Semifinále! Dramatické čtvrtfinále číslo čtyři rozsekl v prodloužení Jaroslav Pospíšil

Napsala 23.03.2024 Kateřina Kundertová
Piráti jsou v semifinále ligy juniorů, čeká je Vsetín! Do čtvrtého čtvrtfinále si nesli první mečbol, který nakonec po nervy drásající bitvě využili a 3:1 na zápasy postoupili do semifinále. Skóre utkání otevřel v početní výhodě Jaroslav Pospíšil, jenomže Brněnští skóre během prostřední třetiny otočili a ještě si zahráli pětiminutovou přesilovku. Místo navýšení skóre v podání hostů však přišla vzápětí přesilovka Chomutova a vyrovnávací zásah Maksyma Bona. V prodloužení měly oba celky několik šancí, až to na sebe vzal hrdina Jaroslav Pospíšil. Brankář Benjemin Vavřena kromě dalších šancí zlikvidoval i dva úniky soupeřů dva na nikoho.
ČF4 so 23.3.2024
3:2p(1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
TEC
Vavřena — Žižka, Hynek, Filip, D. Svoboda, Zachariáš, Česnohlídek — Vostiňák, Hlaváček, Friš Lorber, Kalvoda, Rindoš, Bečvář, Teterja, Pospíšil, Kincl, Grosskopf, Klobouček, Bon
Technika Brno
Kaliničenko — J. Svoboda, Kadaňka, Spanel, Navrátil, Rossokha, Hrabinec, Čaňo — Smrž, Novotný, Jelének, Sladký, Frimel, Červenka, Pigl, Škodík, Zduba, Straka, Trögner

14. Pospíšil (Grosskopf, Žižka), 45. Bon (Hlaváček), 68. Pospíšil (Hynek, Kincl)
29. Červenka (Kadaňka, Rossokha), 38. Pigl (Spanel, Hrabinec)

5:5
2:0
0:0
120
Glanc – Kokrment, Baxa
Žižka (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Opět jsme viděli dvě třetiny urputného a bojovného hokeje. Po vyrovnání na 2:2 se to proměnilo v infarktový zápas, který se musel líbit každému fanouškovi. Troufnu si říct, že jsme celou sérii byli po hokejové stránce o něco lepší než soupeř. Nicméně tohle je play-off a častokrát rozhodují úplně jiné věci. Brno nám dalo krásnou lekci v prvních dvou utkání, že srdíčko a týmový duch jsou někdy prostě víc. Upřímně je mi brněnských kluků líto, ten pátý zápas by si zasloužili. Na druhou stranu jsem pyšný na náš tým. Jak se v sérii dokázal oklepat a vyhrát dva důležité zápasy. Věřím, že si tento tým určitě zaslouží být v semifinále ligy.“