Střelec Boušek zajistil Chomutovu bonusový bod za výhru v samostatných nájezdech

Napsal 04.11.2006 Martin Nadymáček, David Nováček
C h o m u t o v - V pozici lídra soutěže zajížděl Chomutov i s novou posilou Michalem Jeslínkem na horký led prostějovských Jestřábů. V polovině úvodní části hry se do vedení dostali domácí, když v přesilové hře skóroval nejlepší střelec soutěže Lukáš Říha. Ve 27. minutě se Severočechům naskytla příležitost dvouminutové hry ve dvojnásobné přesile. Útočník Polodna nejprve spálil obrovskou příležitost, aby následně mohl vyrovnat skóre utkání. Do odkryté branky dorazil tvrdou ránu Mikšovice. I přes šance na obou stranách se už do konce utkání žádný ze střelců neprosadil a tak po nerozhodném prodloužení musely na řadu přijít samostatné nájezdy. Šťastnější tentokrát byli hráči v bílomodrém, protože se dokázali prosadit dvakrát. Nejprve Radek Šíp a po něm byl uspěšný i chomutovský sniper Ladislav Boušek. Chomutov si tak domů veze příjemné dva body.
18. so 4.11.2006
PRO
1:2sn(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Prostějov
Vojtek - Sedlák, Jindra, Flašar, Pukalovič, Poživil, Podešva, Doseděl - Pavelek, Říha, Minařík, Bařica, Piecha, Gengel, Čech, Bartošek, Duba, Janeček
Horčička - Bombic, Szakal, Trefný, Revay, Černý, Řezníček, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Charousek, Kostourek, Jíra - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Havlůj, Tauš, Mezera

Utkání začali lépe Chomutovští. První zákrok si připsal Martin Vojtek po střele Révaye. Domácím se nedařila kombinace, a tak další šanci chomutovských hasil obránce Sedlák. Ve čtvrté minutě nabídl sudí hostům výhodu přesilové hry a jen díky výbornému Vojtkovi byl stav 0:0. V jedenácté minutě zápasu využívají domácí přesilovou hru. Tvrdou ránu Sedláka vyrazil Horčička před sebe, puk posunul Pavelek na Lukáše Říhu a ten se z kruhů nemýlil – 1:0! Obdržený gól hosty pěkně nažhavil a ihned zasypali domácího brankáře několika střelami. Tauš, Kastourek ani Szakal však na Vojtka nevyzráli. V šestnácté minutě našel Lukáš Říha krásnou přihrávkou volného Michala Bartoška, kterému v tuto chvíli štěstí nepřálo a při střelbě zlomil hůl. V závěru první třetiny v přesilové hře pálil z dobré pozice nekrytý Řezníček, jehož střela zasáhla Vojtka do masky. Rozhodčí však tuto situaci přehlédl, hru nepřerušil a nechybělo mnoho ke srovnání skóre.

Začátek druhé části byl nervózní a ve znamení vyloučení. V čase 26:16 došlo ke zlomovému okamžiku utkání, když na trestnou lavici usedají hned dva domácí borci. V přesilovce si hosté postupně vytvořili tlak. V osmadvacáté minutě ještě úřadovala lapačka Martina Vojtka, který nadvakrát vychytal Polodnu, ale o minutu později, deset sekund před vypršením trestů, kapituloval. Střelu Mikšoviče nešťastně tečoval Patrik Flašar k volnému Polodnovi a ten zasunul kotouč to prázdné klece – 1:1. Zbytek druhé třetiny byl ve znamení vyloučení a prostějovských šancí. Nejprve Lukáš Říha a hned vzápětí Patrik Flašar nedokázali Horčičku překonat. Největší možnost skórovat měl ale Zdeněk Pavelek, který netrefil prázdnou branku hostů a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Třetí dějství zahájili lépe domácí borci. Chomutovskou rozehrávku vystihl hbitý Říha, přihrávkou našel Gengela, který z bezprostřední blízkosti nedokázal dopravit kotouč za Horčičkova záda. Hosté se dlouho nemohli dostat do tempa, zato ve čtyřicáté sedmé minutě zápasu ujel domácí odraně Charousek, kterého tváří v tvář Vojtek výtečně vychytal. Půl minuty na to mohli jít hosté do vedení po střele Révaye, která orazítkovala tyčku domácí svatyně. V padesáté čtvrté minutě ukázal Martin Vojtek své kvality a svůj zákrok proti Řezníčkově střele ozdobil divácky atraktivním semaforem. V závěru utkání se již nic vážného neudálo a tak se prostějovští diváci mohli těšit na prodloužení.

V jeho začátku mohl rozhodnout po přihrávce Sedláka král střelců první ligy. Bohužel pro domácí zamířil těsně vedle. V poslední minutě nezužitkoval svoji šanci ani hostující Jíra a tak se o osudu utkání rozhodovalo až v samostatných nájezdech.

První se rozjel na Vojtka hostující Jelínek. Vojtkova lapačka však byla bezchybná a následně ani Martin Piecha hostujícího gólmana nepřekonal. Druhou sérii načal Bombic, kterému sjel v rozhodujícím okamžiku kotouč z hole. Za domácí odpovídal Duba a úspěšně. Trefil se pod Horčičkovu lapačku – 1:0. Třetím exekutorem na chomutovské straně byl Šíp, jehož blafák znamenal srovnání na 1:1. Poté se na Horčičku rozjel domácí miláček Říha, který tentokrát samostatný nájezd neproměnil. Do vedení 2:1 poslal hosty se štěstím Boušek, jehož střela mezi Vojtkovy betony se pomalinku doklouzala až za brankovou čáru. Úkol srovnat stav nájezdů dostal úspěšný Duba, kterému se však napodruhé Horčičku překonat nepodařilo a tak si vítězství v poměru 2:1 připsali hosté.