Starším dorostencům se povedl vstup do nového ročníku, doma přehráli Kladno

Napsal 02.09.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Jako poslední vstoupil do nového ligového ročníku starší dorost Pirátů. V prvním kole NOEN Extraligy přivítali svěřenci trenérského dua Buchal-Petrovka na domácím ledě Kladno, které dokázali díky brankám Breczka, Jírovce a Navrátila porazit 3:1. Starší dorost tak jako jediný z chomutovské akademie zvládl úvodní duel sezóny 2016/2017.
1.kolo pá 2.9.2016
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
KLA
Běhula – Seemann, Jírovec, Štochl, Kleiner, Studený, Procházka – Köver, Bajer, Breczko, Jaroš, Navrátil, Koblížek, Veselý, Černý, Brandner
Kladno
Jiroušek – Kvapil, Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Müller – Neiss, Frimel, Březina, Svoboda, Kovács, Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Kouba

7. Breczko (Štochl, Černý), 25. Jírovec (Brandner, Studený), 60. Navrátil (Studený)

Gančařík – Sedlák, Goltsch

První vážnější šanci si připravili ve čtvrté minutě Kladenští. Pokus Jakuba Müllera z levého kruhu brankář Běhula zneškodnil. Výraznější ohrožení kladenské svatyně přišla v osmé minutě, kdy byl před Jirouškem chvíli osamocený Veselý, ke kterému se, díky zákroku hostujícího brankáře, puk nedostal.

Po sérii šancí na obou stranách otevřel skóre v polovině sedmnácté minuty Milan Breczko. Chomutovský útočník pohotovou dorážkou, Štochlovi střely, překonal Jirouška. Odpovědět mohl ještě do přestávky kladenský Kvapil, jenž ale trefil pouze tyčku Běhulovy brány.

Na počátku druhé třetiny zůstal za kladenskou obranou zapomenutý Jakub Bajer, jenž nezpracoval přihrávku ideálně, a tak brankáře Kladna ani neohrozil. To Piráty ale mrzet nemuselo neboť v pětadvacáté minutě odskočili do dvoubrankové náskoku. Postaral se o to Štěpán Jírovec, jenž přesnou střelou pod horní tyčku nedal Jirouškovi téměř žádnou šanci.

V polovině duelu nadělal Běhulovi drobné problémy kladenský Filip, avšak pirátský maskovaný muž si s jeho pokusem poradil a podržel svůj celek. Krátce na to se musel předvést na druhé straně dobře chytající Jiroušek. Kladenský brankář držel svůj celek i dalších minutách druhá části, kdy jeho pozornost prověřil například Procházka. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky se strhla potyčka za chomutovskou klecí. Dvěma minutami to odnesla dvojice Jaroš a Frimel.

Na začátku poslední třetiny byli výrazně aktivnější celkem Rytíři, kteří se také ve 49. minutě dočkali snížení. Po rychlé akci se dostal k puku Kovacs, jenž ještě našel lépe najíždějícího Matyáše Filipa, který jemnou tečí poslal puk pod horní tyčku Běhulovy brány. Kladenští se snažili o vyrovnání ale mnohdy je ve snaze zastavila nepřesná rozehrávka či odpískaný ofsajd. Mnohdy zkazili Středočechům plány zbytečné fauly. Tak jako v závěru střetnutí, kdy v útočném pásmu fauloval Jelínek. Rytíři místo hry v šesti se museli spokojit s vyrovnáním počtu hráčů. I to se jim nakonec vymstilo, neboť čtyřiadvacet sekund před sirénou trefil opuštěnou klec Jakub Navrátil a pečetil tak pirátské vítězství.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Bylo to hrozně těžké utkání. Soupeře jsme znali. Dvakrát jsme s ním v přípravě hráli, dvakrát jsme prohráli. Věděli jsme, jakou mají sílu. Připravovali jsme se na to. Myslím si, že to kluci neskutečně odbojovali. Bylo to o jednom gólu. Chvilkami to bylo trošku nervózní utkání, které jsme nakonec zvládli. Je to určitě krásný vstup do nové sezóny.“

Libor Procházka (Rytíři Kladno): „I podle výsledku to bylo velice vyrovnané utkání. Byl to první mistrák v sezóně. První branka padla zřejmě po ofsajdu, ale video tu není, tak se v tom těžko můžeme patlat. Za stavu 2:0 jsme se začali trošku zvedat. Ve třetí třetině tam šance nějaké byly. Chomutov asi vyhrál zaslouženě, ale bodovat se s domácími dalo.“