtěl postarat Kaše, jehož střela se otřela o boční síť. Poté zatrnulo všem divákům v hale. Gólman Hanuljak se vydal mimo bránu, uklouzl a hráči Kuopia vystřelili na bránu. Střela však zamířila k vracejícímu se brankářovi, který puk polapil.

Přesně tři minuty před koncem se v přesilovce trefil do tyčky Hruška, puk se odrazil pod gólmanem k TOMÁŠOVI DIVÍŠKOVI, který se nemýlil. O velice rychlou odpověď se postaral JASSE IKONEN. Svižnou střelou snížil na rozdíl jediného gólu. V oslabení pak pět vteřin před koncem srovnal JANNE KOLEHMAINEN. Po divokém závěru druhé části se odcházelo do kabin opět za nerozhodného stavu.

Třetí část utkání začala ve znamení několika střetů, které skončili šarvátkou a zraněním finského hráče a pětiminutovým trestem pro Piráty. Během trestu se podařilo ujet Kämpfovi. Únik však zůstal neproměněn. Dlouhé oslabení Piráti dokázali ubránit. Gól obdrželi až po skončení oslabení a to z hokejky JYRI JUNILLA. Finský celek se opět ocitl ve vedení. Do konce zápasu zbývalo deset minut a Piráti se pustili do honby za vyrovnáním. Během přesilovky se vyrovnání nakonec podařilo. Nádherná a rychlá kombinace byla zakončena dorážkou MARKA SIKORY a skóre se srovnalo na 5:5. Následovala opět akce Sikory, jehož střela byla zblokována na poslední chvíli obráncem. Piráti zůstávali aktivnější, avšak gólová odměna nepřicházela. Utkání tak pokračovalo do prodloužení.

V prodloužení se dostali ke slovu nejdříve Finové. Obrana v čele s Hanuljakem je však srdnatě odrazila. Následný protiútok však chomutovští hokejisté nezužitkovali tak jak chtěli. Koupiu následně nedovolovali nebezpečněji ohrozit bránu. Na druhé straně se jednou ze svých pěkných střel prezentoval Pulpán, avšak bez gólového výsledku. O chvíli později se o závar před brankou hostů postarali Pulpán s Divíškem. Z gólu se však neradovali. Utkání došlo až k nájezdům.

V samostatných nájezdech byli šťastnější domácí Piráti díky precizně provedenému nájezdu LUKÁŠE PULPÁNA. Bonusový bod z vyrovnaného utkání tak zůstal v Čechách.

Jiří Veber (Piráti Chomutov): Po delší době se nám podařilo zvítězit. Sice až na samostatné nájezdy ale jsme za toto vítězství rádi. Výkonostně máme zápas od zápasu vzestupnou tendenci ovšem s výsledky jsme doposud spokojeni nebyli. Nyní se to otočilo, ale je škoda mnoha inkasovaných gólů. Všechny chyby, které uděláme je takový soupeř schopný využít, tudíž se jich musíme vyvarovat.