Rebelové ukořistili bod

Napsal 03.01.2007 David Matula
C h o m u t o v - Po novoroční pauze se opět roztočil kolotoč první hokejové ligy a do Chomutova zavítal Havlíčkův Brod. Domácí do utkání vstoupili aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka z hole Charouska. Když potom v závěru první třetiny a na začátku druhé nevyužili své velké příležitosti Nosek, Hašek či Šíp udeřili hosté. Nejprve ve dvojnásobné početní výhodě srovnal Petr Jelínek a tentýž hráč využil i následující klasickou výhodu a poslal tak po dvou dějstvích Rebely do těsného vedení 1:2. Hned v úvodu závěrečné části srovnal také v přesilovce Polodna. Ve zbytku třetí třetiny a v celém prodloužení, ačkoliv oba týmy měli dost příležitostí k rozhodnutí, branka nepadla, a tak o vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Za Chomutov uspěli Kostourek a následně i Ladislav Boušek a když se za hosty prosadil jediný Jelínek,zvítězili bílomodří 3:2 po samostatných nájezdech.
33. st 3.1.2007
3:2sn(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
HBR
Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Révay, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Hašek - Jeslínek, Mezera, Heinisch
Havl.Brod
Hronek - Kolář, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Vašíček, Pavlík, Krpálek, Kubeš - Čermák, Němec, Borovanský - P. Jelínek, Havel, Varga - Kreuzer, Ondráček, Třetina - Matušík, Fábry, Jonáš

Chomutovští hokejisté po čtrnáctidenní pauze nastoupili k domácímu utkání proti Havlíčkovu Brodu a začátek utkání se jim povedl, když ve 3. minutě po přihrávce Jeslínka od mantinelu se trefil Jiří Charousek do horního rohu branky nad Hronkovu lapačku - 1:0. Další příležitost na skórování měl domácí Šíp po objetí branky a následné dorážky, ale jeho střely Hronek vychytal. V polovině první třetiny Kostourek přihrál Noskovi, který si sjel až před brankáře, ale Hronek jeho střelu kryl. O pár vteřin později to oba jmenovaní sehráli jako přes kopírák, tentokrát zakončoval Kostourek, Hronek vyrazil. Na druhé straně se ocitl Ondráček sám před Horčičkou, ale nezpracoval puk. V další šanci hledal Kostourek před brankou Jíru, ale adresoval mu přihrávku na paty. Chomutovští byli v první třetině aktivnější, vytvořili si dostatek střeleckých příležitostí, ale přidat druhý gól se jim nepodařilo.

Do druhé třetiny vstoupili Rebelové bojovněji. Na straně domácích při přesilovce měl šanci Jíra, který nebezpečně střílel z mezikruží, Hronek vytáhl lapačkou. O minutu později se ve velké šanci ocitl Hašek, který zasunoval vyražený kotouč od Hronkových betonů do poloprázdné brány, ale Hronek zasáhl bravurně. Ke gólu nevedla ani kombinace Bouška s Bombicem, druhý jmenovaný si najel k brance a jeho střela minula o malý kousek Hronkovu bránu. Poté měl šanci hostující Varga, ten ale střelou zblízka Horčičku nepřekonal. V polovině zápasu byl tak stav stále stejný. Ve 34. minutě měli výhodu havlíčkobrodští dvojnásobné početní výhody a tu také využily, když branku vstřelil Petr Jelínek a bylo vyrovnáno - 1:1. Ke konci druhého dějství přibyli zákroky na domácí hráče a s verdikty hlavního rozhodčího diváci nesouhlasili a dávali to najevo hučením a pískáním. Avšak v 38. minutě opět hráli hosté přesilovku a dokázali ji proměnit, když Borovanský nahrál Petru Jelínkovi, který si najel mezi obránce a prostřelil Horčičku - 1:2. V závěru třetiny vystřelil Kostourek těsně nad branku. Hosté ve druhé třetině otočili skóre a odcházeli do kabiny s jednobrankovým náskokem.

Na začátku třetí třetiny dostali hosté trest za zdržování hry. Hhed v úvodu se naskytla domácím přesilovka, v níž měli šanci Šíp s Polodnou, ale střelu Polodny Hronek jistě kryl. Ve 42. minutě při trvající přesilové hře rozebrali chomutovští kombinací prvního útoku hostující obranu a Petr Polodna dopravil puk do prázdné branky - 2:2 a bylo srovnáno. V další střelecké příležitosti se objevil Kostourek, který zkoušel překonat Hronka blafákem, ale jeho pokus Hronek vytěsnil nad bránu. V této fázi utkání se chomutovští tlačili do útočného pásma, chtěli vstřelit vedoucí branku, avšak Rebelové pozorně bránili. Domácí hokejisté měli další možnosti, kombinace Šípa s Polodnou, druhý jmenovaný střílel nebezpečně z mezikruží, Hronek vyrazil. O chvíli později velká šance Bouška, ale ten u tyčky nepřehodil padajícího brankáře. Na konci tohoto dějství měl velkou šanci Havel, který jel sám na Horčičku, ale místo blafáku zvolil střelu, kterou Horčička kryl. Chomutovští hokejisté měli k dispozici tři přesilovky, ale nedokázali nějakou využít a tak stav po šedesáti minutách byl nerozhodný a dospělo se k prodloužení.

První šanci v prodloužení měli domácí, Boušek nahrával před bránu najíždějícímu Bombicovi, ale jeho střelu zlikvidoval výborně chytající Hronek. Do další šance se prodral přes obránce Mikšovic, ale opět ztroskotal na brankáři. Ke konci prodloužení se dostal do nájezdu Rebel Havel, ale Horčička ho vychytal. V prodloužení se nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

Jako první začali s nájezdy domácí. Za domácí jel Šíp a trefil tyč. Za hosty jel Petr Jelínek a proměnil, vstřelil tak svou třetí branku v utkání a hosté se ujali vedení - 0:1. Jako druhý jel Milan Kostourek a proměnil - 1:1. Za hosty jel Kolář a nedal. Třetí v pořadí se k nájezdu postavil nejlepší střelec domácích Ladislav Boušek a střelou mezi Hronkovy betony dal gól - 2:1. Srovnat mohl Kreuzer, ale neproměnil a tak Chomutov zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Vladimír Kýhos (Chomutov): „Dneska nemůžu hráčům nic vytknout, myslím, že jsme si vybrali kopec smůly. Celé první dvě třetiny jsme měli více ze hry, bohužel nám tam nic nepadlo. Dostali jsme dva góly v oslabení a proti takovému houževnatému soupeři je to potom těžké. Důležité bylo, že jsme to dokázali vyrovnat.“

Petr Novák (Havlíčkův Brod): „Sehráli jsme velmi dobré utkání. Škoda jen, že jsme ve třetí třetině neudrželi déle to těsné vedení. Byli jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem, takže si myslím, že remíza je spravedlivá. V nájezdech měl více štěstí soupeř.“