ST. DOROST - reportáž

Starší dorost nezvládl zápas s Pardubicemi, když prohrál o tři branky

Napsal 09.12.2016 Adam Joska, Martin Penker
C h o m u t o v - V rámci prvního kola nadstavbové části NOEN extraligy staršího dorostu vyrazili Piráti do Pardubic. Piráti se od začátku utkání trápili a po první třetině prohrávali 2:0. Ve druhé třetině nejdříve doostali gól z oslabení a následně z protiútoku zvýšil už na 4:0 Blümel. Piráti korigovali výsledek až sedm vteřin před koncem, když David Černý dorážel kotouč do odkryté branky. Piráti tak nezačali nadstavbovou část NOEN extraligy vůbec dobře.
N1 pá 9.12.2016
DPA
4:1(2:0, 2:0, 0:1)
CHM
Pardubice
Kulich – Dubovči, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora – Antoníček, Blümel, Černý, Chára, Koffer, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek.
Chomutov
Běhula – Jarý, Jungvirt, Kleiner, Procházka, Seemann, Štochl, Studený, Viktorin – Bajer, Brandner, Černý, Hradecký, Jaroš, Koblížek, Mežnar, Ouřada, Veselý.

Branky a nahrávky

Pardubice
8. Rozlílek (Oliva), 12. Chára (Pochobradský), 27. Matýs (Chára), 31. Blümel
Chomutov
60. Černý (Seemann, Koblížek)

Statistiky

Vyloučení
7:8
Využití
1:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
41:24
Diváci
22
Rozhodčí
Veselý – Řezníček, Zeman

Shrnutí

Východočeši vstoupili do utkání aktivněji a to se jim vyplatilo. V 8. minutě nahrál z pravé strany Oliva mezi kruhy Vítu Rozlílkovi, jenž nikým nebráněný překonal Běhulu a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Dynamo nabídlo Chomutovu přesilovku v podobě vyloučení Jana Černého, ta ale příliš dlouho netrvala a poté hráli domácí pět na tři. V ní se do první velké šance dostal Matýs, který po přihrávce na pravou stranu od Cháry trefil vzdálenější tyčku. A o pár okamžiků později se ve 12. minutě role obrátily. Pochobradský se snažili dostat kotouč zpoza branky do předbrankového prostoru, tam ho Matýs popostrčil k Dominiku Chárovi, jenž už ho poslal za záda gólmana – 2:0.

Slibnou šanci na snížení měl v závěru třetiny Jungvirt, jehož tečovaný pokus příklepem se odrazil od tyčky mimo. O další velkou šanci Pirátů se postaral Koblížek, který ale zaváhání obrany Dynama využít nedokázal, z mezikruží trefil zápěstím jen levou tyč. Z hned další akce zahrozily také Pardubice, když jel Pochobradský s Mertem na gólmana. Pochobradský zvolil ještě přihrávku, ale Mert byl na pravé straně při střele zblokován rychle se vracejícím protihráčem. Skóre se měnilo až ve 31. minutě, kdy byli sice domácí v oslabení, i přesto se ale dokázali prosadit. Z rychlého protiútoku s pomocí odrazu od tyčky skóroval Matěj Blümel – 3:0

Další nadějnou akci připravil Blümel pro Koffera, který ale zcela osamocený nezakončil ideálně. Pardubice ve zbytku druhé dvacetiminutovky nedokázaly využít nabídnuté přesilovky a další vážnější šance byla k vidění až v další periodě. Chára jel sám na brankáře Běhulu, na kterého však bekhendovým blafákem nevyzrál. Na druhé straně minutu a půl před koncem nedokázal využít Mertovu špatnou rozehrávku ke skórování Hradecký, ten trefil Kulicha jen do pravého betonu. Až sedm vteřin před koncem, kdy se hrálo čtyři na čtyři přišel domácí strážce klece o čisté konto. Po střele Seemanna z levého kruhu, která mířila pod ruku Kulicha, kotouč propadl do brankoviště. Tam byl David Černý a pohotovou dorážkou do odkryté branky korigoval na rozdíl tří branek – 4:1.