ST. DOROST - reportáž

Starší dorost utnul sérii proher, Letňany doma rozestřílel 7:2

Napsal 17.12.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti vstříc ukončení čtyřzápasovému čekání na výhru vyzvali předposlední Letňany, které nakonec zdolali a nastříleli nejvíce branek v sezóně. Sedm branek nacpali do všech třetin, Roman Brandner a Jakub Jaroš nasbírali tři body, poprvé v sezóně se pak prosadil obránce Denis Zeman.
N8 ne 17.12.2017
CHM
7:2(2:0, 3:1, 2:1)
LET
Chomutov
Běhula – Rudy, Ferbas, Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner.
Letňany
Hamalčík (41. Jeřábek) – Štěpánek, Zedek, Krutil, Hlinka, Lytvynov – Kyclt, Valdhans, Janča, Soukup, Srbek, Janiurek, Vlček, Slavík, Pejchal.

Branky a nahrávky

Chomutov
5. Zeman, 20. Jaroš (Brandner), 30. Veselý (Koláček, Ouřada), 34. Ouřada (Veselý), 40. Prokop (Zeman, Ferbas), 46. Prokop (Jaroš, Brandner), 55. Brandner (Jaroš, Štochl)
Letňany
28. Slavík, 58. Kynclt (Štěpánek, Valdhans)

Statistiky

Vyloučení
2:2
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
38:23
Diváci
140
Rozhodčí
Glanc – Coubal, Belko.

Shrnutí

Piráti vstoupili do utkání aktivně a hned v prvních sekundách se dostali do velké šance. Kryštof Ouřada vjel do pásma a v brankovišti posouval kotouč na Jakuba Veselého. Ten zblízka ovšem brankáře Letňan nepřekonal. Domácí celek byl nadále aktivnější a brzo se dočkal branky. Denis Zeman si najel do pásma a svižnou střelou vsítil první branku v sezóně - 1:0.. O necelé tři minuty mohl být náskok již dvougólový, Roman Brandner dostal kotouč před branku, kde udělal stahovačku, ale překonat brankáře se mu nepovedlo. Petr Hamalčík zneškodnil i několik dalších dorážek.

Ve druhé velké šanci se pak po zadovce Ouřady zjevil Jakub Veselý, nyní z před brankového prostoru ale mířil jen do betonů připraveného Hamalčíka. Po samostatném úniku se mohl radovat také David Černý, ten brankáře překonal, ale puk mířící mezi jeho betony zapadl jen vedle tyčky. Před branku v závěru neuspěl Josef Koláček, aby v poslední minutě třetiny krásnou střelou do pravé šibenice navýšil vedení svého celku na 2:0 Jakub Jaroš.

Piráti vstoupili do druhé části aktivně. Erik Mežnar měl po přihrávce od Guta šanci na navýšení skóre, ale trefil jen betony brankáře. Jan Slavík o pár minut později zakončoval pod víko, ale trefil jen rameno Běhuly. Nakonec to byl ale právě Jan Slavík, jenž využil zaváhání domácí obrany, aby zblízka propálil Richarda Běhulu - 2:1. Netrvalo ovšem dlouho a přišla odpověď Pirátů. Krásná kombinace po trase Kryštof Ouřada - Josef Koláček a Jakub Veselý skončila střelou do odkryté branky - 3:1.

O pár minut později smolař Mežnar zakončoval v přesilovkové akci před brankou pouze vedle. Kryštof Ouřada pak následně využil dobré přihrávky a mezi kruhy s pomocí břevna navyšoval na 4:1. Gólový účet druhé dvacetiminutovky pak uzavřel po samostatném úniku střelou pod víko Jan Prokop - 5:1.

Snižovat mohl Jan Slavík, jenž dostal přihrávku a unikal sám na brankáře. Toho zblízka ale nepřekonal. Přišel tak Jan Prokop, opět se dostal do úniku a šťastným bekhendem zvýšil na 6:1. Hned po brance měli Piráti dvě šance v brankovišti, neuspěl ovšem Jaroš ani Pech. Hosté se ve druhé polovině třetí třetiny dostávali do více šancí, neuspěl ovšem Kynclt ani Štěpánek.

Právě po nevyužité akci druhého jmenované se posedmé prosadili Piráti. Roman Brandner dostal luxusní přihrávku do brankoviště, kde jen nastavoval hokejku a dával na 7:1. Poslední slovo pak měli hosté, kteří zásluhou teče Štěpána Kynlcta jen korigovali na konečných 7:2 pro domácí celek.

Ohlasy trenérů

David Kočí (Chomutov): „Jsme rádi za tři body, pro nás povinné tři body. Tento víkend byl lepší než ty předešlé zápasy. Šlapali jsme a hr a byla dobrá, o dnešním utkání moc mluvit nebudu. Mrzí mě prohrané předešlé zápasy, prohra v Boleslavi, ve Žďáru nebo tady doma s Olomoucí. Samozřejmě zápas ve Vsetíně, kde jsme to měli dohrát do vítězného konce, to mě opravdu štve. Stále jsme ovšem blízko postupové skupině. Nyní si odpočineme a poté se budeme snažit zabojovat o play-off.“

Jiří Seidl (Letňany): „Zasloužené vítězství domácích. Měli jsme vlažnější začátek, ale poté jsme se podle mě dostali do hry a vyrovnali jí. Dali jsme dokonce kontaktní branku, ale přišla ta hrubá chyba, dostali jsme na 1:3 a tam se to lámalo. Nemyslím si, že by nás soupeř úplně přehrával, dokázal trestat naše chyby, a to rozhodlo.“