Skvělý Šíp dotáhl Chomutov k první výhře

Napsal 18.03.2007 Jaroslav Poštolka, David Schlegel
C h o m u t o v - Hokejisté KLH Chomutov vstoupili do vyřazovacích bojů úspěšně. V prvním čtvrtfinále play-off si poradili s Kometou Brno a zvítězili 4:2. Vynikajícím výkonem se prezentoval útočník Radek Šíp, který vstřelil dvě branky a na další přihrál. Prvních pět branek utkání padlo při přesilových hrách, ta poslední potom při power-play. Druhý zápas uvidí chomutovský ČEZ stadion v pondělí, hraje se od 17:30.
ČF1 ne 18.3.2007
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
KOM
Horčička - Bombic, Chatrnúch, Trefný, Révay, O. Malinský, M. Nosek, K. Černý, L. Filip - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, J. Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj.
Kometa
Petrik - Staněk, Lhotský, Vyhlídal, Šmach, David, Martínek, Mikel - Barus, R. Hruška, M. Černý - Hodek, Kucharczyk, Appel - Mikšan, Moskal, Näätanen - Sojčík, J. Hruška, Barták.

Obě mužstva vstoupila do utkání opatrněji, pozorně bránila ve středním pásmu a nechtěla inkasovat první gól v úvodu zápasu. V první vážnější střelecké pozici byl brněnský Sojčík, z pravého kruhu střílel vedle. Na druhé straně Kostourek z levého kruhu trefil jen Petríka do masky. V oslabení se dostal hostující Appel do samostatného úniku, ale Horčičku nepřekonal. Ve 12. minutě domácí využili přesilovou hru, kdy ze skrumáže před brněnskou bránou Polodna nasměroval puk k volnému Radku Šípovi a ten střelou nad Petríkovu lapačku otevřel skóre utkání - 1:0. V další příležitosti se objevil Kostourek, který dorážel Chatrnúchovu střelu od modré čáry. V 15. minutě při přesilové hře Kometa vyrovnala, když nahození Alexandra Lhotského zapadlo k levé tyči Horčičkovy brány - 1:1. Poté se dostal do šance Moskal, po objetí chomutovské klece chtěl zasunout kotouč mezi betony domácího brankáře, ale na Horčičku nevyzrál. V závěru úvodní třetiny Severočeši opět dokázali využít početní výhodu, kdy Boušek od zadního mantinelu našel mezi kruhy osamoceného Petra Polodnu a ten zamířil do černého - 2:1.

V první polovině druhého dějství se hrálo mimimálně v plném počtu hráčů na ledě. Na začátku druhé třetiny hráli chomutovští hokejisté téměř celé čtyři minuty v početní výhodě a až v samotném závěru přesilovky skóroval Roman Chatrnúch, který nechytatelnou bombou pod horní tyčku poslal Chomutov do dvoubrankového vedení - 3:1. Za dvě minuty brněnští hokejisté snížili ve dvojnásobné přesilovce, kdy Martínkovu polostřelu tečoval před bránou Radim Hruška mezi Horčičkovy betony - 3:2. K dalšímu ohrožení domácí svatyně se nadvakrát pokoušel Kucharczyk, ale neúspěšně. Také na druhé straně se chomutovský Charousek v oslabení dostal do samostatného nájezdu, ale ani nevystřelil. V dobré možnosti v přesilovce se zjevil Hašek, jeho střela jen těsně minula pravou tyč Petríkovy klece. Ve druhém dějství byl k vidění hokej plný bojovnosti, střetů, nasazení, ale také mnoho nepřesností a tak stav utkání po čtyřiceti minutách byl příznivější pro Severočechy.

Do závěrečné třetiny vstoupila obě mužstva opět o něco opatrněji, ale hned v úvodu Mikšovic střelou z dálky protáhl Petríka. Poté si Kometa vytvořila závar před Horčičkou a ten musel dvakrát zasahovat v nelehké pozici proti brněnským hráčům. V další střelecké pozici při přesilovce byl brněnský Barus, který střílel z mezikruží, Horčička betonem vyrazil. Na druhé straně Jeslínek se prodral do úniku, kde ho stíhal bránící hráč, přesto stihl zakončit a Petrík jeho střelu lapačkou vyrazil. Hosté se s blížícím koncem utkání dostávali častěji do zakončení, ale šance Mikšana zblízka gólem neskončila. O chvíli později byl opět závar před domácí brankou, kde Hodek s Applem se snažili protlačit puk do brány, ale Horčička s chomutovskou obranou odolali. V čase 59:18 si hosté vzali oddechový čas a po jeho skončení přistoupili ke hře bez brankáře. Za 17 sekund toho Chomutov využil, kdy Polodnovo vyhození z obranného pásma směřující do prázdné brány doklepl Radek Šíp a definitivně tím zpečetil výhru Severočechů - 4:2.

Vladimír Petrovka (as. trenéra KLH Chomutov): „Pro vývoj utkání byla podle mého názoru nejdůležitější první třetina, kterou jsme vyhráli 2:1. Brno v úvodní dvacetiminutovce mělo dvě nebo tři veliké šance po přečíslení, jeli sami na bránu a kdyby dali gól, bylo by to samozřejmě pro nás velmi těžké. Od druhé třetiny jsme si Brno pohlídali, mužstvo hrálo velmi pozorně z obrany. Všechny branky padly v přesilových hrách a je velká škoda, že jsme v závěru nedali gól na 4:2, když jel Jirka Charousek sám na bránu. Závěrečná třetina by tak mohla být klidnější, ale přesto tým hrál zodpovědně a vítězství bylo zasloužené.“

Rostislav Čada (hl. trenér Komety Brno): „Bylo to vyrovnané utkání, takticky dobře vedené a rozhodla jediná branka. Všechny góly dnes padly v oslabení respektive v přesilovkách a my jsme ta oslabení nehráli dobře, protože jsme při nich třikrát inkasovali. Jednalo se o taktické individuální chyby, pomalé přístupy ke hráčům s kotoučem a to musíme zítra zlepšit. Musíme hru zjednodušit a zrychlit. Potřebujeme hrát agresivněji a důrazněji.“