ST. DOROST - reportáž

Starší dorost dokázal porazit lídra tabulky po nájezdech

Napsal 16.12.2016 Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci třetího kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na svém ledě Jihlavu, kterou dokázali porazit po nájezdech. Až v patnácté sérii rozhodl Roman Brandner. Za domácí se dnes trefil Ouřada, Veselý a rozh. nájezd proměnil Brandner.
N3 pá 16.12.2016
CHM
3:2sn(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
JIH
Chomutov
Skokan – Štochl, Seemann, Jungvirt, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý – Veselý, Černý, Bajer, Hradecký, Jaroš, Navrátil, Mežnar, Koblížek, Ouřada, Brandner
Jihlava
Šťastný – Piskač, Mareš, Smolko, Marek, Vrátný – Daňhel, Jindra, Musil, Adam, Vala, Kardoš, Najman, Filip, Slabý, Bro

Branky a nahrávky

Chomutov
17. Ouřada (Seemann, Navrátil), 60. Veselý (Navrátil), rozh. náj. Brandner
Jihlava
26. Slabý (Filip, Mareš), 59. Jindra (Vala, Vrátný)

Statistiky

Vyloučení
5:1
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
26:31
Diváci
60
Rozhodčí
Hlinka – Kopáč, Sládek

Shrnutí

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a už ve druhé minutě musel Skokan předvést skvělý zákrok proti střele Musila. Zhruba o minutu později se dostal do samostatného úniku Jakub Filip, ale ani on nedokázal překonat Skokana, neboť branku vůbec netrefil. V šesté minutě se Navrátil dostal ke střele z mezikruží, ale branku jen těsně minul.

V desáté minutě se Černý skvěle prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Šťastného, kterého ale překonat nedokázal. Zhruba o tři minuty později spálil velkou šanci Koblížek, když v samostatném úniku vůbec netrefil branku. V patnácté minutě si domácí zahráli přesilovou hru, kterou dokázali využít zásluhou Kryštofa Ouřady.

Hosté vstoupili do druhé třetiny opět aktivněji než domácí a už v šestadvacáté minutě dokázali vyrovnat zásluhou Jiřího Slabého, který se těsně před Skokanem nemýlil. V dvaatřicáté minutě mohl otočit skóre utkání Jindra, ale ten v samostatném úniku na Skokana nevyzrál. Domácí se ve druhé třetině dostali pouze do jedné vážnější šance, a to když Veselý v třiatřicáté minutě pořádně prověřil Šťastného střelou z mezikruží.

Ihned na začátku třetí třetiny se Jindra dostal ke střele těsně před Skokanem. Ten však proti jeho střele předvedl skvělý zákrok a podržel tak svůj tým. O tři minutky později se opět Jindra ocitl ve velké šanci, ale opět jeho pokus dokázal Skokan skvěle chytit. Domácí se probudili až v polovině třetí třetiny. Navrátil se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale Šťastný dokázal vyrazit mimo tři tyče.

V čtyřiapadesáté minutě se Najman dostal nadvakrát ke střele z mezikruží, ale ani jednou Skokana překonat nedokázal. V devětapadesáté minutě se přeci jen hosté dostali do vedení, když Lukáš Jindra dokázal překonat Skokana střelou z velkého úhlu a už to vypadalo, že v dnešním utkání zvítězí. To ale nedovolil jedenáct vteřin před koncem Jakub Veselý, který tvrdou střelou od modré nedal Šťastnému sebemenší šanci kotouč chytit.

Do prodloužení vlétli hosté velice aktivně. Dominik Adam se s kotoučem prokličkoval středem kluziště až před Skokana, kterého ale nedokázal překonat, neboť Skokan proti jeho střele předvedl famózní zákrok. V dvaašedesáté minutě se hosté dočkali branky, kterou ale rozhodčí neuznal. V poslední minutě prodloužení nastřelil Jakub Filip jen tyč a dnešní utkání tak museli rozhodnout nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, když až v patnácté sérii rozhodl Roman Brandner.