ST. DOROST - reportáž

Starší dorost i podruhé v sezóně nestačil na Plzeň

Napsal 29.09.2017 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Starší dorostenci se na svém ledě postavili Plzni, od které dostali v předešlém utkání hned deset branek. Plzeňští byli v utkání celkově aktivnější, z čehož pramenilo hned pět branek v síti Běhuly. Za domácí skóroval pouze Roman Brandner. Plzeň si tak připisuje všechny tři body.
7.kolo pá 29.9.2017
CHM
1:5(0:1, 1:2, 0:2)
PLM
Chomutov
Běhula – Vícha, Ferbas, Rudy, Zeman, Viktorin, R. Procházka, Štochl – Černý, Bajer, Harkabus, Prokop, Jaroš, Benda, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Plzeň
Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Váchal, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Rozsahegyi, Kolda, Krýner, Princl, Hajšman, J. Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík

Branky a nahrávky

Chomutov
39. Brandner (Ouřada, Procházka)
Plzeň
7. Lang (Hasman, Mužík), 25. Kolda (Mužík), 37. Mužík (Lang), 45. Lang (Hajšman, Přikryl), 49. Lang (Přikryl, Hajšman)

Statistiky

Vyloučení
5:6
Využití
1:2
V oslabení
0:0
Střely na branku
22:39
Rozhodčí
Plachý - Kopáč, Tichý
Vyšší tresty
Štochl (CHM) - 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku

Shrnutí

Do utkání vstoupili daleko lépe hosté, kteří od první minuty drželi otěže utkání na svých hokejkách. V páté minutě si hosté vykoledovali přesilovou hru, kterou za minutu a půl využili. Po přesilovkové kombinaci přihrál Hasman k levé tyči zcela volnému Martinu Langovi, který měl lehkou úlohu a kotouč poslal do branky.

Poté si zahráli přesilovku I domácí, v té ale prakticky neohrozili branku Altrichtera. Na začátku desáté minuty se k zakončení mezi kruhy dostal Hajžman, jeho kotouč letící do brány ale zastavil před brankovou čárou brankář Běhula. Prakticky jedinou velkou šanci Pirátů měl Kryštof Ouřada, který byl sám mezi kruhy, ale než se stihl zorientovat, tak mu hokejku zablokoval hostující obránce a střela neměla patřičnou razanci.

Aktivní Martin Lang se dostal k zakončení i v 15. minutě, kdy byl prakticky ve stejné pozici jako u první branky Plzně, ale tentokráte nezamířil přesně. Dvě minuty před koncem třetiny nešetrně fauloval domácí Štochl, který si vykoledoval dvě plus deset minut trestu. Skóre se ale již neměnilo, po první třetině tak byl stav 0:1.

Druhá část začala podobně, jako ta první. Dlouhotrvající tlak Plzně se přetavil v branku, kdy domácí obraně ujel hostující kapitán Matěj Kolda, který se v zakončení nemýlil. I v dalším průběhu třetiny se do vícero šancí dostávali hosté, ale Běhulu nepřekonali.

Až na začátku 37. minuty kombinovali Plzeňští v přesilové hře před domácí brankou, kotouč se dostal k Radku Mužíkovi, a ten se přesnou střelou nemýlil - 0:3. O necelé dvě minuty později se skóre měnilo počtvrté, tentokráte ale na druhé straně. V přesilovce se kotouče zmocnil Roman Brandner, který se napřáhl a s přispěním horní tyčky přesně skóroval - 1:3.

Ve druhé třetině tak vidělo 75 diváků na menší hale SD ARÉNY hned tři branky, skóre na jejím konci bylo 1:3.

Třetí třetina začala opět tlakem hostů, který byl sice přerušen oslabením, ale po jeho skončení se Plzeň opět prosadila. Dobře postavený Martin Lang dostal krásnou přihrávku a kotouč poslal přesně za záda Běhuly - 1:4.

Na začátku 49. minuty se hosté prosadili popáté. Autorem branky byl opět Martin Lang, který byl v utkání velmi aktivní a i tentokrát si na kotouč počíhal u levé tyče, odkud dokázal v pokleku skórovat - 1:5.

Piráty pátá branka zřejmě definitivně zlomila. Hosté drželi prakticky po zbytek třetiny kotouč a domácí nepustili do žádné šance. Zásluhu na tom měla hlavně výborná obrana. Plzeň si tak i podruhé poradila s Piráty, tentokráte vyhrála 5:1.

Ohlasy trenérů

David Kočí (Chomutov): „Z naší strany bylo uktání nepovedené. Nešly nám nohy, neměli jsme takovou rychlost a drajv, jaký bysme chtěli. Hlavně jsme se těžko dostávali z obranného pásma, z toho jsme nebyli schopní vyjet. Na tom musíme zapracovat. Jsou tam sice nějaké posuny, ale musíme makat dál.“

Michal Straka (Plzeň): „Z naší strany to byl dnes celkem dobrý výkon. Hráli jsme dobře do defenzivy, tam jsme se oproti posledním zápasům zlepšili. V útoku celkem sílu máme, využili jsme nějaké přesilovky, takže z naší strany dobrý zápas.“