ST. DOROST - reportáž

Starší dorost zabral, doma zdolal předposlední Letňany

Napsal 11.03.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorostenci již jen dohrávají sezónu a prakticky jim o nic nejde. Po sérii čtyř porážek se družina koučů Šípa a Kočího konečně dočkala výhry, na domácím ledě po disciplinovaném a konstantním výkonu zdolala pražské Letňany 4:2. Dvě branky vstřelil chomutovský odchovanec Jan Prokop.
OUDR6 ne 11.3.2018
CHM
4:2(1:1, 2:1, 1:0)
LET
Chomutov
Skokan – Ferbas, Zeman, Váchal, Jarý, Procházka, Štochl – Baier, Vjačka, Hofrichter, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Pech, Brandner.
Letňany
Jeřábek – Štěpánek, Schönbauer, Zedek, Krutil, Pelant, Hlinka, Klatt, Lytvynov – Narovec, Kyclt, Janča, Soukup, Kalina, Srbek, Vojinovič, Slavík, Pejchal, Škutina.

Branky a nahrávky

Chomutov
14. Prokop (Mežnar), 32. Prokop (Mežnar, Procházka), 32. Brandner (Jaroš, Štochl), 50. Baier
Letňany
13. Štěpánek (Slavík), 36. Lytvynov (Soukup, Štěpánek)

Statistiky

Vyloučení
4:3
Využití
2:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
40:34
Diváci
100
Rozhodčí
Grech – Tichý, Juránek

Shrnutí

Start utkání ofenzivního hokeje nenabídl. První šance se naskytla až v šesté minutě, Tomáš Vjačka před brankou ale zakončoval jen do betonů Jana Jeřábka. Následovala dvojice šancí hostů, ale Schönbauer bekhendem neskóroval, Srbek o pár sekund později střílel do ramena Ondřeje Skokana. Branky začaly padat až ve druhé polovině první části.

Skóre otevřeli hosté poté, co Adam Štěpánek projel před branku a parádním zakončením mezi betony překonal přesouvajícího se Ondřeje Skokana - 1:0. Tento stav vydržel pouhých sedmnáct sekund. Piráti se totiž dostali do útoku a Jan Prokop pohotovým zakončením z levého kruhu vyrovnal na 1:1. Otočit mohl Baier, ale před brankou nadvakrát neskóroval.

Ve druhé třetině mohl poslat domácí do vedení Peter Lobodowski, z mezikruží ovšem zakončoval jen do rukavice Jeřábka. Střelci prvních branek následně spálili své šance - Štěpánek střílel do Skokana, Prokop v úniku bekhendově nepřekvapil Jeřábka. Branky opět padaly ve druhé polovině dvacetiminutovky.

Piráti měli k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou hned využili. Erik Mežnar posunul kotouč na Jana Prokopa, jehož střela do protipohybu byla nechytatelná - 2:1. Hra pokračovala klasickou přesilovkou, kterou využil o třiadvacet sekund později díky důrazu Roman Brandner - 3:1.

Martin Schönbauer a Ondřej Škutina měli po třetí inkasované brance střelecké příležitosti na snížení, ani jeden pokus ale za zády Ondřeje Skokana neskončil. Odchovanec litoměřického hokeje inkasoval až o pár momentů později. Ivan Lytvynov si totiž najel do pásma a střelou do bližší šibenice dal nádhernou branku - 3:2.

Třetí část hry moc krásného hokeje nenabídla. V dobré šanci před brankou byl Patrik Pech, branku Jeřábka ovšem trestuhodně přepálil. Na druhé straně nadvakrát nepřekonal Skokana hostující Pavle Vojinovič. Udeřili tak Piráti. Jakub Baier se dostal po nepřesné rozehrávce ke kotouči a střelou do bližší šibenice dal hodně povedenou branku - 4:2. Zvýšit vedení mohl Radek Procházka, v brankovišti měl ale smůlu a kotouč se do branky nedoklouzal.

Vykřesat naději mohl pro hosty Kryštof Pejchal, který se dostal ke kotouči před brankou Skokana, zakončoval ovšem jen do betonů domácího borce. Čas utíkal a Piráti si nakonec došli pro tři body, které byly první po čtyřech porážkách v řadě.